Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napiszę ile zapłaciłam za całośc: 31599,31zł w tym:

- brama,rolety-ceny wyżej

- dodatkowy pilot 55zł

- 476,60zł za termoramkę

- ok.500zł na cały dom za dodatkowe wzmocnienia.

- zatrzask,pochwyt balkonowy WIN-CLICK,ale nie wiem ile to kosztuję (cena wliczona)

- dopłata za listwę dolną w roletach w okleinie orzech 180zł

 

Jesli chodzi o robociznę za dachówkę - równe 8000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytania- jak macie rozplanowane oświetlenie :

- w salonie 2 centralne czy może 1?Nie wiem czy planowac oświetlenie na suficie przy ścianie tv:cool:-chyba zbędna rzecz.

- w którym miejscu macie w przedpokoju?

 

Drugie pytanko:

-chodzi mi o kaloryfery.Dobre miejsce,to miejsce pod okienkiem dachowym,ale równie dobre miejsce dla biurka,które musi miec jasno( czyli elektryka i kaloryfer prawie w jednym miejscu).Oczywiście podpytam jeszcze instalatora,ale jestem ciekawa waszego rozwiązania.Ściana przy okienkach balkonowych mogłaby byc przeznaczona na tv.Jak macie u siebie?Chodzi mi głównie o te 2 pokoje 2/2 i 2/3 - od strony tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania- jak macie rozplanowane oświetlenie :

- w salonie 2 centralne czy może 1?Nie wiem czy planowac oświetlenie na suficie przy ścianie tv:cool:-chyba zbędna rzecz.

- w którym miejscu macie w przedpokoju?

 

W salonie mamy trzy źródła światła - dwa żyrandole z sufitu - jeden praktycznie w wykuszu , drugi bliżej ściany naprzeciw wyjścia na taras - tam mamy stolik i wypoczynek - nad stolikiem wisi żyrandol , poza tym na tej właśnie ścianie wisi kinkiet - jest on naprzeciw ściany z tivi , znakomicie się sprawdza przy oglądaniu wieczorami telewizora - mamy wówczas rozproszone światło za plecami i w niczym nie przeszkadza przy oglądaniu.

 

W jakim przedpokoju?

 

Drugie pytanko:

-chodzi mi o kaloryfery.Dobre miejsce,to miejsce pod okienkiem dachowym,ale równie dobre miejsce dla biurka,które musi miec jasno( czyli elektryka i kaloryfer prawie w jednym miejscu).Oczywiście podpytam jeszcze instalatora,ale jestem ciekawa waszego rozwiązania.Ściana przy okienkach balkonowych mogłaby byc przeznaczona na tv.Jak macie u siebie?Chodzi mi głównie o te 2 pokoje 2/2 i 2/3 - od strony tarasu.

 

W przypadku okien połaciowych kaloryfery powinny wisieć dokładnie pod oknami - zapewni to zimą prawidłową cyrkulację powietrza i naturalne "suszenie" powierzchni szyby i okna z wykraplającej się wilgoci i pary wodnej. Oczywiście kolosalne znaczenie ma tutaj sposób obróbki glifów.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do montażu instalacji elektrycznej w pobliżu grzejników czy rur c.o.

 

W żadnym z tych pokoi na poddaszu nie mamy telewizora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas oświetlenie w hallu jest umieszczonie centralnie pomiędzy ścianą wiatrołapu, a wejściem do salonu, i jest tylko jedno. Wydaje mi się zę dwa nie są konieczne. W salonie mamy dwa punkty położone cetralnie, dodatkowo mam lampę stojącą w rogu salonu przy kanapie. Natomiast kaloryfery na poddaszu mamy tak jak pisze pablitoo pod oknami.

Pozdrawiam Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wyświetliło mi się tylko część wiadomości i to jeszcze w części wyrwane z kontekstu. Chciałam powiedzieć, że my również mamy na górze kaloryfery pod oknami dachowymi, bo tak radzili nam wszyscy (argumenty - patrz wypowiedź Pablitoo :):). Natomiast jeśli chodzi o oświetlenie - w holu mamy 2 na przeciwko wyjścia z wiatrołapu. W salonie na suficie również dwa bo wydaje mi się że jedno na środku nie doświetli wystarczająco. Ponadto mamy zabudowę w ścianie (zaraz obok jadalni) w której również będzie światełko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogna, przeszukałam cały wątek, by obejrzeć Twojego Oriona i czuję niedosyt :((( Kuchnia piękna, salon również - masz piękny dar dobierania kolorów i ja właśnie w tej sprawie... Chodzi mi o kolor tynków na elewacji, jest śliczny i o coś takiego mi chodzi! Wiem, że to już dawno było, ale może pamiętasz nry kolorów???

Będę bardzo wdzięczna :))))

Gratulacje z okazji narodzin synka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bedzie wygladal nasz ogrodek :rolleyes: dostalismy dwie wizualizacje ale zdecydowalismy sie na ta pierwsza:rolleyes:

 

Moze male objasnienia do rysunku ;) Ten rogalik to Trawka do grania w pilke z synem ,ale stwierdzilem ze bedzie za malo miejsca wiec mamy ''prawie boisko'' Patrz po lewo po prawo ta jasna plama to 2 gi parking i drewutnia no i bedzie tam wisial kosz to grania z corka ;)

na 2 giej koncepcji bylo na koncu cos ala pomost ze stara rozpadajaca sie Lodzia i to mi sie strasznie spodobalo (nawiazuje do mojej pracy) tak wiec to zabralismy do naszej pierwszej koncepcji :wiggle::wiggle:

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0510/mostyfalaff29.jpghttp://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0510/1b52d.jpg

Edytowane przez Kasiatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusia A czy ty jak robilas okno lukowe zrobilas je ze skosem w srodku zeby sle lepiej otwieralo? czy normalnie chodzi mi o gore okna nie wiem jak to nie nazywa sklepienie czy jakos tak

 

Cześc :)

Otwór okienny robiony był normalnie,natomiast okno jest cofnięte do środka.

 

W sprawie ogrodu.Rzeczywiście 1 propozycja ciekawsza.Przy tarasie ma byc roslinnośc - zejście z tarasu za filarem?

A alatanka ogrodową będzie?

I jeszcze jedno pytanko ;)Ile "trzymacie" się z drewutnią od płotu?

Pomysł z łodzią - super!!!!!Bardzo lubie orginalne ogrody.Jaką projektant przewidział roślinnośc przy łodzi?

Edytowane przez dankaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

I jeszcze jedno pytanko ;)Ile "trzymacie" się z drewutnią od płotu?

 

Zgłębiłem temat rok temu - jak miałem zamiar rozpocząć budowę drewutni - jednak nie udało się zeszłego roku - w tym jednak buduję na pewno :D - wg przepisów drewutnia jako budynek drewniany - powinien się znajdować minimum 4m od granic działki - taka odległość jest wymagana dla przepisów p-poż .

 

Pomysł z łodzią - super!!!!!Bardzo lubie orginalne ogrody.Jaką projektant przewidział roślinnośc przy łodzi?

 

Pomysł z łodzią rewelacyjny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orionowicze mam pytanko. Jako że jak najwięcej rzeczy chciałbym zrobić sam to zastanawiam się nad wykonaniem tarasu i schodów wejściowych. Jestem słaby w tematach budowlanych i niewiem czy podczas zbrojenia stropu nad piwnicą powinienem wypuścić pręty na zewnątrz żeby połączyć ich ze schodami a z drugiej strony domu z tarasem. Strop mam już wylany i mam wypuszczone zbrojenie na schody ale czy tak ma być? I niewiem czy wiercić dziury w ścianie na wysokości tarasu i zakotwić zbrojenie, żeby połączyć go z domem, czy to jest niekonieczne. Ale później czy niebędzie w miejscu łączenia pękało??? Proszę o odpowiedź jak to jest u was rozwiązane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...