Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie :) U nas w dalszym ciągu etap wyboru projektu, ale coś mi się wydaje, że chyba dobiega on końca... ;) Ciągle krążymy wokół orionka. Miałam Was prosić o namiary na domek już wybudowany (możliwy do zobaczenia za zgodą właścicieli), a tu dziś okazało się podczas "wizji lokalnej", że jeden taki stoi w tej samej miejscowości, w której my będziemy budować :) Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę orionka w środku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie :) U nas w dalszym ciągu etap wyboru projektu, ale coś mi się wydaje, że chyba dobiega on końca... ;) Ciągle krążymy wokół orionka. Miałam Was prosić o namiary na domek już wybudowany (możliwy do zobaczenia za zgodą właścicieli), a tu dziś okazało się podczas "wizji lokalnej", że jeden taki stoi w tej samej miejscowości, w której my będziemy budować :) Już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę orionka w środku

 

Witam serdecznie.

My również jesteśmy na tym samym etapie. Oglądaliśmy domek na żywo. Góra śliczna, ale dół taki sobie. Ja osobiście jestem rozczarowany kuchnią. Zastanawiamy się nad poszerzeniem domu - ale wszystko się wyjaśni po rozmowie z architektem. Jedno jest pewne: to najśliczniejszy projekt, jaki widzieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

My również jesteśmy na tym samym etapie. Oglądaliśmy domek na żywo. Góra śliczna, ale dół taki sobie. Ja osobiście jestem rozczarowany kuchnią. Zastanawiamy się nad poszerzeniem domu - ale wszystko się wyjaśni po rozmowie z architektem. Jedno jest pewne: to najśliczniejszy projekt, jaki widzieliśmy.

 

No popatrz - a cóż takiego rozczarowało Cię w Orionowej kuchni i w całym parterze ?

Nas osobiście podczas wyboru projektu właśnie parter urzekł swym otwartym charakterem i mnóstwem przestrzeni , natomiast co do poddasza mieliśmy mieszane uczucia związane z małą funkcjonalnością pomieszczeń i ich przedziwnym projektowym rozkładem ... - ale to nie okazało się żadnym problemem podczas adaptacji projektu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz - a cóż takiego rozczarowało Cię w Orionowej kuchni i w całym parterze ?

Nas osobiście podczas wyboru projektu właśnie parter urzekł swym otwartym charakterem i mnóstwem przestrzeni , natomiast co do poddasza mieliśmy mieszane uczucia związane z małą funkcjonalnością pomieszczeń i ich przedziwnym projektowym rozkładem ... - ale to nie okazało się żadnym problemem podczas adaptacji projektu ...

 

widzisz, każdemu podoba się co innego. Ogólnie jest super. Ty powiększyłeś dom z każdej strony, ja mam za wąską działkę i mogę go tylko trochę poszerzyć. Mam nadzieję, że wyjdzie równie ładny domek jak u Ciebie. Trzeba sobie jakoś radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, każdemu podoba się co innego. Ogólnie jest super. Ty powiększyłeś dom z każdej strony, ja mam za wąską działkę i mogę go tylko trochę poszerzyć. Mam nadzieję, że wyjdzie równie ładny domek jak u Ciebie. Trzeba sobie jakoś radzić.

 

Co zrobiłem :???:

Nie powiększałem budynku ani o centymetr z żadnej strony - powiększyłem tylko wykusze abym mógł wstawić większe okna - ale wiele przestrzeni przez to nie zyskałem.

 

:D

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłem :???:

Nie powiększałem budynku ani o centymetr z żadnej strony - powiększyłem tylko wykusze abym mógł wstawić większe okna - ale wiele przestrzeni przez to nie zyskałem.

 

:D

 

dzięki za info.

Twój domek wygląda ślicznie. Może masz rację i nie warto nic zmieniać. Powiększone wykusze robią robotę i to dużą ( wizualnie na +). Widziałem domek w stanie surowym i odniosłem wrażenie, że kuchnia jest bardzo mała a mojej żonce marzy się wyspa i dlatego te pomysły z poszerzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.

Twój domek wygląda ślicznie. Może masz rację i nie warto nic zmieniać. Powiększone wykusze robią robotę i to dużą ( wizualnie na +). Widziałem domek w stanie surowym i odniosłem wrażenie, że kuchnia jest bardzo mała a mojej żonce marzy się wyspa i dlatego te pomysły z poszerzeniem.

 

Dziękuję :D

 

Ależ warto , warto zmieniać - właśnie po to jest adaptacja aby dostosować wnętrza do indywidualnych upodobań i gustów.

 

I my niemało pozmienialiśmy we wnętrzach naszego Oriona , oj niemało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D

 

Ależ warto , warto zmieniać - właśnie po to jest adaptacja aby dostosować wnętrza do indywidualnych upodobań i gustów.

 

I my niemało pozmienialiśmy we wnętrzach naszego Oriona , oj niemało :D

 

Mieszkasz już trochę, więc powiedz czy zmieniłbyś coś w kuchni? podoba mi sie ta spiżarka, która jest w projekcie, ale ............................... :( a wykusz w jadalni też masz powiększony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję - ponieważ zbliżają się wakacje - wziąć urlop i pojeździć po całej Polsce i pooglądać oriony u różnych osób. Ja widziałam 2 przed zakupem projektu. I to dwa zupełnie różne. Np. bez podniesionej ścianki kolankowej, w drugim domu odwrócony bieg schodów a przez to ogromne zmiany na pięterku w pokojach (okno nad drzwiami wejściowymi wcielone do pokoju). Co "ludź" to zupełnie inny pomysł na dom i to jest SUPER.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz już troch�� wi�� powiedz czy zmieni��y��co��w kuchni? podoba mi sie ta spiżarka, która jest w projekcie, ale ............................... :( a wykusz w jadalni też masz powi��szony?

 

U nas kuchnia duża - zrezygnowaliśmy ze spiżarki gdyż z nią kuchnia dla nas była zbyt mała - nic nie zmienilibyśmy w naszej kuchni - jest super - mnóstwo miejsca i przestrzeni , oprócz tego bez spiżarki hall jest większy i bardziej przestronny.

Obydwa wykusze mamy powiększone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też martwi wielkość kuchni z zachowaniem spiżarki... Mam zamiar budować Orionka III (bez garażu), więc coś takiego jak spiżarka bardzo by się przydała. Kombinujemy z mężem, gdzie by tu wygospodarować trochę miejsca, tak żeby zlikwidować tą zgodną z projektem, ale jeszcze nic sensownego nie przyszło nam do głowy :( Może jakieś sugestie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też martwi wielkość kuchni z zachowaniem spiżarki... Mam zamiar budować Orionka III (bez garażu), więc coś takiego jak spiżarka bardzo by się przydała. Kombinujemy z mężem, gdzie by tu wygospodarować trochę miejsca, tak żeby zlikwidować tą zgodną z projektem, ale jeszcze nic sensownego nie przyszło nam do głowy :( Może jakieś sugestie?

 

- piwnica ?

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my planujemy mieć a`la spiżarkę w kotłowni, a dokładnie w linii garderoby. Chcemy tam ustawić regał (hmmm, może taki zasuwany) ze sprzętem agd, słoikami, zapasami. Myślę, że to w zupełności wystarczy, a kuchnia jak dla mnie też za mała, by tam jeszcze wstawić spiżarkę. Chociaż chyba ktoś na forum miał takową, ale trzeba by było prywatną wiadomość napisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- piwnica ?

 

:D

 

Dla mnie to była podstawa. Niewiem jeszcze jak wyjdzie efekt końcowy, ale napewno będzie funkcjonalnie. Też mam wąską działkę i garaż poprostu się niemieścił. Doprojektowałem piwnicę pod całym budynkiem. Tym samym mogę powiększyć na dole kuchnię (likwidacja spiżarni) i łazienkę (likwidacja pomieszczenia gospodarczego). Osobiście polecam takie rozwiązanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dachówki Rupp sirius brąz w cenie 16253,25, creaton futura brąz angoba -16223,80, czy creaton balance- 15955, którą z tych dachówek wybralibyście na swój dach?, czym się kierować w wyborze dchówki, a może cmentową tańszą?

Jeszcze mam pytanie o wielkość okien dachowych, czy macie takie jak w projekcie czy mniejsze na 140 bo wszędzie słyszę, że za duże, i że mniejsze są wystarczające.,

a okno w kuchni(pomijając to że niektorzy mają 2) takiej wielkości jak w salonie czy zgodnie z projektem?, chciałabym blat od mebli kuchennych wykorzystać jako parapet, ale przy rozmiarze według projektu te meble musiałyby być bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również zrezygnowaliśmy ze spiżarki i teraz widzę, że to był dobry pomysł. Na pierwszy rzut oka kuchnia wydaje się niewielka, ale w momencie jak już mniej więcej rozplanowałam sobie meble widzę, że będzie całkiem dobrze. Zresztą, na zdjęciach gotowych kuchni widać, że sporo mebli tam się zmieści. A "spiżarkę" jako przechowalnię rzeczy, które nie zmieszczą się w kuchni itp. również planujemy w pomieszczeniu gosp. - postanowiłam je wykorzystać maksymalnie do zabudowy. Aż po sufit!

 

Jeśli chodzi o okna dachowe - my mamy jak w projekcie i w ogóle nie wydają się duże. Teraz już nie wyobrażam sobie innych :) Ale każdy odpowie wg siebie...

 

Okno w kuchni również jak w projekcie.

 

Link do naszego domku: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec88121824b98019.html

Edytowane przez MaroK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...