Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

(...)ile radości i nieopisanego szczęścia przypawa myśl że już wkrótce zaczniemy budowę.bardzo nam się podobają Wasze domki i z ciekawością śledzimy Wasze postępy na budowie.pozdrowionka dla wszystkich, jak coś się ruszy to na pewno dam znać lub wkleję zdjęcia

 

Witaj

 

Gratuluję entuzjazmu :D - aż miło się czyta takie posty - i miło się wspomina - pamiętam że my również z taki zapałem podchodziliśmy do budowy naszego Oriona ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiecie :) - my przesunęliśmy to okno pomiędzy krokwie - sprawuje się znakomicie :)

 

Dzięki Pablitoo.....wreszcie doczekałam sie odpowiedzi:):) a teraz korzystając z okazji, zapytam o dachówke....masz robena brązową czy czarno-brazowa? Pytam bo wyglada super a my wstepnie wybralismy czarno-brazowa i zastanawiam sie czy ktos z was ma wlasnie taka...? Z gory dziekuje za odpowiedz i zdjecie czarno-brazowej jesli ktos ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pablitoo.....wreszcie doczekałam sie odpowiedzi:):) a teraz korzystając z okazji, zapytam o dachówke....masz robena brązową czy czarno-brazowa? Pytam bo wyglada super a my wstepnie wybralismy czarno-brazowa i zastanawiam sie czy ktos z was ma wlasnie taka...? Z gory dziekuje za odpowiedz i zdjecie czarno-brazowej jesli ktos ma:)

 

Brązowa - a dokładnie brązowa angoba .

Czarnobrązowa była dla nas za ciemna no i miała glazurowaną powierzchnię - czyli była błyszcząca - a nam się podobała matowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowa - a dokładnie brązowa angoba .

Czarnobrązowa była dla nas za ciemna no i miała glazurowaną powierzchnię - czyli była błyszcząca - a nam się podobała matowa .

 

Oj, to pokrzyzowales mi plany...:) Bylam pewna, ze masz czarnobrazowa....tak bynajmniej prezentuje sie na zdjeciach....no coz, ide za ciosem i biore Twoja....:):) bo jesli ta czarna wystepuje tylko w wersji blyszczacej to tez raczej mi nie odpowiada.....jutro jedziemy ogladac i wybierac. Dzieki za szybka odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy właśnie z Robena czarno-brązową błyszczącą (bo nam taka się podobała ;)) i nadal nam się podoba :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/928d59fcb04a8570.html

Poza tym wygląda jak czarna, nikomu nie przyszłoby do głowy ze jest z jakąklowiek domieszką brązu. Do tego ciemna podbitka, ciemne okna i drzwi i jasna elewacja :)

Edytowane przez MaroK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mamy właśnie z Robena czarno-brązową błyszczącą (bo nam taka się podobała ;)) i nadal nam się podoba :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/928d59fcb04a8570.html

Poza tym wygląda jak czarna, nikomu nie przyszłoby do głowy ze jest z jakąklowiek domieszką brązu. Do tego ciemna podbitka, ciemne okna i drzwi i jasna elewacja :)

 

Drogi MaroK,

 

Czy mozesz mi powiedziec jakiej wielkosci i jakiej firmy macie okna? Bardzo mi sie podobaja, a niedlugo bedziemy wlasnie wybierac okna wiec twoja podpowiedz bardzo sie przyda.

 

Pozdrawiam

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o oknach ja rowniez mam pytanie, mianowicie jak rozwiazaliscie dopasowanie kolorystyki okien polaciowych z reszta okien i drzwi balkonowych, bo dostalismy wycene okien polaciowych fakro ale tylko w jasnym kolorze...ponoc za ciemne trzeba doplacic do 60% wartosci jednego okna:( No i zastanawiam sie jakie kolory okien polaciowych maja osoby ktore pozostale okna ( drzwi wyjsciowe na wykusze) wstawiaja w kolorze brazowym....Bardzo prosze o szybka odpowiedz jakie macie kolory okien polaciowych u siebie. Z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

zaczynamy budowę Oriona III (wersja bez garażu) z podpiwniczeniem pod całym domem. W końcu wychodzimy z "ziemi".

Bardzo się cieszę, że powstał ten wątek i wiele osób bierze czynny udział w dyskusji. Za pewne skorzystam z waszych cennych rad.

 

Pozdrowienia z Podkarpacia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula,

Nasze okna to Oknoplast Kraków profil Platinium i z tego, co pamiętam, to wszystkie wymiary są identyczne jak w projekcie. Kolor ciemny brąz + szprosy.

 

A jeśli chodzi o dachowe to nasze są z Veluxa, również wg projektu, więc duuuże :) Wewnątrz jasne drewno - z tego, co mówi mój mąż to nie było dostępnych w ciemnym kolorze, jedynie drewno lub białe. Ale mogło się coś zmienić. No cóż, jeśli ktoś się uprze zawsze można je pomalować :)

Czy ja niewłaściwie zrozumiałam pytanie? Myślałam, że chodzi o okna z wewnątrz - na zewnątrz są ciemne.

 

U nas ocieplanie, potem malowanie. Jak na razie mamy zielonego Orionka (kolor wełny) i muszę przyznać, że zielony kolor w połączeniu z ciemną dachówką i resztą prezentuje się całkiem przyjemnie. Nie widziałam poza tym jeszcze zielonego Oriona :)

Edytowane przez MaroK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykuszowe, czyli balkonowe nad wykuszem?

My jeszcze nie mieszkamy, ale często bywamy i szczerze mówiąc, nie myślę już nad tym :) Wiem, jak to jest - każdy następny problem nie daje spać, głupie szprosy urastają do problemu jakiego świat nie widział. Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że baterię do łazienki można wybierać przez kilka tygodni to bym mu się kazała puknąć w czoło - MOŻNA!!! Czasem mam już dosć, ale teraz już wiem, że gdy zamontuje się okna, to się o nich zapomina; gdy położy się kafle to się zapomina i pojawia się następny kłopot... Ech... ;) Myslę, że nie widac różnicy między tymi oknami - nasze połaciowe są dosć mocno wbudowane w dach, głęboko, wię cjak dla mnie nie rzuca się to w oczy W OGÓLE :D

Osiwieję już całkowicie, nie mówiąc o moim mężu, który jest we wszystkim strasznym perfekcjonistą i musi mieć wszystko na tip top...

Edytowane przez MaroK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!:)

Ja też w temacie okien i dachówki- czy ktoś ma siriusa brąz?, wydaje mi się trochę za jasna, dodam, że okna chciałbym z oknoplastu w kolorze orzech, czy kroś m a takiezesawienie?, jeśli tak to proszę o zdjęcia:), tyko szybciutko ponieważ ponaglają nas z wyborem tej dachówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykuszowe, czyli balkonowe nad wykuszem?

My jeszcze nie mieszkamy, ale często bywamy i szczerze mówiąc, nie myślę już nad tym :) Wiem, jak to jest - każdy następny problem nie daje spać, głupie szprosy urastają do problemu jakiego świat nie widział. Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że baterię do łazienki można wybierać przez kilka tygodni to bym mu się kazała puknąć w czoło - MOŻNA!!! Czasem mam już dosć, ale teraz już wiem, że gdy zamontuje się okna, to się o nich zapomina; gdy położy się kafle to się zapomina i pojawia się następny kłopot... Ech... ;) Myslę, że nie widac różnicy między tymi oknami - nasze połaciowe są dosć mocno wbudowane w dach, głęboko, wię cjak dla mnie nie rzuca się to w oczy W OGÓLE :D

Osiwieję już całkowicie, nie mówiąc o moim mężu, który jest we wszystkim strasznym perfekcjonistą i musi mieć wszystko na tip top...

 

 

:):):) no tak...masz rację, moze dlatego tak sie wczuwam w te wybory bo dopiero zaczynam i moge uzyć swojej inwencji tworczej...:) podejrzewam, ze z czasem mi sie znudzi albo zwyczajnie nie bede miec juz sily:) ale poki co staram sie aby wszystko bylo ok:) Ale pocieszylas mnie tym, ze nie widac na pierwszy rzut oka roznicy miedzy kolorem okien polaciowych a kolorem okien balkonowych nad wykuszem( zaznacze moze, ze Wasze z oknoplastu rowniez bardzo przypadly mi do gustu):):) Jeszcze raz wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!:)

Ja też w temacie okien i dachówki- czy ktoś ma siriusa brąz?, wydaje mi się trochę za jasna, dodam, że okna chciałbym z oknoplastu w kolorze orzech, czy kroś m a takiezesawienie?, jeśli tak to proszę o zdjęcia:), tyko szybciutko ponieważ ponaglają nas z wyborem tej dachówki:)

 

Ja dokladnie dzis podejmowalam decyzje dotyczaca dachowki (bralismy pod uwage robena brazowa, siriusa i rubina) Dostalismy od pana adresy domow referencyjnych, ktorych dachy pokryte byly tymi trzema dachowkami i wybor padl na robena brazowa....sirius jak dla mnie wygladal troche blado i jednak zbyt matowo....taki wyplowialy...:/ ale oczywiscie to rzecz gustu...najlepiej jakbys zobaczyla w rzeczywistosci te dachowki, ktore Cie interesują bo niestety zdjecia nie zawsze oddaja wyglad w realu....a w slkepie to juz w ogole ciezko podjac dcecyzje ograniczajac sie jedynie do trzymania jednej dachowki w dloni:) powodzenia:) Aha, nas pan bardzo namawial na siriusa, tak naprawde w porownaniu jedynie warunkow technicznych ( zamki, mocowania, odplywy) to roben wypada blado:):) Ale jak dla mnie kobiety kwestia wizualna jest wazniejsza:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam obawy że ten sirius zbyt blady:(, ale tej chwili w dobrej cenie i zachwalany bardzo przez naszych dachowców, przez sprzedjących zresztą też, ale ja też baba jstem i kwestia wizualna dla mnie jest też ważniejsza

 

 

 

 

Jesli pomoze Ci to w wyborze, to gdybym miala jasniejsze okna to zdecydowalabym sie na siriusa bo tak jak na pewno juz sie dowiedzialas jest to dachowka barwiona w calej masie czyli nie musisz sie juz martwic o odpryski czy zadrapania w trakcie polozenia badz eksploatowania tejze dachowki. Poza tym nie bez znaczenia sa rowniez odplywy i praktycznie zminimalizowane tzw podwiewanie pod dachowke sniegu,deszczu czy innych niespodzianek, ktore moga pozniej mocno nabroic na dachu:(:( Ktos kiedys powiedzial mi, ze dachowka nie moze byc jasniejsza od okien i stolarki zewn...no i ja sie tego trzymam...jesli twoje okna sa dosc jasne to spokojnie bierz siriusa....ja akurat trafilam na rabat robena brazowego i rowniez dlatego wybor padl na niego bo sirius wychodzil ok 80gr drozej na sztuce:( Zorientuj sie jakie rynny pasuja do tej dachowki i zobacz jak dana rynna bedzie wygladac przy ramie okiennej...jesli sa zblizone to jest ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta&Marek - zrobiłam kilka zdjęć sypialni i jej okna dachowego w porównaniu z balkonowym, mam nadzieję, że cokolwiek to ci pomoże :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d565813219301a15.html

Doskonale cię rozumiem, bo sami niejednokrotnie mamy mnóstwo dylematów i najbłachsze sprawy stają się sprawą życia i śmierci ha ha ha :D Śmieszne, ale niestety prawdziwe. I cieszę się, że pewne etapy mamy już za sobą - nie chciałabym juz do tego wracać ;)

 

Dodałam też kilka zdjęć bardzo aktualnych, bo dzisiejszych, domu w trakcie ocieplania (zielony!) i obu łazienek, niestety jeszcze w powijakach, ale najważniejsze kafelkowanie ukończone :) Nareszcie!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67f7249e220ba4b0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...