Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My zamawialiśmy kuchnię w miarę niedawno, więc mogę powiedzieć, że ceny kształtują się baaaaaaaaardzo różnie. My wybieraliśmy tzw. ramiaki (czyli z ramką - kuchnię niedawno pokazywałam więc wiadomo o co chodzi) i wynosiły od 11 tys. do 30 tys. oczywiście mówimy o kuchni bez sprzętu bo ten kupowaliśmy sami i nie byłam zainteresowana ofertą ze sprzętem.

Więc warto pojeździć, poszukać. My z naszej jesteśmy szalenie zadowoleni.

 

Ewa u nas jest dokładnie tak samo. Na dole listwy już mamy i ciężko jest się zebrać żeby jeszcze na "pięterku" je założyć. Poza tym oczywiście lampy są typowe dla stanu tuż po przeprowadzce czyli wiszą na kablach :) Ale też uważam że mieszka się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Orionowiczów !!!

 

Chciałbym Was zapytać ile kupiliście cegły na Oriona z pojedyńczym garażem. Chodzi mi o to ile wam wyszło m2 ściany nośnej (nie ważne z czego - przelicze sobie m2 na sztuki)? Chciałbym kupić materiał przed zimą i sprawdzić swoje obliczenia z Waszymi.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są opinie ludzi którzy posiadają kuchnię z Ikei, ale ja na przestrzeni ostatnich lat miałam parę rzeczy kupionych w tym sklepie (np. kanapę do salonu) i uważam, że wytrzymują max 5 lat - chyba że się tylko na nie patrzy a nie używa. A kuchnię dobrze by było nie zmieniać przez najbliższe 10-15. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Taka cisza w temacie że aż w uszy kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dawno mnie tu nie było.A tu cisza ??? My juz po tynkach razem z piwnicą .ale bez scianek kolankowych wyszło 805m2.Solary tez juz na dachu za komplet solarow z podłaczeniem wyszlo 14700zl - 6600zl dolozone przez Panstwo ;) Brama garazowa tez juz na swoim miejscu.Tak wiec powoli ,powoli ale w dobrym kierunku budowa idzie ;) http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1110/dsc003784435.jpg

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1110/dsc004660ff6.jpg

Edytowane przez Kasiatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas bez piwnic, ale za to z zamurowanym jednym wejściem z salonu, ściankami kolankowymi, korytarzem do pomieszczenia nad garażem i dwiema działówkami w garażu ( mamy tam kotłownie i pokoik na fitness ;) ) wyszło 720 m2. Płaciliśmy po 21 zł/m2 gipsowe i 22 zł/m2 klasyczne (w łazienkach, pralni i kotłowni) robocizna z materiałem (baumit oczywiście).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja oczywiście z pytaniem- ile zapłaciliście za okna i drzwi balkonowe do Waszych Orionków???

 

Witaj Renato

 

Widze ze jestes dokladnie na tym samym etapie co my - wyboru okien

 

Ja od kilku tygodni siedze w internecie i szukam opinie na temat okien - i musze stwierdzic tyle opini ilu producentow.

 

Wybor okien jest jedna z waniejszych decyzji przy budowie domu wiec bardzo PROSZE wszytskich orionkowiczow o pomoc.

 

My czekamy wlasnie na wycene okiem z Oknoplast Krakow, mamy ja dostac lada dzien

 

Dzisiaj byli u nas przedstawiciele z Bialego Stoku - proponuja nam okna Avantgarde 7000 - cena ok 23 tys z montazem

 

Jak tylko panowie wyszli od razu weszlam no forum i poczytalam o tych okanch - i powiem ze nie maja za dobrej opinie

 

Dlatego jeszcze raz bardzo prosze Orionkowicze podpowiedzcie jakie wy macie okna, i jak wyglada ich uzytkowanie.

 

Ja osobiscie wole zaplacic wiecej i miec spokoj na lata........a tylko uzytkownik okien potrafi wydac rzetelna opinie na ich tematwiec czekam na wasze rady....

 

Pozdrawiam Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nieznacznie" przesadzili z tą wyceną :jawdrop: avangardy to raczej niska półka i bez fajerwerków (jak termoramka czy inne). Ja pamiętam, że przy naszej wycenie jeden z handlowców przedstawiał avantgarde jako tańszą opcje i cenił ją coś około 14000 z montażem. W razie czego służę namiarami tyle, że z małopolski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak kladliscie styropian pod oknami bo mam zagwostke jak powinno byc u gory na wykuszach.Mianowicie czy styropian do okna i na to posadzka czy styropian wypuscic na wykusz i wtedy zalac posadzke? jak macie zrobione? bo wykonawca posadzek tez poradzil zeby dac styrodur zamiast styropiany w miejscu pod oknami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...