Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A to stan na dzien dzisiejszy powoli troche idzie bo tylko jeden ciesla robi,ale nam sie nie spieszy ;)

okna i rolety zamowione,dachowka czeka tak wiec ''powoli powoli ale w dobrym kierunku''

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0610/dsc04311ce10.jpg

 

Dziękuję Kasiu i Tomku:).....no tak z tą wieżą Eiffla to prawda:):) Udane podsumowanie:):) Po napisaniu do was przejrzeliśmy zestawienie materiałów w projekcie i rzeczywiście tam jest 1200 kg stali (my kupiliśmy dopiero 700 kg więc stąd ta różnica). Ale pocieszacie nas swoimi zdjęciami i napędzacie zdjęciem rozkosznego szkieletu konstrukcji dachu:) My też za miesiąc taki mieć będziemy:p ;) Jeszcze raz wielkie dzięki za szybką odp. Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na sam garaż 2-wu stanowiskowy poszło ok 900 kg stali (strop monolityczny), wykonawca śmiał sie, że ten dom to będzie jak bunkier

Nasz strop jest wg projektu czyli teriva (orion II) ale juz wiemy, ze u nas tez bedzie sporo stali:( no cóż to chyba na razie jedyna negatywna odsłona oriona, której nie sposób zmienić:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.Jeden domek już postawiłem.Niestety sytuacja życiowa zmusza mnie do zmiany miejsca zamieszkania.Nie zamierzam budować,a kupić już gotowego Orionka z garażem jednostanowiskowym-w stanie deweloperskim-do wykończenia(mam nadzieję,że nie siebie).Bardzo proszę o sugestie i spostrzeżenia na co najbardziej zwracać uwagę przy kupnie.Wszyscy którzy budowali od podstaw z pewnością taką wiedzę posiadają,a ja byłbym wdzięczny za podzielenie się nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.Jeden domek już postawiłem.Niestety sytuacja życiowa zmusza mnie do zmiany miejsca zamieszkania.Nie zamierzam budować,a kupić już gotowego Orionka z garażem jednostanowiskowym-w stanie deweloperskim-do wykończenia(mam nadzieję,że nie siebie).Bardzo proszę o sugestie i spostrzeżenia na co najbardziej zwracać uwagę przy kupnie.Wszyscy którzy budowali od podstaw z pewnością taką wiedzę posiadają,a ja byłbym wdzięczny za podzielenie się nią.

 

Kupno gotowego domu - wielkie wyzwanie - nie wiem czy sam będziesz w stanie wszystko sprawdzić...

Na co szczególnie zwracać uwagę? - temat bardzo szeroki - na pewno sprawdziłbym wykusze - jakość ocieplenia , izolacji przeciwwilgociowej balkoników nad wykuszami i ich wykończenia - jak wykusze będą przeciekać to w pomieszczeniach pod nimi wieczna wilgoć i grzyb , najważniejszy jest dach - jego szczelność , obróbka i ocieplenie okien połaciowych , obróbka kominów , poprawność wykonania wentylacji w budynku , przewody kominowe , jakość ocieplenia budynku , sam budynek - jego fundamenty , izolacja pionowa i pozioma , jak jest piwnica to wykonanie od wewnątrz etc...

Druga sprawa to jak sprawdzić elementy budynku już wykończone , przykryte elewacją , otynkowane ...

Zimą byłoby łatwiej - kamera termowizyjna wykazałaby wszystkie potencjalne błędy ocieplenia i izolacji - ale teraz ... - trudno powiedzieć.

 

Trudno jest powiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę - wszystko jest ważne - może wynajmij fachowca z nadzoru budowlanego lub jakiegokolwiek innego znającego się na rzeczy i na niuansach - zapłać za ekspertyzę budynku - na pewno więcej się dowiesz niż samemu szperając i dociekając ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

Czzy ktos z was ma zamontowane rolety zewnetrzne? Jezeli tak to jakie? Czy znacznie powiekszaliscie otwory na okna? Jezeli tak to o ile?

 

Pozdrawiam

 

Ula

ja mam beklewery ( nie wiem czy dobrze piszę ) są to rolety podtynkowe i otwory okienne powiększyłam o 22 cm aby zachować oryginalny rozmiar okien

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Orionka oglądałem dosyć dokładnie.Piwnicy nie ma i całe szczęście.Dobre zaizolowanie ścian i posadzki w piwnicy to podstawa,szczególnie przy dzisiejszej pogodzie.

Ciągle pada a wody gruntowe się podnoszą.Nie zamierzałem robić oczka wodnego w piwnicy.Dach ocieplony wełną 18cm,ściany styropian 12.Na balkonikach nad wykuszami niestety nie ma jeszcze obróbek blacharskich.Martwi mnie tylko jedna rzecz-a mianowicie brak komina wentylacyjnego w kuchni.Gdzie podłaczyć okap?O ile mnie pamięć nie myli,jeden komin wentylacyjny jest w salonie przy kominie spalinowym.Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać wentylację w kuchni?Nie za bardzo mam ochotę na przebijanie się przez spiżarnię ,wiatrołap WC i kotłownię.

Zapomniałem dopisać-Jestem z dolnośląskiego.

Jeśli ktoś jest na etapie ogrodzenia-służe namiarami na świetny zakład kowalski.Ogrodzenia robione tradycyjną kowalską robotą -nic nie spawane ,a łączone na nity.Ceny wydają mi się niezbyt wysokie.

Potrzebujecie świetnego instalatora ?Mam takiego.Przede wszystkim solidny,czysty,no niestety nie jest tani.A i jeszcze jedno.Instalator działa tylko Wrocław i okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Orionka oglądałem dosyć dokładnie.Piwnicy nie ma i całe szczęście.Dobre zaizolowanie ścian i posadzki w piwnicy to podstawa,szczególnie przy dzisiejszej pogodzie.

Ciągle pada a wody gruntowe się podnoszą.Nie zamierzałem robić oczka wodnego w piwnicy.

 

No to jeden problem masz z głowy :D

Choć osobiście uważam że piwnica to znakomita konstrukcja , znakomite pomieszczenia do dodatkowego zagospodarowania - nie wyobrażam sobie mojego domu bez piwnicy - ale to jest moje prywatne zdanie :D

 

Dach ocieplony wełną 18cm,ściany styropian 12.Na balkonikach nad wykuszami niestety nie ma jeszcze obróbek blacharskich.Martwi mnie tylko jedna rzecz-a mianowicie brak komina wentylacyjnego w kuchni.Gdzie podłaczyć okap?O ile mnie pamięć nie myli,jeden komin wentylacyjny jest w salonie przy kominie spalinowym.Macie może jakiś pomysł jak rozwiązać wentylację w kuchni?Nie za bardzo mam ochotę na przebijanie się przez spiżarnię ,wiatrołap WC i kotłownię.

 

18cm wełny w dachu to minimum / bezpieczniej jest dać 20-25cm / - zależy to jeszcze dla jakiego pokrycia - dla dachówki może być - dla blachy może być trochę za mało. Słaba izolacja dachu to gorąco w pomieszczeniach poddasza latem i możliwość wychładzania i przemarzania zimą.

Na balkonach nad wykuszami obróbka blacharska to końcowa część wykończenia - ważna, ale nie najważniejsza - wg mnie ważniejsze jest ile ocieplenia dali wykonawcy w strop i jak wykonali zabezpieczenie przeciwwilgociowe - hydroizolację - i uszczelnienie - przeciekanie i przemarzanie to największe niebezpieczeństwo dla wykuszów.

Wentylacji w kuchni projektanci w ogóle nie przewidzieli - jest zaprojektowana wentylacja spiżarki kanałem elastycznym i wywiewką w dachu w postaci kominka wentylacyjnego. U nas z powodu braku spiżarki ten kanał wentylacyjny użyłem właśnie do wentylacji kuchni.

Wentylacji okapu również projektanci nie przewidzieli - założenie chyba było takie że okap będzie bez wywiewu na zewnątrz - w obiegu zamkniętym.

Ja jednak wykonałem wentylację do okapu - kanałami wentylacyjnymi i rurą elastyczną wyprowadziłem wentylację ponad połać dachu i zakończyłem kominkiem wentylacyjnym dachówkowym. Ale robiłem to na etapie budowy - teraz - w Twoim przypadku nie obejdzie się bez kucia i przeróbek - no chyba że wentylację do okapu zrobisz przebijając się przez mur na zewnątrz i dając tam rurę do wywiewu w elewacji - generalnie wówczas nie będzie ciągu grawitacyjnego ale jak dasz wentylator w okapie to wymusisz przepływ powietrza. Nie jest to zbyt zgodne z przepisami ale można tak zrobić - lepiej żeby było tak niż żeby nie było w ogóle - wentylacja okapu znad kuchenki to ważna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pablitoo.

Wyobrażasz sobie wypuścić taką rurę przez ścianę w kuchni na zewnątrz?Tak zeszpecić bryłę budynku!.No wiesz,można coś takiego zrobić w jakimś poniemieckim szeregowcu,ale nie w Orionku.Wpadł mi właśnie pomysł.Zabudowa rigipsem rury w kierunku salonu,do tamtego komina wentylacyjnego,przez co obniżam sufit w wykuszu jadalni o jakieś 15cm,Można dołożyć jakieś halogenki i załatwiona sprawa oświetlenia.Będę chyba pierwszą osobą która zamuruje przejście z kuchni i jadalni do salonu.Nie znalazłem jeszcze tu na forum takiej osoby.

Wracając do ocieplenia dachu.Położona jest dachówka ceramiczna.

A tak na marginesie-Twój domeczek jest prześliczny, nie umniejszając Orionkom dziewczyn z forum.Widać tam po prostu kobiecą rękę.

Oglądaliśmy z żoną różne domeczki-ale ten ma coś w sobie ,a poza tym wieś,las i duża działka 1600m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pablitoo.

Wyobrażasz sobie wypuścić taką rurę przez ścianę w kuchni na zewnątrz?Tak zeszpecić bryłę budynku!.No wiesz,można coś takiego zrobić w jakimś poniemieckim szeregowcu,ale nie w Orionku.

 

No teraz to mnie zastrzeliłeś zupełnie - pozostaje mi się tylko zawstydzić niedorzecznością mojego pomysłu ... :D

 

Wpadł mi właśnie pomysł.Zabudowa rigipsem rury w kierunku salonu,do tamtego komina wentylacyjnego,przez co obniżam sufit w wykuszu jadalni o jakieś 15cm,Można dołożyć jakieś halogenki i załatwiona sprawa oświetlenia.

 

A wentylacja salonu ? - będziesz miał w salonie kominek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo, możesz napisać na jakim etapie budowy warto zwrócić uwagę na zmianę wentylacji na taką jaką masz Ty? Czy już przy wylewaniu stropu powinniśmy wspomnieć o tym? Trzeba zostawić jakieś wyjście żeby uniknąć później przebijania się przez strop? My również nie mamy spiżarki dlatego jesteśmy w identycznej sytuacji:) A chcemy uniknąć bezpośredniego wyprowadzenia rury, o której piszecie:) Dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bardo prosiłbym o kilka zdjęć ponieważ planuje przenieść kotłownie do tylnej części garażu, przenieść wejście do pokoju od strony łazienki no i myślałem o małym przesunięciu schodów. jeśli ktoś posiada pomocne mi informacje to bardzo proszę o kontakt [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo, możesz napisać na jakim etapie budowy warto zwrócić uwagę na zmianę wentylacji na taką jaką masz Ty? Czy już przy wylewaniu stropu powinniśmy wspomnieć o tym? Trzeba zostawić jakieś wyjście żeby uniknąć później przebijania się przez strop? My również nie mamy spiżarki dlatego jesteśmy w identycznej sytuacji:) A chcemy uniknąć bezpośredniego wyprowadzenia rury, o której piszecie:) Dziękuję za pomoc

 

Na jakim etapie - wg mnie najlepiej przed wlewaniem stropu - ja przed wylaniem stropu wstawiłem w szalunek stropu pustaki wentylacyjne - tym sposobem miałem już gotową dziurę - przejście przez strop dla wyprowadzenia wentylacji.

 

Niestety w przypadku wentylacji znad okapu przespałem temat zupełnie i musiałem kuć w ścianie i wstawiać rurę do tego właśnie przejścia przez strop które miałem przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim etapie - wg mnie najlepiej przed wlewaniem stropu - ja przed wylaniem stropu wstawiłem w szalunek stropu pustaki wentylacyjne - tym sposobem miałem już gotową dziurę - przejście przez strop dla wyprowadzenia wentylacji.

 

Niestety w przypadku wentylacji znad okapu przespałem temat zupełnie i musiałem kuć w ścianie i wstawiać rurę do tego właśnie przejścia przez strop które miałem przygotowane.

 

Dzięki Pablitoo, przekażę jutro moim Panom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...