Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

To może pośmiejemy się z Twoich śmiesznych rad w sprawie komina czy chociażby sterowania pogodowego.Niezłe jaja!

 

Bardzo proszę - miło mi że wzbudzam Twój śmiech - nie jestem jak widać aż tak sztywny - czasami zdarza mi się być i śmiesznym.

A tak na marginesie bardzo proszę o wskazanie moich śmiesznych rad - chciałbym je zweryfikować żeby później innym tak śmiesznie nie doradzać ...

/ tak się składa że kilka lat wstecz pisałem algorytmy do sterowania pogodowego regulatorów kotłów jak współpracowałem z pewną firmą - dosyć znaną na naszym rynku - więc zawsze wydawało mi się że jestem w tym niezły ... /

 

Pablitoo,przyjmij do wiadomości,że jesteś omylny :yes:

A tak w ogóle,to pytanie w sprawie drewutni nie było do Ciebie.Ale oczywiście nic konkretnego nie wniosłeś do sprawy-no może oprócz rozwinięcia wcześniejszych paragrafów.Ale to chyba każdy potrafi.

Żyj sobie ze swoimi sztywnymi przepisami-ja jak będę mogła,to z przyjemnością je ominę:).Sąsiad bliżej mojego płotu, ja jego i będziemy szczęśliwi.

I po prostu uśmiechnij się.Nie musisz od razu tak wszystkich atakowac.O, przepraszam moich wypowiedzi atakowac..................hi,hi,hi

 

Nikogo nie atakuję - nawet Ciebie w tej dyskusji - po prostu nie zgdzam się z Twoimi pomysłami i radami - co jak widać trudno jest Ci zaakceptować :D

I uśmiecham się bardzo często - generalnie jestem bardzo wesołym człowiekiem :D

 

A to że jestem omylny to wiem doskonale - wiem z własnego doświadczenia - bo kilka lat temu też posłuchałem podobnej rady jak Ty dajesz - posłuchałem i nie zweryfikowałem - w kwestii wyłączenia gruntu z produkcji rolnej i całości infrastruktury na działce - posłuchałem i zrobiłem z podobnym uśmiechem na ustach jak i Ty - bo przecie sąsiedzi podobnie robią i też się smieją - a potem po obmiarze geodezyjnym i po pismie ze starostwa z wydziału geodezji i katastru przyszedł zimny prysznic w postaci nakazu i kary którą będę płacił przez 10 lat !

 

Dlatego moje sztywne rady i przepisy różnią się od Twoich uśmiechniętych i wesołych pomysłów jak tu może obejść czy zignorować te czy podobne przepisy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo proszę - miło mi że wzbudzam Twój śmiech - nie jestem jak widać aż tak sztywny - czasami zdarza mi się być i śmiesznym.

A tak na marginesie bardzo proszę o wskazanie moich śmiesznych rad - chciałbym je zweryfikować żeby później innym tak śmiesznie nie doradzać ...

/ tak się składa że kilka lat wstecz pisałem algorytmy do sterowania pogodowego regulatorów kotłów jak współpracowałem z pewną firmą - dosyć znaną na naszym rynku - więc zawsze wydawało mi się że jestem w tym niezły ... /

 

 

 

Nikogo nie atakuję - nawet Ciebie w tej dyskusji - po prostu nie zgdzam się z Twoimi pomysłami i radami - co jak widać trudno jest Ci zaakceptować :D

I uśmiecham się bardzo często - generalnie jestem bardzo wesołym człowiekiem :D

 

A to że jestem omylny to wiem doskonale - wiem z własnego doświadczenia - bo kilka lat temu też posłuchałem podobnej rady jak Ty dajesz - posłuchałem i nie zweryfikowałem - w kwestii wyłączenia gruntu z produkcji rolnej i całości infrastruktury na działce - posłuchałem i zrobiłem z podobnym uśmiechem na ustach jak i Ty - bo przecie sąsiedzi podobnie robią i też się smieją - a potem po obmiarze geodezyjnym i po pismie ze starostwa z wydziału geodezji i katastru przyszedł zimny prysznic w postaci nakazu i kary którą będę płacił przez 10 lat !

 

Dlatego moje sztywne rady i przepisy różnią się od Twoich uśmiechniętych i wesołych pomysłów jak tu może obejść czy zignorować te czy podobne przepisy ...

 

Często wchodzę tu na forum budowy Oriona.My na jesień mamy zamiar budować Ambrozje 1,podobne są te projekty.Jestem pod wrażeniem mądrością Pablitoo.Trochę śmieszy mnie atak Dankaf!!trochę to niesmaczne.Chciałaś odpowiedzi to ci dał,chyba miałaś zły dzień ha ha .Pablitoo budując dom,będziemy mieli twoje rady i sugestie pod uwagą .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanie co zrobić aby obejrzeć wasze albumy?

Przeglądać, przeglądać, przeglądać i na bierząco śledzić ten temat na forum :):):)

Kilka naszych zdjęć jest tutaj:

http://picasaweb.google.com/f.olenka...eat=directlink

http://picasaweb.google.com/f.olenka...eat=directlink

http://picasaweb.google.com/f.olenka...eat=directlink

a gdzie w pomorskim budujesz?

Pozdrawiam Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci!!! A domek masz piękny!!! Może jakąś galerię załóż, żeby go można było podziwiać w całości? Chętnie bym napatrzyła oczy ;-)

Gratuluję konsekwencji w wystroju wnętrz! Łazienka oddaje charakter domu ;-)

mam jeszcze pytanie odnośnie schodów zewnętrznych: czym są wyłożone???

Pozdr.

 

schody zewnętrzne są wyłożone takimi oto płytkami zakupionymi w CRH

http://img408.imageshack.us/img408/6517/plytka.jpg

Edytowane przez bogna 33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BOGNY33 witam cię śliczną masz łazienkę i super sie urządziłaś a mam pytanko gdzie masz wannę w łazience na górze ,czy pomniejszałaś łazienkę ? i jak masz rozwiązane przejście do pokój nad garażem dzięki.

 

powierzchnia podłogi lazienki u nas to 13 m, a pow.użytkowa to 9m Nie mamy przejścia do pokoju nad garażem,bo garaż mamy oddzielnie .A wanna jest tuu :)

http://img707.imageshack.us/img707/2227/wannak.jpg Pozdrawiam.

Edytowane przez bogna 33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo,wiele padło tutaj rad z twojej strony i to złych rad.Nie pisz mi tutaj ,że znasz się na piecach może na gazowych, ale o piecach na paliwa stałe nie wiele wiesz..Wejdź na forum i poczytaj dobrych fachowców(pracujących latami w swojej branży) i poźniej zacznij się udzielac.Tak samo było w sprawie komina,ocieplenia-dokładnie tynków.

 

po prostu nie zgdzam się z Twoimi pomysłami i radami - co jak widać trudno jest Ci zaakceptować

Nie prawda.Potrafie przyznac się do błędu jeśli go popełnię.

Tak się uparłeś,że musisz udowodnic,że to ty masz rację.Niestety w mojej ocenie jej nie masz.

Nie przyjmujesz do wiadomości,że w niektórych dziedzinach ktoś jest poprostu lepszy.

I te opisy o gruncie rolnym - po co komu to?

Mowa była o zwykłej drewutni,a właściwie o wiacie.A rozdmuchałeś, to jakby zależało od tego twoje życie.

 

wydawało mi się że jestem w tym niezły ... /

może troszkę samokrytyki inni może też wiedzą

 

 

 

Aaaaaaaa

Aleksmaks,proszę bardzo korzystaj z "mądrych" rad kolegi.Nikt tobie nie broni!Słuchaj grzecznie co kolega ma dopowiedzenia-on wie najlepiej - może nawet lepiej od samych projektantów i sztuki budowlanej.

A tak na marginesie -niesmaczne jest wciskanie nocha w nieswoje sprawy,to była wymiana pomiędzy nami.

 

 

Z mojej strony,to już koniec.Nie wypowiem się juz więcej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo,wiele padło tutaj rad z twojej strony i to złych rad.

 

Nie pisz mi tutaj ,że znasz się na piecach może na gazowych, ale o piecach na paliwa stałe nie wiele wiesz..Wejdź na forum i poczytaj dobrych fachowców(pracujących latami w swojej branży) i poźniej zacznij się udzielac.Tak samo było w sprawie komina,ocieplenia-dokładnie tynków.

 

No tak - dowiaduję się teraz że udzieliłem forumowiczom mnóstwo złych rad - bardzo łatwo jest rzucać oskarżenia - tylko jak dotąd nie wskazałaś żadnego konkretu - żadnej "złej" rady - pomimo tego że Cię o to prosiłem ... Co takiego "złego" doradzałem w sprawie kominów , ocieplenia czy tynków :confused:

 

No cóż ...

 

Nie prawda.Potrafie przyznac się do błędu jeśli go popełnię.

Tak się uparłeś,że musisz udowodnic,że to ty masz rację.Niestety w mojej ocenie jej nie masz.

Nie przyjmujesz do wiadomości,że w niektórych dziedzinach ktoś jest poprostu lepszy.

I te opisy o gruncie rolnym - po co komu to?

Mowa była o zwykłej drewutni,a właściwie o wiacie.A rozdmuchałeś, to jakby zależało od tego twoje życie.

 

Zacznij czytać ze zrozumieniem - nigdzie się nie upierałem i nie udowadniałem na siłę że mam rację - zacytowałem tylko przepis - i poddałem w wątpliwość Twoje radosne rady jak go obejść czy zlekceważyć - i tyle ... - i zaraz potem zaczałem się dowiadywać jak to źle doradzam , jaki to jestem zadufany w sobie i "wszystkowiedzący" ...

 

Opis mojego przypadku to był przykład jak można się bardzo łatwo na podstawie takiego bezrozumnego "doradzania" przejechać - jak można mieć kłopoty i problemy tylko dlatego że się lekceważy czy radośnie omija przepisy - w większości absurdalne - ale pomimo tego nie zwalnia nas to z obowiązku ich przestrzegania.

I ja taki błąd popełniłem.

 

może troszkę samokrytyki inni może też wiedzą

 

Jestem zawsze otwartry na krytykę i KONSTRUKTYWNĄ dyskusję - a nie rzucanie oskarżeń na wiatr - pisać tylko po to żeby pisać.

 

 

Aaaaaaaa

Aleksmaks,proszę bardzo korzystaj z "mądrych" rad kolegi

.

 

A tutaj już jesteś niemiła - szkoda - bo zamiast konkretów co do mojej osoby i moich rad zaczynasz powoli posuwać się do coraz ostrzejszych złośliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo,wiele padło tutaj rad z twojej strony i to złych rad.Nie pisz mi tutaj ,że znasz się na piecach może na gazowych, ale o piecach na paliwa stałe nie wiele wiesz..Wejdź na forum i poczytaj dobrych fachowców(pracujących latami w swojej branży) i poźniej zacznij się udzielac.Tak samo było w sprawie komina,ocieplenia-dokładnie tynków.

 

 

Nie prawda.Potrafie przyznac się do błędu jeśli go popełnię.

Tak się uparłeś,że musisz udowodnic,że to ty masz rację.Niestety w mojej ocenie jej nie masz.

Nie przyjmujesz do wiadomości,że w niektórych dziedzinach ktoś jest poprostu lepszy.

I te opisy o gruncie rolnym - po co komu to?

Mowa była o zwykłej drewutni,a właściwie o wiacie.A rozdmuchałeś, to jakby zależało od tego twoje życie.

 

 

może troszkę samokrytyki inni może też wiedzą

 

 

 

Aaaaaaaa

Aleksmaks,proszę bardzo korzystaj z "mądrych" rad kolegi.Nikt tobie nie broni!Słuchaj grzecznie co kolega ma dopowiedzenia-on wie najlepiej - może nawet lepiej od samych projektantów i sztuki budowlanej.

A tak na marginesie -niesmaczne jest wciskanie nocha w nieswoje sprawy,to była wymiana pomiędzy nami.

 

 

Z mojej strony,to już koniec.Nie wypowiem się juz więcej w tym temacie.

 

No proszę jeszcze mi się oberwało.Dankaf daj sobie na luz,jeżeli była to wymiana pomiędzy Wami to pisz na prv a nie żeby ludzie czytali nie potrzebnych rzeczy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądać, przeglądać, przeglądać i na bierząco śledzić ten temat na forum :):):)

Kilka naszych zdjęć jest tutaj:

http://picasaweb.google.com/f.olenka...eat=directlink

http://picasaweb.google.com/f.olenka...eat=directlink

http://picasaweb.google.com/f.olenka...eat=directlink

a gdzie w pomorskim budujesz?

Pozdrawiam Ola

Dzięki za zdjęcia! w Pomorskim bujduję w okolicy Starogardu Gd. A ty?

Piękne są twoje schody, ja się zastanawiam czy w kuchni jest możliwość adaptacji wyspy z przejsciem z każdej strony, kuchnia nie jest za duża, zrezygnujemy napewno ze spiżarki, a salon połączymy z gabinetem. Pozdrawiam

Edytowane przez asia i dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro się czyta tak napastliwe wypowiedzi, dankaf, zwłaszcza że wcześniej sama niejednokrotnie prosiłaś Pablitoo o radę i pewnie też z nich korzystałaś.

Ociera się to o obłudę i wstyd, że wszyscy muszą przyglądać się takiej zajadliwości z twojej strony.

Wywnętrzniając się na forum sprawiłaś, że ta dyskusja już nie jest prywatną dyskusją i każdy ma prawo się do niej ustosunkować.

 

Podziwiam cię, Pablitoo, za twoją wiedzę i chęć dzielenia się nią z nami - wiele razy braliśmy twoje porady pod uwagę :) Mam nadzieję, że ta przykra dyskusja nie doprowadzi do zmiany częstotliwości bywania na tym forum twojej osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Chwalcie się zdjęciami z budowy. Sporo można podglądnąć i wyobrazić sobie swoje mury :) A co do wcześniejszych zgrzytów to apeluję o rozejm. pablitoo jak i dankaf sporo wnieśli do tego tematu i rady obydwojga sobie bardzo cenię. Mam nadzieję, że dalej będziecie wspierać nas radami i bez żadnych zgrzytów o jakieś głupie drewutnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Jezusicku Ewka, ależ Ty masz porządek na budowie. To ja nie będę się swoimi zdjęciami chwalić, bo u mnie gruzowisko. Cały czas nie wiemy jak robić taras i w związku z tym nie wywozimy nigdzie gruzu. To kiedy się Ewuś wprowadzasz?
właśnie wróciłam z budowy:D nad garażem kładliśmy panele:D fajnie i w miarę szybko się je kładzie: zatrzaskowe;) a jaki efekt:jawdrop:Dobrusiu terminu przeprowadzki nie ustaliłam bo tyle razy zmienialam, przekładałam ostateczną ostateczność, że teraz to i dla mnie będzie raczej niespodzianka:cool: a jeżeli chodzi o taras to u nas jest taki tyci, tyci to nawet nie było się nad czym zastanawiać i został wylany pomiędzy jednym a drugim piwkiem;):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...