Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, właśnie kończe stan zero naszego oriona :) Zastanawiam się, czy mamy dobrze zrobione odpływy kanalizacyjne. Czy możecie podzielić się informacjami, gdzie zrobiliście "pion" na pietro do górnej lazienki. Czy macie jakiś pion np. w pomieszczeniu gospodarczym na piętro? Z góry dzięki.

pozdr,

casaneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich!

Dawno mnie tu nie było i widzę że przybyło trochę nowych osób, które budują Oriona. My niestety nie zaczęliśmy swojej budowy, bo nie możemy złożyć dokumentów o pozwolenie na budowę. Przyczyną tego jest brak kompetentnych urzędników w naszym UM. Nie otrzymaliśmy jeszcze decyzji o warunkach zabudowy, czekam już 2 miesiące i za każdym razem jest coś źle. A to kazali nam podłączyć się do istniejącej sieci kanalizacyjnej - chętnie byśmy to zrobili ale u nas nie ma takiej sieci. Po naszym zgłoszeniu błędu w decyzji, wydano nam kolejną, która niestety zawierała inne wymiary garażu niż poprzednia. Mamy garaż wolnostojący i najpierw pan urzędnik wpisał nam że szerokość elewacji frontowej ma być do 9,0m, a teraz wymyślił, że ma wynosić od 7,0m-9,0m. A nasz garaż jest mniejszy. Oprócz wymienionych przeze mnie błędów były również inne. No cóż brak mi słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedzielnie :)

Wywaliłam gały na potęgę, ależ iskrzyło, w Naszym wątku oczywiście(no i nie wiem jak tu odpowiedniego emotikona teraz wstawić)!

Ale ja nie o tym.

Ja to właściwie z pytankiem do Oleńki. Czy Ty kobietko pisałaś coś o swoich schodach już na forum. Pamiętam, że je już kiedyś oglądałam, ale nie przypominam sobie czy je tu zachwalałaś. Jeśli nie to proszę napisz parę zdań na ich temat. Najbardziej to chciała bym znać producenta, czas realizacji i cenę oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękne zdjęcia - piękny domek :D - mam pytanko Ewa - dotyczące Twojego dachu - a właściwie ławy kominiarskiej obok wyłazu dachowego obok komina - co to za ławę macie ? - ja do tej pory nie zamontowałem ławy obok komina czy wyłazu dachowego - jak wychodzę na dach to balansuję na krawędzi dachówek i trzymam się piorunochronu :D - wszystkie ławy które oglądałem i miałem w rękach to była straszna tandeta na odwal się pomalowana farbą - zero jakiejkolwiek jakości i gwarancji że farba nie zlezie za miesiąc czy po pierwszym nań wejściu :(

No i nie mogę się na nic zdecydować - pewnie do czasu aż się poślizgnę na dachu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tas1 myślę, że każdy na forum będzie miał inny koszt budowy tego jakże cudownego domku :) Ja np. budując prawie cały domek systemem gospodarczym szacuje, że na stan surowy otwarty pójdzie mi około 90 tys. Polecam odwiedzenie dziennika dankaf Opisała ona w nim budowę krok po kroku razem z wyszczególnieniem kosztów. Dla porównania u Danki za SSO wyszło około114 tys. Biorąc firmę która za ciebie zrobi wszystko zapłacisz jeszcze więcej. Także koszty budowy zależą w dużym stopniu od ciebie. Orionka osobiście uważam za średnio drogiego. Nie jest on najtańszym domem ale też nie wymaga dużych nakładów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bikkers dzięki za szybką odpowiedź. Te Twoje 90 tys. trochę mnie podbudowało. Jesteśmy na etapie szukania projektu i to właśnie orionek najbardziej mi się podoba. Też zamierzamy budować systemem gospodarczym (aby jak najbardziej obciąć koszty), ale wiadomo, że nie wszystko się tak da Orientujesz się może (wiem, że truję :) ) ile wypadałoby mieć kasy, że wejść do tego domku ze zrobionym tylko parterem, oczywiście systemem gosp.? Sorki za te pytania, ale jestem totalnym laikiem i orientuje się czy nie przeceniamy swoich możliwości. Prześledzę ten dziennik, o którym wspominałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to właściwie z pytankiem do Oleńki. Czy Ty kobietko pisałaś coś o swoich schodach już na forum. Pamiętam, że je już kiedyś oglądałam, ale nie przypominam sobie czy je tu zachwalałaś. Jeśli nie to proszę napisz parę zdań na ich temat. Najbardziej to chciała bym znać producenta, czas realizacji i cenę oczywiście ;)

justa* odbierz pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia! w Pomorskim bujduję w okolicy Starogardu Gd. A ty?

Piękne są twoje schody, ja się zastanawiam czy w kuchni jest możliwość adaptacji wyspy z przejsciem z każdej strony, kuchnia nie jest za duża, zrezygnujemy napewno ze spiżarki, a salon połączymy z gabinetem. Pozdrawiam

Nasz domek już zamieszkały znajduje się w okolicach Kartuz.

Odbierz pw

Pozdrawiam Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Dobrusiak i EwaWoj możecie mi napisać jakie rozmiary mają wasze okna na parterze? Dziekuję.

 

U mnie wygląda to następująco:

łazienka i kotłownia: 850x 1400

wykusz x 3 okna: 880 x 1750

kuchnia i okno w salonie: 1760 x 1400

gabinet i salon (ja nie mam w salonie wykusza tylko okno balkonowe) - 1780x2260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia - piękny domek :D - mam pytanko Ewa - dotyczące Twojego dachu - a właściwie ławy kominiarskiej obok wyłazu dachowego obok komina - co to za ławę macie ? - ja do tej pory nie zamontowałem ławy obok komina czy wyłazu dachowego - jak wychodzę na dach to balansuję na krawędzi dachówek i trzymam się piorunochronu :D - wszystkie ławy które oglądałem i miałem w rękach to była straszna tandeta na odwal się pomalowana farbą - zero jakiejkolwiek jakości i gwarancji że farba nie zlezie za miesiąc czy po pierwszym nań wejściu :(

No i nie mogę się na nic zdecydować - pewnie do czasu aż się poślizgnę na dachu :(

ławę kominiarską zaproponowali nam przy kupnie dachówki i tak na dobrą sprawę nie wiem jakiej jest firmy ale jak odnajdę fakturkę to napiszę:yes: zrobię Tobie kilka zdjęć to może z bliska będzie ją lepiej widać . Cieszę się, że i mój Orionek się podoba:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bikkers dzięki za szybką odpowiedź. Te Twoje 90 tys. trochę mnie podbudowało. Jesteśmy na etapie szukania projektu i to właśnie orionek najbardziej mi się podoba. Też zamierzamy budować systemem gospodarczym (aby jak najbardziej obciąć koszty), ale wiadomo, że nie wszystko się tak da Orientujesz się może (wiem, że truję :) ) ile wypadałoby mieć kasy, że wejść do tego domku ze zrobionym tylko parterem, oczywiście systemem gosp.? Sorki za te pytania, ale jestem totalnym laikiem i orientuje się czy nie przeceniamy swoich możliwości. Prześledzę ten dziennik, o którym wspominałeś

 

Ja mam nadzieję, że w 200 tys. się zmieszczę (tzn. chyba będę musiał ;) ) Ale faktycznie też jestem ciekawy ile kaski poszło tym którzy już wybudowali. Może ktoś się pochwali swoimi wydatkami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas sztukateria przy oknach i drzwiach ma 15 cm

 

Tak samo jest u nas.

 

tas1 jeżeli chodzi o koszty wykończenia parteru to jest to bardzo indywidualna sprawa. Zależy od zasobności portfela i materiałów, na które inwestor może sobie pozwolić. Piec, grzejniki, płytki, armatura, wkład kominkowy, meble............... i tak dalej.................

Wszystkie te materiały w zależności od jakości można kupić w różnych cenach. Rozpiętości są ogromne. Musicie zobaczyć co Wam się podoba i wtedy przekalkulować koszty. Dacie radę :) Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę :) Nadal jesteśmy na etapie wyboru projektu, ale w papierologii zrobiliśmy już pierwszy krok: wczoraj złożyliśmy dokumenty w gminie i kazali nam czekać 4 miesiące na plan zagospodarowania przestrzennego!!! Paranoja! Wy też tak długo czekaliście na ten świstek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę :) Nadal jesteśmy na etapie wyboru projektu, ale w papierologii zrobiliśmy już pierwszy krok: wczoraj złożyliśmy dokumenty w gminie i kazali nam czekać 4 miesiące na plan zagospodarowania przestrzennego!!! Paranoja! Wy też tak długo czekaliście na ten świstek?

 

My jeszcze dłużej - jak składaliśmy dokumenty w gminie o wydanie PnB gmina nie miała planu zagospodarownia przestrzennego - ale był projekt tego planu który się właśnie konstytuował - otrzymalismy odmowną odpowiedź - nie wydali nam PnB tylko skierowali do starostwa powiatowego - ponieważ właśnie plan miejscowy zagospodarownia terenu się uprawomocnił - i w starostwie od początku ta sama papierologia o wydanie PnB - cała akcja w naszym przypadku trwała rok ...

Ale - warto było czekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...