Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ławę kominiarską zaproponowali nam przy kupnie dachówki i tak na dobrą sprawę nie wiem jakiej jest firmy ale jak odnajdę fakturkę to napiszę:yes: zrobię Tobie kilka zdjęć to może z bliska będzie ją lepiej widać . Cieszę się, że i mój Orionek się podoba:D

 

Fajnie - dziękuję - kilka zdjątek z bliższej perspektywy bardzo by mi pomogło.

Wasz domek się podoba bo piękny jest :D - nie dziw się temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajnie - dziękuję - kilka zdjątek z bliższej perspektywy bardzo by mi pomogło.

Wasz domek się podoba bo piękny jest :D - nie dziw się temu :D

tak, Orionki to śliczne domki:) a jak tam u Ciebie trawka? bo u mnie w niektórych miejscach jakieś jasne plamy powychodziły i wygląda to tak jak takie suche placki :( Pablitoo masz jakiś system nawadniania? u nas musimy coś wymyśleć bo jak zaczynam podlewanie ogrodu to czarna nocka mnie najczęściej zastaje;):D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za otuchę :) Nadal jesteśmy na etapie wyboru projektu, ale w papierologii zrobiliśmy już pierwszy krok: wczoraj złożyliśmy dokumenty w gminie i kazali nam czekać 4 miesiące na plan zagospodarowania przestrzennego!!! Paranoja! Wy też tak długo czekaliście na ten świstek?
my zaczęliśmy załatwianie dokumentów w sierpniu 2007 roku a w lutym 2008 roku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i w marcu 2008 ruszyliśmy z budową:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, Orionki to śliczne domki:) a jak tam u Ciebie trawka? bo u mnie w niektórych miejscach jakieś jasne plamy powychodziły i wygląda to tak jak takie suche placki :( Pablitoo masz jakiś system nawadniania? u nas musimy coś wymyśleć bo jak zaczynam podlewanie ogrodu to czarna nocka mnie najczęściej zastaje;):D

 

Trawka u nas rośnie - po wertykulacji którą zrobiłem trawnik w okamngnieniu odżył / po wertykulacji zasiliłem trawnik nawozem / - teraz / tydzień temu / opryskałem cały trawnik herbicydami na chwasty dwuliścienne - no i przez tydzień nie mogłem kosić :( - a trawa wyrosła już prawie po łydki :( - no i u nas non stop codziennie pada deszcz ...

 

Mam system nawadniania - ale tylko na skarpie dookoła budynku - mam tam posadzonych trochę jałowców i irg - podlewanie tego to była katorga - więcej wody spływało niz nawadniało rośliny - zamontowałem system nawadniania TANAKE - oparty na kroplownikach i kroplospływach - tzn - do systemu korzeniowego każdej roślinki jest poprowadzony wężyk który z centralnego węża poprzez kroplownik doprowadza określoną ilość wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawka u nas rośnie - po wertykulacji którą zrobiłem trawnik w okamngnieniu odżył / po wertykulacji zasiliłem trawnik nawozem / - teraz / tydzień temu / opryskałem cały trawnik herbicydami na chwasty dwuliścienne - no i przez tydzień nie mogłem kosić :( - a trawa wyrosła już prawie po łydki :( - no i u nas non stop codziennie pada deszcz ...

 

Mam system nawadniania - ale tylko na skarpie dookoła budynku - mam tam posadzonych trochę jałowców i irg - podlewanie tego to była katorga - więcej wody spływało niz nawadniało rośliny - zamontowałem system nawadniania TANAKE - oparty na kroplownikach i kroplospływach - tzn - do systemu korzeniowego każdej roślinki jest poprowadzony wężyk który z centralnego węża poprzez kroplownik doprowadza określoną ilość wody.

coś mi się wydaje, że u mnie wertykulacja kiepsko wyszła;) nie mam wertykulatora i grabiłam trawę zwykłymi grabiami oj chyba za słabo:yes: teraz się zastanawiam czy jeszcze raz jej nie zgrabić i dać nawóz? co myślisz?

 

u mnie jest płaski teren także z nawadnianiem nie będzie problemu ale mogłam o tym wcześiej pomyśleć:rolleyes: TANAKE -muszę poczytać czy można byłoby u mnie coś podobnego zastosować:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertykulator oprócz wygrabienia siana nacina darń kilka cm wgłąb i usuwa mech , filc i obumarłe szczątki roślin z darni - ja ustawiłem głębokość nacinania na jakieś 2-3cm - po zabiegu trawnik wyglądał jak czesany grubym grzebieniem :D

Grabiąc grabiami usuwałaś jedynie siano i zeschłe odrosty roślin , no chyba że darłaś nimi ostro po darni :)

Wygrabić najwięcej i najmocniej jak się da - więcej nie zrobisz bez maszyny. No i potem nawieźć i czekać jak urośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertykulator oprócz wygrabienia siana nacina darń kilka cm wgłąb i usuwa mech , filc i obumarłe szczątki roślin z darni - ja ustawiłem głębokość nacinania na jakieś 2-3cm - po zabiegu trawnik wyglądał jak czesany grubym grzebieniem :D

Grabiąc grabiami usuwałaś jedynie siano i zeschłe odrosty roślin , no chyba że darłaś nimi ostro po darni :)

Wygrabić najwięcej i najmocniej jak się da - więcej nie zrobisz bez maszyny. No i potem nawieźć i czekać jak urośnie.

tak, raczej kiepsko wygrabiłam tą trawę:( bo trawnik wyglądał jak tylko muśnięty grzebyczkiem;) ok w sobotę przeprowadzę kolejne grabienie i nawożenie:yes: zamówiłam katalog z TANAKE myślę, że coś wybiorę:D na sobotę zostawiłam też sobie obsadzenie przodu domu:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję za informacje odnośnie okien. Dobrusiak z tego, co pamiętam masz ściankę kolankową podniesioną o 50cm. My też tak zrobiliśmy , przy czym nie zmieniamy kąta nachylenia dachu ale architekt cały czas odradza nam i proponuje podniesienie tak aby ścianka miała 50 cm (argument-lepiej wizualnie). Napisz proszę czy wydłużałaś krokwie i o ile? Czy możesz wysłać na mojego maila ([email protected]) aktualne zdjęcia domku z zewnątrz (przód) oraz zdjęcie ścianki kolankowej? To jedyna rzecz na którą do końca tygodnia musimy się ostatecznie zdecydować, bo w następnym składamy wniosek o pozwolenie na budowę. Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję za informacje odnośnie okien. Dobrusiak z tego, co pamiętam masz ściankę kolankową podniesioną o 50cm. My też tak zrobiliśmy , przy czym nie zmieniamy kąta nachylenia dachu ale architekt cały czas odradza nam i proponuje podniesienie tak aby ścianka miała 50 cm (argument-lepiej wizualnie). Napisz proszę czy wydłużałaś krokwie i o ile?....

 

Niestety nie wiem, ile wydłużaliśmy krokwie, bo tym zajmował się już cieśla. Ale wydaje mi się, że trochę mogliśmy jeszcze wydłużyć. Zauważyłam, że większość ma tak, że koniec dachu jest prawie na równi z balkonem. Ale ile to cm to niestety nie powiem. Zdjęcia wysłałam Ci na maila. U nas teraz ścianka ma ok. 1 metra. Na pewno jest to funkcjonalne, ale szczerze powiedziawszy teraz bym podniosła tylko o 1 pustak (chociaż mój mąż byłby wtedy mniej zadowolony). Jak byłam w Orionie który ma wg projektu, to skos trochę przytłaczał, pokój sprawiał wrażenie bardzo ciężkiego, przytłaczającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko jakie koszty poniesliscie za dach (robocizne) mi powiedział 19 tys za wszystko czyli rzezbione krokfie ,malowanie ,podbitka ,kominitp bardzo prosze o odpowiedz .

Witam

 

Więźba,deskowanie,papowanie 7000zł (bez rzeźbienia krokwi)

dachówka 8000zł (łącznie z obróbką okien dachowych-koszt jednego 250zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłacilem 21 tyś za samą więźbę i dachówkę, bez podbitki, także to chyba dobra cena ale nie wiem jak inni, może to ja przepłaciłem :(

pozdrawiam

 

PS A nasz domek wygląda na dzień dzisiejszy tak:

http://img10.imageshack.us/i/cimg4728.jpg/

Michał a co tak mało zdjęć ;) pochwal się jeszcze troszeczkę:yes: a twój Orionek ślicznie już wygląda a jak wstawisz okna to dopiero będzie widok:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...