Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w naszym rejonie jedni liczą drewno w metrach sześciennych a inni w przestrzennych ale tak czy tak i tak nie wiadomo czy przywiozą właściwą ilość;)

 

Ano jak widać różnie to bywa :D

 

Generalnie przyjmuje się że mp to 0,65 do 0,7m3 - ale generalnie wszystko zależy od sposobu układania drewna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytanie do wszystkich Orionowiczów....Chciałem kupić dachówki Rooben'a i usłyszałem w dwóch miejscach handlujących dachówkami, żeby dać sobie spokój z tą firmą ponieważ bardzo stracili na jakości i nie polecają ich już handlowcy....co Ty na to????? Bardzo podobają mi się brązowa angobowana z kolekcji Rooben'a ale zaczynam się zastanawiać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich Orionowiczów....Chciałem kupić dachówki Rooben'a i usłyszałem w dwóch miejscach handlujących dachówkami, żeby dać sobie spokój z tą firmą ponieważ bardzo stracili na jakości i nie polecają ich już handlowcy....co Ty na to????? Bardzo podobają mi się brązowa angobowana z kolekcji Rooben'a ale zaczynam się zastanawiać...

 

Mam taką na dachu - już od ponad 3 lat - nie mam żadnych zastrzeżeń do tej dachówki - do jej jakości , trwałości , wyglądu etc ..., czy to podczas krycia , czy do teraz jak ją użytkuję . Jestem z niej bardzo zadowolony - no i oczywiście podoba mi się nadal bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich Orionowiczów....Chciałem kupić dachówki Rooben'a i usłyszałem w dwóch miejscach handlujących dachówkami, żeby dać sobie spokój z tą firmą ponieważ bardzo stracili na jakości i nie polecają ich już handlowcy....co Ty na to????? Bardzo podobają mi się brązowa angobowana z kolekcji Rooben'a ale zaczynam się zastanawiać...

 

Ja co prawda jeszcze nie kupiłem, ale kilka miesięcy temu zrobiłem wstępny objazd po firmach handlujących pokryciem i robiłem wyceny dla Robena Monza Plus oraz RuppCeramika Sirius 13. Wyszło mi,że Rupp jest o 1200zł droższy, ale każdy z dekarzy twierdził, że to lepszy wybór... choć dla dekarza oznacza to dużo więcej tarcz zużytych do cięcia, bo podobno jest dużo twardszy. Porównanie miało wyglądać tak: "weź kup sobie jedną dachówkę Robena, przejedź po niej samochodem, pozbieraj szczątki, a następnie powtórz to samo z Ruppem - i podnieś niezniszczoną dachówkę". Ile w tym prawdy nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesteśmy na etapie wyboru projektu i bardzo podoba nam się Orion 2

Mam pytanie , czy buduje ktoś w okolicach Krakowa ,lub w małopolsce chcielibyśmy zobaczyć dom w rzeczywistości, przynajmniej jak wygląda z zewnątrz , z moją orientacją przestrzenną raczej słabo ale wydaje mi się że kuchnia bardzo malutka

Prosze o kontakt arleta-88 @o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na budowie pojawila sie chyba nasza nowa lokatorka.Od paru dni siedzi u nas i pilnuje porzadku ;) jak ja zobaczylem chuda i ledwo stojaca to az mi sie jej zal zrobiol.Wiem ze plec piekna lubi sie odchudzac ale do tego stopnia to chyba przesada,prawie anoreksja :jawdrop:.Jak dalem jej 4 petka kielbasy to zniknely w 2 sekundy,tak wiec moze bedzie nowa lokatorka w naszym domu ;) .Juz nawet ja nazwalismy wabi sie Figa

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0810/dsc048433563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie Wszystkich Orionowiczów.

Buduje Oriona1 w Kamiennej Górze wylot z Kamiennej, przy krajowej 5. Dom jest rewelacyjny, pod względem funkcjonalności. Jestem na etapie dachu.

Pozdrawiam.

Marek.

 

Witaj

 

Kamienna Góra powiadasz ? - nostalgia mnie ogarnia :D - kiedyś - lat temu - ho ho - a z dziesięć może - projektowałem i uruchamiałem automatykę i uruchamiałem linie technologiczne do produkcji papierosów w ówczesnej fabryce która znajdowała się na terenie dawnego więzienia ... - nazwy firmy nie pamiętam - nie wiem czy jeszcze istnieje ...

No i wówczas trochę zwiedziłem Kamienną Górę :D

 

Piękny domek - gratulacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas na budowie pojawila sie chyba nasza nowa lokatorka.Od paru dni siedzi u nas i pilnuje porzadku ;) jak ja zobaczylem chuda i ledwo stojaca to az mi sie jej zal zrobiol.Wiem ze plec piekna lubi sie odchudzac ale do tego stopnia to chyba przesada,prawie anoreksja :jawdrop:.Jak dalem jej 4 petka kielbasy to zniknely w 2 sekundy,tak wiec moze bedzie nowa lokatorka w naszym domu ;) .Juz nawet ja nazwalismy wabi sie Figa

 

Piękny psiak - a u nas w takim razie - korzystając z okazji wątku o zwierzaczkach - morderca z naprzeciwka - młody tygrys sąsiadów :

 

http://img337.imageshack.us/img337/1408/pict43062.jpg

 

http://img688.imageshack.us/img688/1129/pict43041.jpg

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Kamienna Góra powiadasz ? - nostalgia mnie ogarnia :D - kiedyś - lat temu - ho ho - a z dziesięć może - projektowałem i uruchamiałem automatykę i uruchamiałem linie technologiczne do produkcji papierosów w ówczesnej fabryce która znajdowała się na terenie dawnego więzienia ... - nazwy firmy nie pamiętam - nie wiem czy jeszcze istnieje ...

No i wówczas trochę zwiedziłem Kamienną Górę :D

 

Piękny domek - gratulacje :D

 

 

 

Witam.

Miło mi że znasz Kamienną Górę. Dawne więzienie istnieje do dziś, budynki stoją, ale już tej fabryki papierosów dawno nie ma, teraz znajdują się tam jakieś magazyny i firma kamieniarska.

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :welcome:Od pewnego czasu sledze to forum i musze przyznac ze dostarcza ono wielu cennych informacji.

Wlasnie rozpoczelismy budowe Oriona II. Mamy juz zalane fundamenty i czekamy na ekipe murarzy. Wobec tego mam pytanie

czy ktos z forumowiczów posiada taki dom lub z pojedynczym garazem w okolicach Bochnia-Gdow-Wieliczka lub rowniez jest na etapie budowy?

Chcielibysmy obejrzec jak on wyglada i jakie zmiany mozna zastosowac by ulatwic korzystanie z tego domku:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

alez cisza na forum wszyscy tak zapracowani albo się " urlopują". A u nas od tygodnia pada i pada 24 stopni tylko sloneczka zero wiec chyba już po lecie.

A wracając do budowy to dach mamy "prawie" na ukonczeniu, okna wstawione i wlasnie bierzemy się za ocieplenie domu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiatomek ta cisza to pewnie jedno i drugie - orionowicze zapracowani w wolnej chwili się urlopują:)

U nas też dach na ukończeniu. Brakło kilku drobiazgów więc do wtorku czekamy na dowiezienie. Za tydzień w poniedziałek mają zacząć wstawiać okna i drzwi zewnętrzne... także depczemy wam po piętach z pracami budowlanymi:)

Pozdrawiamy gorąco - bo u nas ciągle upały - i zyczymy udanego wypoczynku w te ostatnie wakacyjne tygodnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiatomek ta cisza to pewnie jedno i drugie - orionowicze zapracowani w wolnej chwili się urlopują:)

U nas też dach na ukończeniu. Brakło kilku drobiazgów więc do wtorku czekamy na dowiezienie. Za tydzień w poniedziałek mają zacząć wstawiać okna i drzwi zewnętrzne... także depczemy wam po piętach z pracami budowlanymi:)

Pozdrawiamy gorąco - bo u nas ciągle upały - i zyczymy udanego wypoczynku w te ostatnie wakacyjne tygodnie;)

 

Nas to napewno jeszcze przegonicie. Bo nasz spec od dachu to juz mnie nerwowo wykoncza, juz bym chcial zeby sobie poszedl i nigdy nie wracal.Dobry fachowiec tylko strasznie wolllllllllnnnyyyyyyyyyy.

Zreszta jak cala ta budowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!właśnie dzisiaj wraz z mężem kupiliśmy projekt naszego wymarzonego domku ORION !.ile radości i nieopisanego szczęścia przypawa myśl że już wkrótce zaczniemy budowę.bardzo nam się podobają Wasze domki i z ciekawością śledzimy Wasze postępy na budowie.pozdrowionka dla wszystkich, jak coś się ruszy to na pewno dam znać lub wkleję zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

 

Mam pytanie do osób, które przeszły już przez konstrukcję dachu i wstawianie okien połaciowych mianowicie czy ktoś z Was przesuwał okno w sypialni (pomieszczenie nad gabinetem)? Przypomnę Wam może, że okno wg projektu wstawione jest "na krokwi" i w związku z tym moi wykonawcy zasugerowali, żeby nie osłabiac konstrukcji dachu poprzez wycinanie krokwi w celu umieszczenia tam okna, a przesunięcie okna o kilka cm i wstawienie go pomiędzy krokwie tak jak ma to miejsce w reszcie pomieszczen.....ufff.....mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi....? Będę bardzo wdzięczna za uwagi i Wasze doswiadczenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...