Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marok- dziekuje za zdjecia, w kwestii okien polaciowych na pewno mi pomogly, szczerze mowiac, te jasne u Was wygladaja jak zloty dab co najmniej :):) Rzeczywiscie nie widac roznicy:) uffff.....chociaz jeden problem z glowy:):) A tak w ogole to piekny orionek, zarowno z zewnatrz jak i wewnatrz:):) Ciekawy kolor elewacji no i podziwiam Was za pomysl z czarna lazienka, w zyciu nie myslalam, ze moze wygladac tak dobrze!!! Brawo:)

 

 

A teraz pytanie do wszystkich czy ktos z Was posiada zlote szprosy w ciemnych oknach ( bagienny dab)?? Pytam bo na dniach chcemy podjac ostateczna decyzje, a widze, ze zdecydowana wiekszosc zdecydowala sie na szprosy w kolorze okien....prosze o rady badz zdjecia za ktore z gory serdecznie dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten zielony to kolor wełny, docelowo będzie bardzo jasny :)

 

Hm... my nie braliśmy pod uwagę złotych szprosów, bo od początku podobały nam się w kolorze okna - wg mnie są bardziej naturalne, ale to rzecz gustu, oczywiście :) Poza tym te kolorowe są conajmniej w dwóch wymiarach, więc można się zdecydować na grubsze lub bardziej delikatne. Powodzenia!

Gdzieś był Orion ze złotymi szprosami...

 

Voila! Marta, chyba o to ci chodzi:

http://foto.onet.pl/d6ohx,edcggduu40gg,u.html?P=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrusiu,ja przy wyborze szprosów kieruje sie przede wszystkim tym jak bede miec urzadzone wnetrze domu....planuje jasne sciany, kuchnie w stylu angielskim (kolor kosci sloniowej), jasne podlogi, jasny komplet wypoczynkowy w salonie....jednym slowem "anielskie wnetrza":) Dlatego tez, doradzono mi, ze przy takim stylu ciemne szprosy nawet 18 mm beda wygladac zbyt ordynarnie....zlote natomiast dodadza stylowemu wnetrzu dostojnosci i klasy....to opinia eksperta....Wszystko bowiem zalezy od tego co planujesz miec w domku....Szczerze mowiac nie wyobazam sobie ciemnych szprosów na tle kuchni w stylu angielskim plus jasna podloga i jasne sciany....ale to kwestia gustu....Wasze ciemne tez mi sie podobaja ale kazdy z was ma ciemne akcenty (meble, podlogi), ktore pasuja do calosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrusiu śliczna elewacja i oczywiście kominek:) u mnie jest odwrotnie mam już kuchnię, drzwi a nie mam wykończonych schodów i elewacji:rolleyes: ale to samo nam zostało jeszcze mnóstwo pracy:cool: załączam kilka fotek: http://picasaweb.google.pl/ewawoj00/Do?feat=directlink

 

Witaj !!

 

Bardzo podobają mi się Twoje panele w korytarzu na poddaszu. Planujemy podłogę w ciemnym brązie , ale ze względu na podłogowe ogrzewanie w całym domu parkiet odpada. Czy mógłbym prosić o informacje jakie to panele? Typ, model, producent etc. Z góry dziękuję!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja się z Twoja opinią Marta kompletnie nie mogę zgodzić... Ja również planuję dom w stylu prowansalskim czyli wszystko jasne, dokładnie tak jak sama to opisałaś, w tym także zupełnie bieluśka kuchnia w stylu klasycznym i nie wyobrażam sobie złotych szprosów w tym wszystkim. Zresztą, nie rozumiem jak własnie takie szprosy miałyby warunkowac urzędzenie takiego wnętrza... Ale, jak już wczesniej pisałam, rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu, szczerze mowiac w zadnym katalogu nigdy nie widzialam jasnych wnetrz do ciemnych okien z ciemnymi szprosami....ze zlotymi sporadycznie natomiast prawie zawsze z bialymi:) Wiec cos w tym jest:):) Byc moze u Ciebie bedzie wygladac super, nie wiem nie widzialam nigdy i moze dlatego ciezko jexst mi to sobie wyobrazic w calosci....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja sie moze wypowiem, bo te zlote szprosy to moje:)

czemu zlote?? bo poprostu nam sie podobaly ale nie wybieralismy ich do wnetrza, drewnianaych w sumie nawet nie bralismy pod uwage:)

Meble kuchenne jak widac mamy ciemne, panele ciemne, meble w salonie ciemnie, sciany i wypoczynek jasne -piaskowe (1 sciana wytapetowana ciemny braz)

Oceniajac obiektywnie - podobaja mi sie i te brazowe, bo sa cieniutkie, zlote na pewno sa delikatniejsze i mniej widoczne - zalezy co sie komu podoba i na czym komu zalezy:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję Aga, że nie masz nic przeciwko temu, że wrzuciłam link do twojego domku :)

 

Wracając do okien - wybierając je, braliśmy pod uwagę przede wszystkim to, żeby nam sie podobały (profil) i żeby były ciemne ze względu na funkcjonalność i brud. Miałam już białe okna w domu i nie było mowy o powtórce. Wydaje mi się, że zupełnie inna sprawa ma się z oknami drewnianymi - nie mam, więc nie wiem.

Poza tym moim skromnym zdaniem :) urządzenie wnętrza mozna zmieniać dowolnie co jakis czas i nie myśli sie przy tym o wymianie okien pod kolor i styl. Białe, ciemne - myślę, że i tak gubią się pod roletami, firankami itp. i mało kto zwraca na nie uwagę. Ja na pewno nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację dziewczyny.....kazdy kieruje sie czyms innym przy doborze okien, podlog czy koloru scian...nikt tez nie zmienia okien po kazdym malowaniu:):) Ale wydaje mi sie, ze jesli ktos lubi jasne wnetrza to nigdy nie zmieni koloru na diametralnie inny....z ecru na bordo np....:) Przyznam szczerze, ze dalyscie mi obie do myslenia przy wyborze koloru szprosu....cwaniary juz macie:):) Problem polega na tym, ze podobaja mi sie i zlote i te ciemne ale 18 mm....dlatego dopatruje sie roznic w szczegolach....w doborze detali w domu....bo do zlotych bede musiala miec zlote klamki, zlote elementy oswietleniowe....jednym slowem srebro odpada....Moja wada polega na tym, ze zwracam uwage na szczegoly....wszystko musi do siebie pasowac stad ten problem....Ciezko przyszlo mi zaakceptowanie jasnych okien polaciowych do ciemnych drzwi balkonowych w jednym pomieszczeniu.....wiec rozumiecie moje zboczenie:):):D No coz, dziekuje Wam za przedstawienie swoich argumentow....na pewno bede brac je pod uwage przy ostatecznej decyzji:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na formu!

 

Mam problem gdyż złożyłem wniosek o wydanie warunków zabudowy.Wraz z wnioskiem złożyłem również projekt domu ORION II (tak aby było łatwiej urzędnikom wydać decyzję) ale otrzymałem mniej niż wnioskowałem.

 

W orionie jest kubatura: 561 a ja otrzymałem decyzję w której jest 560

powierzchnia zabudowy:wnioskowałem 143,8 o otzymałem w decyzji 140 !

 

Czy można to zmienić lub jeszcze raz napisać wniosek tak abum mógł wybudować oriona II?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - miło Cię u nas widzieć :D

 

Wydaje mi się że skoro różnice w WZ a dane projektowe budynku są tak niewielkie to możesz spokojnie jeszcze raz napisać wniosek z uzasadnieniem - a z drugiej strony - normalnie kosmiczny pech lub jakaś paranoja ...

Pisz bezwzględnie jeszcze raz .

 

A z drugiej strony - jak nie uzyskasz zgody od zmierzłych urzędników to zawsze na etapie adaptacji projektu przez architekta może on Ci na przykład zmniejszyć szerokość i długość budynku o 20cm - i już kubatura i powierzchnia budynku będzie mniejsza - a po wybudowaniu różnica praktycznie niezauważalna ...

Jak nie dostaniesz zgody - porozmawiaj o tym z architektem który będzie Ci robił adaptację projektu.

 

PS.

Odebrałeś moją ostatnią wiadomość ?

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na złośliwość urzędników albo zwykłe niedbalstwo bo różnice są skandalicznie małe. Jutro idę raz jeszcze do urzędu i zrobię tak jak piszesz. Dzięki za szybka reakcję:))

 

P.S. Twój dom własnie przesądził o tym że chcemy go wybudować. Jest po prostu super! Oczywiści fotki z wnętrza mile widziane szczególnie kuchni i schodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pw???? DO tej pory odebrałem tylko jedną wiadomość i jedną jako komentarz na Picassie

 

pw - czyli wiadomość prywatna na tym forum . Po zalogowaniu się na tym forum u góry obok "witaj, ziajus " masz link "wiadomości" - klikasz nań i wyświetlają Ci się tam wszystkie prywatne wiadomości przesłane od innych forumowiczów do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się wyjaśniła!:wave: Pani w urzędzie była zbulwersowana tym iż architekt przyczepił się o taką nie istotną rzecz jak różnica pomiędzy tym co w decyzji a tym co w planowanym projekcie Oriona ponieważ sa to jedynie orientacyjne dane i 1 metr czy nawet 10 metrów (kubatura cz powierzchnia zabudowy) nie robią żadnej różnicy i nie mają wpływu na dalsze losy budowy. Także można śmiało robić adaptację projektu. Urzędniczka pytała nawet o uprawnienia architekta bo była zdziwiona że nie wie o tak podstawowych kwestiach.Na szczeście nic nie trzeba zmieniać:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...