Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Mam pytanie odnośnie pralki, mianowicie gdzie ją macie?? Dodam jeszcze, że strych odpada bo mam tam pokój multimedialny:) No i łazienka oczywiście też. Czy jeśli ogrzewamy gazem zmieści się w pom. gosp.? Będę wdzięczna za szybką odp. Pozdrawiam

 

Witajcie

 

Pralka u nas w pralni - czyli w pomieszczeniu gospodarczym wg projektu :D

- pomieszczonko duże nie jest ale naprawdę pojemne - u nas oprócz pralki znajduje się w nim kocioł gazowy / wiszący / plus stojący zasobnik na c.w.u , dodatkowo jonowymienna stacja zmiękczająca wodę plus zestaw filtrów , przechowujemy tam jeszcze odkurzacz , deski do prasowania , żelazka no i mamy tam jeszcze regał z całą chemią przemysłową oraz kosmetykami pielęgnacyjnymi do drewna , kamienia etc ...

 

(...) Poza tym chcemy tam jeszcze zmieścić zlew roboczy, bo wychodzimy z pomieszczenia gospodarczego na zewnątrz (boczne wejście), więc na pewno się przyda na np. umycie buciorów :)

 

Znakomity pomysł - my niestety nie pomysleliśmy o tym - a teraz z perspektywy czasu widać że taki zlew byłby znakomitym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, że jest tak cieplutko bo jak nie teraz to kiedy;) ale u nas są albo upały albo deszcze i nie możemy elewacji skończyć:rolleyes:

 

Cieplutko się skończyło - temperatury znacznie spadły - dzisiaj jest 16 stopni - jest pochmurno i dżdżysto - ale po tych upałach jest to naprawdę wskazane :D - byle nie nazbyt długo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pralka u nas w pralni - czyli w pomieszczeniu gospodarczym wg projektu :D

- pomieszczonko duże nie jest ale naprawdę pojemne - u nas oprócz pralki znajduje się w nim kocioł gazowy / wiszący / plus stojący zasobnik na c.w.u , dodatkowo jonowymienna stacja zmiękczająca wodę plus zestaw filtrów , przechowujemy tam jeszcze odkurzacz , deski do prasowania , żelazka no i mamy tam jeszcze regał z całą chemią przemysłową oraz kosmetykami pielęgnacyjnymi do drewna , kamienia etc ...

 

 

 

Znakomity pomysł - my niestety nie pomysleliśmy o tym - a teraz z perspektywy czasu widać że taki zlew byłby znakomitym rozwiązaniem.

 

 

Dziękuję Pablitoo, jeszcze jedno pytanie, gdzie konkretnie masz pralkę? Czy pod oknem na przeciwko pieca się zmieści? Pytam bo jutro pan będzie robił nam wyprowadzenie rur kanalizacyjnych tych pod posadzką i muszę konkretnie wskazać miejsce pralki, wc, wanny, zlewu roboczego itd. I jeszcze jedno czy w łazience na górze macie prysznic? Czy z perspektywy mieszkania przydają się w domu 2 natryski? Myślę, żeby ograniczyć się jedynie do prysznica na dole i dużej wanny na górze...co Wy na to? (pytanie kieruję do wszystkich:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio pod oknem nie stoi u nas nic - ponieważ pod oknem schowaną w ścianę mamy szafkę z przyłączem wodnym oraz z wodomierzem , filtrem wstępnym , reduktorem , zaworem antyskażeniowym etc ... , obok mamy również schowaną w ścianę szafkę z rozdzielaczami układu c.o. dla parteru. Jakby tam stały sprzęty agd nie byłby możliwy dostęp do tych układów no i do okna.

Zaraz naprzeciwko kotła i zasobnika c.w.u mamy na ścianie z łazienką zespół filtra wodnego sedymentacyjnego, zmiękczacz jonowymienny i obok niego w stronę wyjścia stoi pralka - pralka o głębokości 45 cm.

 

Drugi prysznic w łazience na poddaszu jest bardzo przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nas to mamy w planach umieszczenie pralki właśnie pod oknem, a piec gazowy mamy powieszony zaraz obok komina, z jego lewej strony (z prawej mamy wyjście na zewnątrz). Pod oknem własnie mamy umiejscowione wszelkie odpływy. Na ścianie naprzeciwko pieca będzie zlew. Gdzieś tam w każdym razie, bo tak naprawde to myślę, że to wszystko wyjdzie w praniu. A podobnie jak u Pablitoo mamy zamiar umieścić w pomieszczeniu gospodarczym te wszystkie rzeczy wymienione przez niego, plus jeszcze potrzebuję konkretny regał/szafe zabudowaną na przetwory domowe, bo tych ci u nas dostatek :) Tak więc musimy to pomieszczenie wykorzystać do maksimum...

 

W łazience na dole mamy prysznic, ubikację i umywalkę, czyli jak w projekcie, z tym że zamieniliśmy miejscami prysznic i kibelek, bo pod oknem to ten prysznic marniutki by nam wyszedł. Zresztą, teraz też nie za duży, ale te parę cm czasem wystarczy. Na górze w łazience duuuuża wanna i prysznic również, bo podejrzewam, że jako zupełnie prywatna łazienka będzie wykorzystywana o wiele częściej niż ta dolna. Szczególnie jeśli chodzi o prysznic. Ale mogę się mylić, oczywiście, więc tu powinni się wypowiedzieć już mieszkający. Z opinii znajomych, którzy posiadają również dwa prysznice: ten na dole przez 9 lat mieszkania w domu był wykorzystywany zaledwie KILKA razy... Ale jako gościnny myślę, że się przyda.

 

A tak na marginesie - mamy wykafelkowaną łazienkę na dole i nawet mąż powiesił mi kibelek!!!! Jaka radocha, coś nieopisanego :D Nasza córcia oczywiście ochrzciła go pierwsza, za co otrzymała gromkie oklaski :) Pan kafelkarz robi górną, więc jak dostanę natchnienia to porobię kilka fotek i się pochwalę... ;) Mamy też już gotową podłogę na całym parterze (kafle) bez gabinetu. Im bardziej nabiera to wszystko kształtu, tym bardziej nas tam ciągnie...

Edytowane przez MaroK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc, w takim razi drugi prysznic będzie:) Pralka natomiast będzie na ścianie naprzeciwko komina (jeszcze nie wiem w którym miejscu konkretnie....Jejku jak ja zazdroszczę tym osobą, które już mogą skorzystać np. z nowego wc:):) Kiedy ja będę wybierać kolor ścian i podłóg....wieki przede mną:( Za tydzień dopiero przyjeżdża konstrukcja dachu......a kiedy reszta....Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) A podobnie jak u Pablitoo mamy zamiar umieścić w pomieszczeniu gospodarczym te wszystkie rzeczy wymienione przez niego, plus jeszcze potrzebuję konkretny regał/szafe zabudowaną na przetwory domowe, bo tych ci u nas dostatek :) Tak więc musimy to pomieszczenie wykorzystać do maksimum...

 

No to jest wyzwanie :D - pomieszczenie wielkie nie jest - wygospodarowanie miejsca na regał/szafę na przetwory będzie majstersztykiem :D

 

A tak na marginesie - mamy wykafelkowaną łazienkę na dole i nawet mąż powiesił mi kibelek!!!! Jaka radocha, coś nieopisanego :D Nasza córcia oczywiście ochrzciła go pierwsza, za co otrzymała gromkie oklaski :) Pan kafelkarz robi górną, więc jak dostanę natchnienia to porobię kilka fotek i się pochwalę... ;) Mamy też już gotową podłogę na całym parterze (kafle) bez gabinetu. Im bardziej nabiera to wszystko kształtu, tym bardziej nas tam ciągnie...

 

No to gratulacje - pierwszy raz jest najważniejszy :rotfl:

No fotki czekamy z niecierpliwością .

 

A tak BTW - coś cisza w naszym wątku - pogoda sprzyja to wszyscy inwestorzy pracują na budowach :D

 

Więc tak dla paddierżenia razgawora - mój popołudniowo/weekendowy projekt pod nazwą drewutnia właśnie dobiegł końca - tzn - może jeszcze nie tak do całkowitego końca - pozostało jeszcze pomalowanie całości lekierobejcą - ale budyneczek już konstrukcyjnie wykończony i napełniony :D

 

http://img693.imageshack.us/img693/9573/drew1w.jpg

 

Mam jeszcze jedno pytanie - odnośnie napełnienia drewutni materią drewnanią - z zeszłego sezonu zostało mi około 2mp drewna - trzeba dokupić - zacząłem się interesować cenami drewna kominkowego i osłupiałem - poniżej 200 zł za metr przestrzenny / buk , dąb , grab / połupanego w ćwiartki nigdzie w mojej okolicy nie znajdę :jawdrop: - nie byłem ostatnio biegły w temacie cen drewna i mnie to zaskoczyło - czy to są teraz normalne ceny za drewno kominkowe / połupane w ćwiartki / ??- jak się to ma do cen w Waszych regionach Orionowicze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy metr przestrzenny i zrzutowy (tak u nas mówią panowie) to to samo?? :oops: Jeśli nie to nie wiem, jaka u nas cena :) a jeśli tak to w zeszłym roku kosztował 180 z transportem. My kupiliśmy na początku wiosny z nadleśnictwa i płaciłam 145 za metr3. Ceny kształtowały się przeróżnie (bo zadzwoniłam do kilku nadleśnictw w naszym terenie)- w niektórych kosztował nawet 220 za m3. Niedługo nie będzie się opłacało ogrzewać drewnem, chyba że ktoś ma swój las.

I później dla relaksu cieliśmy i rąbaliśmy

Edytowane przez Dobrusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metr zrzutowy - pierwszy raz słyszę takie określenie jednostki miary drewna :D - no ale to na pewno to samo.

W zależności od ułożenia metr przestrzenny czy też zapewne metr zrzutowy to około 0,65 -0,7m3 surowca.

Cena jak widać niemała - hmmm - pamiętam jak kupowałem drewno porąbane w ćwiartki po 120 zł/mp ...

 

Rzeczywiście - niedługo zapewne wogóle nie będzie się opłacało stosować drewna jako opału.

 

No nic - dziękuję - szukam dalej - nabyć drewno trzeba bezwzględnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Pablitoo co region to inne słownictwo ;);) Możesz kupić w nadleśnictwie wtedy jest na pewno taniej, tylko trzeba się narąbać :rolleyes:

 

Mnie w przyszłym tygodniu przywożą kuchnię. W tym mam mieć zamontowane drzwi (zresztą z firmy podanej przez Pablitoo -dzięki ). Więc faktycznie non stop na budowie się siedzi. Jak skończą to zrobię zdjęcia oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!!!

 

To mój pierwszy post, ale muszę przyznać że przeczytałem wszystkie 111 stron tego forum i o Orionie wiem wszystko (no może prawie wszystko - reszta wyjdzie w praniu :) )

Budować Oriona z podwójnym garażem zacznę (mam nadzieję) jeszcze w sierpniu. Niestety biurokracja daje znać o sobie, ale chyba wszyscy to przechodzili.

Nie będę pytał o ściankę kolankową, nie będę pytał o wentylację, nie będę pytał o rozmiary krokwii, nie będę też pytał o koszt wybudowania SSO. Odpowiedzi na te pytania padały, że tak powiem dosyć często. Ale cóż, nie każdy ma czas czytać całe forum od "deski do deski", więc pyta w międzyczasie.

Jedna rzecz tylko nie daje mi spokoju. Mianowicie, czy ilości materiałów podane w kosztorysach odzwierciedlają stan faktyczny? Trzeba zrobić sobie jakies większe zapasy, któregoś ze składników Oriona czy raczej bazować na liczbach od projektanta?

A tak odnośnie forum, to zastanawiałem się czy jak dotrwam do ostatniej strony, to czy Pablitoo dalej będzie odpowiadał na wszystkie pytania, czy nie. Ale jak widać pozycja "oświeconej góry rankingu" mu pasuje:).

 

Teraz postaram się uczestniczyć w waszych rozmowach, moze będę w stanie komuś pomóc. Mi już pomogliście, chociaz jeszcze nie zacząłem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnego orionowicza.

A mozna wiedziec gdzie powstaje nowy orionek ?co do zestawienia materialow to my kupilismy z zestawienia ,ale pozniej dokupowalismy jeszcze (ytong) bo moja zona stawiala sciany pozniej je burzyla,i takim to sposobem musielismy dokupic ;)

 

A ja mam pytanko na jakiej wysokosci dawaliscie okna dachowe od posadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz na 100% to ci nie odpowiem zerknij moze do danki dziennika ona tam dokladnie opisywala.

my drzewo na dach zamawialismy ilosciowo zgodnie z projektem ,ale o metr dluzsze bo mamy podniesiony dom o suporeks i chcielismy zeby dach byl takiej dlugosci jak w projekcie.Co do ytonga to tez mamy inaczej bo mamy poprzesowane scianki na pietrze ;) .Generalnie poczytaj Danki dziennik i sam zobaczysz co ona tam dokupywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orionowiczów

mam do sprzedania nowy projekt domu orion III WERSJA BEZ GARAZU zakupiony z firmy dobre domy. Projekt został kupiony pochopnie . Projekt jest orginalny komplet 4 egzemplarze + materiały pomocnicze wszystko zapakowane w walizkę nigdy nie używany .

Cena jaka mnie interesuje to 1300 zł.

Tel 669-12-12-61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam orionowiczów

mam do sprzedania nowy projekt domu orion III WERSJA BEZ GARAZU zakupiony z firmy dobre domy. Projekt został kupiony pochopnie . Projekt jest orginalny komplet 4 egzemplarze + materiały pomocnicze wszystko zapakowane w walizkę nigdy nie używany .

Cena jaka mnie interesuje to 1300 zł.

Tel 669-12-12-61

 

No co TY!!?!!

Przemyśl.....Orion to najpiękniejszy projekt jaki istnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...