Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pablitoo Twój Orion jest bardzo ładny i zgrabny. Nie wygląda jak rakieta pomimo iż z tego co pamiętam masz ściankę kolankową ok. 1m. Aż tak bardzo wydłużyłeś krokwie? My podnieśliśmy ostatecznie ściankę kolankową o 50cm, nie zmieniliśmy kąta nachylenia dachu i nie wydłużyliśmy krokwi. Pytałam architekta ale twierdzi, że nie ma takiej potrzeby ale ja nie jestem przekonana. Dobrusia radzi mi wydłużyć, bo będę żałować jak tego nie zrobię. Wasze domki już stoją więc będę wdzięczna za pomoc. Edytowane przez anula25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

............... Dobrusia radzi mi wydłużyć, bo będę żałować jak tego nie zrobię.............

 

Aniu to jest tylko moje skromne zdanie. Oriony które oglądałam na zdjęciach bez wydłużonych krokwii po prostu mi się bardzo nie podobają. Ale co osoba to inne zdanie, więc może Ty nie będziesz żałować (ja bym na pewno żałowała)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula 25 uważam, że Dobrusia bardzo dobrze Ci radzi. My podnieśliśmy ściankę kolankową tylko troszkę ( ma 60 cm "na gotowo") ,ale również o tę odrobinkę przedłużaliśmy krokwie. Przejżyj galerie ze zdjęciami forumowiczów, zobaczysz różnice i wtedy będzie Ci łatwiej podjąć decyzje.

Pablitoo przedłużył krokwie, ale mimo to dach nie kończy się na linii balkonów. Może zdecydujecie, że u Was też tak wystarczy.

Na tej stronie jest dom Pablitoo, http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=24712&page=44

zerknij sobie, bo widzę, że usunął linki do zdjęć oriona, które miał w podpisie.:)

A tu link do mojego albumu, też sobie zerknij http://jutynakw.fotosik.pl/albumy/232244-45.html;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula 25 uważam, że Dobrusia bardzo dobrze Ci radzi. My podnieśliśmy ściankę kolankową tylko troszkę ( ma 60 cm "na gotowo") ,ale również o tę odrobinkę przedłużaliśmy krokwie. Przejżyj galerie ze zdjęciami forumowiczów, zobaczysz różnice i wtedy będzie Ci łatwiej podjąć decyzje.

Pablitoo przedłużył krokwie, ale mimo to dach nie kończy się na linii balkonów. Może zdecydujecie, że u Was też tak wystarczy.

Na tej stronie jest dom Pablitoo, http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=24712&page=44

zerknij sobie, bo widzę, że usunął linki do zdjęć oriona, które miał w podpisie.:)

A tu link do mojego albumu, też sobie zerknij http://jutynakw.fotosik.pl/albumy/232244-45.html;)

 

Hmmm - nic nie usuwałem - linki z mojego podpisu nie działają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Orionowicze w tragicznej powodziowej rzeczywistosci??

My z polnocy, ale to co sie dzieje na poludniu jest przerazajace:(

Witam wszystkich po krótkiej przerwie. U mnie wody ponad dwa metry. Wspaniala powódź odwiodła mnie od budowy. Póki co niewiem jeszcze co robić. Mam kupiony większość materiału ale narazie odbudowanie domu w którym teraz mieszkam jest ważniejsze. Normalnie mówie wam załamka. Jak będę miał chwilkę to może pokażę wam moją budowę pod wodą. Tak jak pisałem wcześniej, że narazie budowa stop. Co będzie dalej niewiem :(. Jedno jest pewne forum będę odwiedzał cał czas. Pozdrawiam wszystkich (szczególnie nowych Orionowiczów) i życzę wszystkim szybiego zakończenia budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem czy ktoś z Orionowiczów 1 buduje dom z dopłatą bo jestem na etapie załatwienia pożyczki i żeby sie załapać na pożyczkę rodzina na swoim musi być powierzchnia użytkowa 140 m2 a jest 140.90m2czy ktoś brał taki kredyt i mógł by mi pomóc będę wdzięczna .I jeszcze jedno pytanko a w sprawie kosztorysu czy pomożecie? bo muszę tez do banku napisać czy ktoś ma taki kosztorys ? z góry dziękuję za odpowiedz .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem czy ktoś z Orionowiczów 1 buduje dom z dopłatą bo jestem na etapie załatwienia pożyczki i żeby sie załapać na pożyczkę rodzina na swoim musi być powierzchnia użytkowa 140 m2 a jest 140.90m2czy ktoś brał taki kredyt i mógł by mi pomóc będę wdzięczna .I jeszcze jedno pytanko a w sprawie kosztorysu czy pomożecie? bo muszę tez do banku napisać czy ktoś ma taki kosztorys ? z góry dziękuję za odpowiedz .

 

i dlatego ja wybrałem projekt Ambrozja - mogę sobie jeszcze legalnie podnieść ściankę kolankową i się mieszczę w limicie ;)

 

Z tego co pamiętam z czasów poszukiwania projektu, to do pow. użytkowej zalicza się łazienka, a nie zalicza się pom. gospodarcze. Może niech architekt wykreśli łazienkę lub lekko ją zmniejszy kosztem pom. gospodarczego, tak o 1mkw. A jak sobie ściankę wmurujesz potem w gotowym domku, to już Twoja sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej przerwie. U mnie wody ponad dwa metry. Wspaniala powódź odwiodła mnie od budowy. Póki co niewiem jeszcze co robić. Mam kupiony większość materiału ale narazie odbudowanie domu w którym teraz mieszkam jest ważniejsze. Normalnie mówie wam załamka. Jak będę miał chwilkę to może pokażę wam moją budowę pod wodą. Tak jak pisałem wcześniej, że narazie budowa stop. Co będzie dalej niewiem :(. Jedno jest pewne forum będę odwiedzał cał czas. Pozdrawiam wszystkich (szczególnie nowych Orionowiczów) i życzę wszystkim szybiego zakończenia budowy.

 

Bardzo mi przykro:(

Trzymam mocno kciukasy,aby wszystko poszło po Twojej myśli.

Pozdrawiam.Danka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo

Witam wszystkich po krótkiej przerwie. U mnie wody ponad dwa metry. Wspaniala powódź odwiodła mnie od budowy. Póki co niewiem jeszcze co robić. Mam kupiony większość materiału ale narazie odbudowanie domu w którym teraz mieszkam jest ważniejsze. Normalnie mówie wam załamka. Jak będę miał chwilkę to może pokażę wam moją budowę pod wodą. Tak jak pisałem wcześniej, że narazie budowa stop. Co będzie dalej niewiem :(. Jedno jest pewne forum będę odwiedzał cał czas. Pozdrawiam wszystkich (szczególnie nowych Orionowiczów) i życzę wszystkim szybiego zakończenia budowy.

 

Nam rowniez bardzo przykro. Powodz to straszna rzecz,tragedia dotkneła wielu ludzi. Mozna Ci jakos pomoc, potrzeba czegos jakis rzeczy np: chemii, rekawic sami nie wiemy czego,jezeli tak to pisz. Zorganizujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał bikkers Zobacz post

Witam wszystkich po krótkiej przerwie. U mnie wody ponad dwa metry. Wspaniala powódź odwiodła mnie od budowy. Póki co niewiem jeszcze co robić. Mam kupiony większość materiału ale narazie odbudowanie domu w którym teraz mieszkam jest ważniejsze. Normalnie mówie wam załamka. Jak będę miał chwilkę to może pokażę wam moją budowę pod wodą. Tak jak pisałem wcześniej, że narazie budowa stop. Co będzie dalej niewiem . Jedno jest pewne forum będę odwiedzał cał czas. Pozdrawiam wszystkich (szczególnie nowych Orionowiczów) i życzę wszystkim szybiego zakończenia budowy.

 

to straszne co piszesz, z calego serca wspolczujemy, w razie jakichs potrzeb, daj znac, przylaczamy sie do Kasi i Tomka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...