Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy duża wychodzi różnica cenowa pomiędzy blachodachówką a dachówką cementowąm lub ceramiczną???

 

Jak ja się orientowałem, to 10-14tys. na korzyść blachodachówki, ale wiele zależy też od kosztu robocizny, czy zrobisz pełne deskowanie przy blachodachówce (przy dachówce zakładam, że nie), itp. Miałem wycenę materiału na pokrycie z jednej firmy na blachodachówkę (11tys.), dachówkę cementową (14tys.) i dachówkę ceramiczną (21tys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dach to mamy blachodachówkę firmy RUKI, a okna są z OKNOPLASTu, frolil Avans i kolor złoty dąb z obydwu stron. pozdrawiam

 

A czy wy możecie podać ile was kosztowało położenie blachodachówki (bez więźby, deskowania i papy) może orientowaliście się też ile kosztuje dachówka cementowa lub ceramiczna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ceramiczna na oriona II wraz ze wszystkimi zabawkami ( rynny, gąsiory itp.) ok 19 tys. No i oczywiście z uwzględnieniem wydłużonych krokwi a tym samym większego okapu.

Tak naprawdę ciężko jest mi określić cenę samej dachówki bo braliśmy też 2 wyłazy kominiarskie, 2 ławeczki, rynny i 9 okien dachowych....ostro tłukliśmy się o dobry rabat na wszystko razem więc sama nie wiem dokładnie co ile kosztowało:)

Edytowane przez Marta&Marek-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę ciężko jest mi określić cenę samej dachówki bo braliśmy też 2 wyłazy kominiarskie, 2 ławeczki, rynny i 9 okien dachowych....ostro tłukliśmy się o dobry rabat na wszystko razem więc sama nie wiem dokładnie co ile kosztowało:)

 

No dobrze a wszystko razem to ile was wyszło???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy możecie podać ile was kosztowało położenie blachodachówki (bez więźby, deskowania i papy) może orientowaliście się też ile kosztuje dachówka cementowa lub ceramiczna???

 

Polozenie folii + łaty + pokrycie dachu blachodachowka kosztowalo nas 10 000.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać jakie macie stropy w swoich Orionach. W projekcie jest teriva, ale zastanawiamy się nad lanym. Mam obawy czy teriva nie będzie pękać?

 

My mamy ulozony Teriva. moim zdaniem to szybciej,wygodniej i czlowiek sie mnie umorduje.

 

Jesli chodzi o strp teriva to jak jest dobrze polozony i dodatkowo bardzo dobrze zazbrojony to napewno nie bedzie pekal, aha i beton taki jak w projekcie jest wpisany ( jezeli dobrze pamietam to B20 ).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...