Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pod kopanie ławic spokojnie wystarczy zczytać wymiary linijką, nie mam przy sobie projektu ale zdaje sie skala to 1:50, czyli 1 mm na linijce to 5 cm w rzeczywistości.

Dla pewności pomierz linijką w projekcie przynajmniej jeden z podanych wymiarów czy faktycznie skala sie zgadza.

 

Dzięki!! Już wykopane:) jakoś to będzie:)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale cisza na forum. Rozumiem, że ostanie słoneczne dni wszyscy wykorzystują na budowę :). Do wcześniejszego posta chciałbym dodać jeszcze cenę robocizny do stanu jak powyżej (przed budową to interesowało mnie najbardziej u innych forumowiczów). Niestety zdrowo się przeliczyłem. Planowałem wydać do 100tys. a poszło mi 135 :( dodam, że sporo żeczy było robione systemem gospodarczym.

 

Witajcie,

 

Zatem....ile kosztował Was Orionek w stanie surowym otwartym?

Mam na myśli wszystkie materiały (pustaki, dachówki, więźba, stropy, betony itp itd) + robocizna z tym wszystkim???

 

 

Skoro zacząłem wątek to odpowiem pierwszy: 195tys zł.

 

Orion z podwójnym garażem (poszerzonym o 1m) + wydłużona ścianka kolankowa o 2pustaki+wieniec

Pustaki Porotherm 44, zaprawa termiczna Porotherm, dachówki Roben, robocizna: we własnym zakresie od początku po wylanie płyty, w późniejszym okresie firma z której jesteśmy bardzo zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak powyżej: 135 tys.

Orion III z pełnym podpiwniczeniem. Piwnica z bloczka betonowego, ściany z Maxa – Hadykówka, pierwszy i drugi strop Teriva, ścianka kolankowa podwyższona o wieniec. Strop na poddaszu żelbetonowy. Na dachu blachodachówka.

Robocizna: Dwóch murarzy do wymurowania ścian, fundamenty, stropy i pomoc do murarzy we własnym zakresie. Więźba + położenie blachy ekipa znajomego ;)

Rozpoczęcie budowy - zalanie fundamentów + piwnica ze stropem w 2009, ściany + dach 2011 - zakończyłem w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My budujemy Oriona z podwójnym garażem poszerzonym o dwa metry (kotłownię mamy w części garażowej) SSO wyniósł nas 128.000 zł.

budowaliśmy z pustaka mega max Kozłowice, stropy monolityczne.

Na chwilę obecną poniesiony całkowity koszt budowy to 225.000 i w tej kwocie do SSO doszły okna, brama garażowa, elektryka, woda, kanalizacja, tynki, piec, grzejniki, podgrzewacz wody, ocieplenie domu styropianem gr. 17cm.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Czy mógłby ktoś zamieścić zdjęcie z bliska, które przedstawia zamontowaną rynnę? Chodzi o to, że nam zamontowano tak, że jest krótsza od dachówki brzegowej. Nie rozumiem tego kompletnie, przecież rynna jest po to żeby do niej woda spływała, a nie obok. I teraz nie wiemy czy poprawić to tak aby rynna była równa z dachówką, czy żeby wystawała 1-2cm za dachówkę?

Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

(...)

Jak to jest u Was?

 

Proszę :

 

http://img64.imageshack.us/img64/989/pict4360.jpg

 

Jeżeli masz dachówkę falistą to montaż rynien w sposób opisany przez Ciebie jest dopuszczalny - tzn koniec rynny nie musi licować z końcem dachówki - ważne jest aby koniec rynny był za dnem fali dachówki - by właśnie woda spływająca dnem fali dachówki spływała do rynny.

Oczywiście jeżeli rynna jest zamontowana w taki sposób że jej koniec jest przed dnem dachówki - to jest zamontowana nieprawidłowo.

Lub jeżeli masz dach kryty dachówka prostą to zawsze rynna musi być zamontowana co najmniej na równi z początkiem dachówki brzegowej.

 

PS.

Osobiście u nas na dachu dachówka falista, a rynny zamontowane mamy w ten sposób że początek rynny licuje z początkiem dachówki krawędziowej - jak na fotce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i my również rozpoczęliśmy budowę naszego pięknego Oriona. Projekt przeleżał w szufladzie 5 lat i w końcu doczeka się realizacji. Budowa będzie pewnie trwała kilka dobrych lat ale w tym roku wychodzimy z ziemi. Wykop, chudziak i ława już są. W tej chwili szalujemy fundamenty i pewnie za 2-3 tygodnie stan zero będzie zamknięty. Mamy super murarza i mam nadzieję że będzie z nami trwać te kilka lat. Za stan surowy otwarty z więźbą, deskowniem i papą powiedział nam 42 tyś. z czego 13 tyś. to koszt stanu zero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i my również rozpoczęliśmy budowę naszego pięknego Oriona. Projekt przeleżał w szufladzie 5 lat i w końcu doczeka się realizacji. Budowa będzie pewnie trwała kilka dobrych lat ale w tym roku wychodzimy z ziemi. Wykop, chudziak i ława już są. W tej chwili szalujemy fundamenty i pewnie za 2-3 tygodnie stan zero będzie zamknięty. Mamy super murarza i mam nadzieję że będzie z nami trwać te kilka lat. Za stan surowy otwarty z więźbą, deskowniem i papą powiedział nam 42 tyś. z czego 13 tyś. to koszt stanu zero.

 

Rozumiem że budujecie bez piwnicy a murarz jest sam?? A która to wersja ORIONA??

 

My budujemy Oriona II i podpiwniczenie jest pod częścią mieszkalną. Całość 50 tyś.(robicizna) a murarzy jest 2.

Obecnie jesteśmy na etapie stropu na piętrze oraz zamawiania wieźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo ważne pytanie:

 

Ile pieniędzy muszę mieć żeby od Stanu Surowego otwartego zrobić w Orionie tak żeby można było się wprowadzić.Jak to kwota??? Czy ktoś to policzył?? Bardzo proszę o komentrzarze bo musimy wziąć kredyt:(

 

Z góry dziękuję:)

 

Witaj Ziajus.

Jesteśmy już prawie na etapie SSO i również chcemy na reszte wziąć kredyt. Dokładnie nie liczyliśmy ale 100 tys. to nas pewnie wyniesie SSZ, jak nie więcej, a gdzie jeszcze reszta. Tak się teraz zastanawiam, że może trzeba było jednak wybrać mniejszy dom :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że budujecie bez piwnicy a murarz jest sam?? A która to wersja ORIONA??

 

My budujemy Oriona II i podpiwniczenie jest pod częścią mieszkalną. Całość 50 tyś.(robicizna) a murarzy jest 2.

Obecnie jesteśmy na etapie stropu na piętrze oraz zamawiania wieźby.

 

Budujemy Oriona I bez podpiwniczenia. Murarz z pomocnikiem ale stan zero stawiało 2 murarzy + pomocnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie jest ciezkie i na pewno u kazdego kwota jest inna (zalezy od gustu, preferencji, rzeczy które Tobie sie podobaja etc.) Ja po sso zainwestowałam jeszcze ok 250 tys.

Oczywiscie mozna wiecej ale czy mniej nie wiem....nie kupowalismy rzeczy z najwyzszej pólki ale tez nie z najnizszej bo to tez jest oszukiwanie samego siebie i bycie w wiecznym poprawianiu i remontach:)

 

Mam bardzo ważne pytanie:

 

Ile pieniędzy muszę mieć żeby od Stanu Surowego otwartego zrobić w Orionie tak żeby można było się wprowadzić.Jak to kwota??? Czy ktoś to policzył?? Bardzo proszę o komentrzarze bo musimy wziąć kredyt:(

 

Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...