Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Elewacja bardzo ładna ale mam pytanie dlaczego komin jest taki wysoki, czy zmienialiście kąt nachylenia dachu?

 

Jesli chodzi o komin to tak nam doradzil kierownik budowy, powiedzial ze komin glowny do ktorego bedzie podlaczony piec powinnien wystawac minimalnie poza szczyt dachu, zeby dym ktory bedzie sie wydobywal nie powrocil przez kratki wentylacyjne do wewnatrz domu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie pisalem tak wiec trzeba jakos nadrobic ;) A wiec elektryka i hydraulika maja sie ku koncowi,za tydzien tynkarze wchodza.Kolektory zainstalowane chatka ocieplona prawie cala.I to by bylo chyba na tyle z prac na budowie ;)

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0910/dsc000637482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdolam ogarnac te wlaczniki bo jest ich sporo rolety , swiatla.Nie wiem jak to bedzie w praktyce czy kiedykolwiek zapamietam ktory ,

do czego.Mamy porobione wlaczniki schodowe na wejsciach do salonu zeby nie latac z jednej strona na druga zeby wlaczyc czy tez wylaczyc swiatlo. Na gorze tez wlaczniki schodowe do swiatel na korytarzu i w saloniku. No i moj pomysl w sypilni nad garazem mamy kolo lozka tez wylacznik glownego swiatla ,nie trzeba wstawac zeby gasic

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0910/dsc00074086d.jpg

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0910/dsc000735cd0.jpg

 

Edytowane przez Kasiatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o komin to tak nam doradzil kierownik budowy, powiedzial ze komin glowny do ktorego bedzie podlaczony piec powinnien wystawac minimalnie poza szczyt dachu, zeby dym ktory bedzie sie wydobywal nie powrocil przez kratki wentylacyjne do wewnatrz domu.

 

pozdrawiam

 

Dziękuję za odpowiedź, a kąt nachylenia dachu zmienialiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stan surowy zamkniety + instalacja elektryczna to pochłonęła nam jakieś 165 tysięcy. Sam dach to 63.000, okna z oknoplastu z roletami nadstawnymi 27.000.

 

Aktualnie tynkarze zajęli się naszym Orionkiem i zastanawiamy się jaki będzie ostateczny koszt. Czy ktoś może w przybliżeniu podać ilość metrów kwadratowych, bo nie bardzo mam czas skakać po forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o stan surowy zamkniety + instalacja elektryczna to pochłonęła nam jakieś 165 tysięcy. Sam dach to 63.000, okna z oknoplastu z roletami nadstawnymi 27.000.

 

Aktualnie tynkarze zajęli się naszym Orionkiem i zastanawiamy się jaki będzie ostateczny koszt. Czy ktoś może w przybliżeniu podać ilość metrów kwadratowych, bo nie bardzo mam czas skakać po forum?

 

Witam! My aktualnie śwież po skończonych tynkach, zakończyli w środę. U nas wyszło ok 1000 m kwadratowych, budujemy oriona II z całościowym podpwiniczeniem domu:) bez piwnicy jakieś 300m mniej! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich orionowiczów nareszcie po wielkich trudach zacznę budowe ale narazie fundamęty myslałam ze zdąrze z wszystkimi przed zima atu klapa :o i mam do was ogromną prosbe ile bloczków trzeba do stanu zero i jaką cenę wynegocjowaliście??ile betonu ??, bo szukałam ale niemogłam znalesc a troche mi śpieszy sie bardzo prosze o pomoc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Orionowiczów, którzy mają okno balkonowe na piętrze z łukiem. Czy macie je uchylno - rozwierne? Jedna z firm powiedziała, że będzie ciężko zrobić takie okno uchylno - rozwierne, albo nie dadzą na nie gwarancji. Druga sprawa, to czy macie niskie progi w oknach/drzwiach tarasowych? (doradca twierdzi, że przy "niskim progu" tworzy się mostek termiczny). Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do Orionowiczów, którzy mają okno balkonowe na piętrze z łukiem. Czy macie je uchylno - rozwierne? Jedna z firm powiedziała, że będzie ciężko zrobić takie okno uchylno - rozwierne, albo nie dadzą na nie gwarancji. Druga sprawa, to czy macie niskie progi w oknach/drzwiach tarasowych? (doradca twierdzi, że przy "niskim progu" tworzy się mostek termiczny). Będę wdzięczna za info. Pozdrawiam serdecznie.

 

My mamy drzwi balkonowe lukowe rozwierno-uchylne i nie bylo z tym najmniejszego problemu ( okna z oknoplastu) a jesli chodzi o niski prog to proponuje przykleic od spodu z samego przegu uszczelke rozprezna i reszte uzupelnic pianka niskorozprezna.

 

tu jest link z uszczelkami:http://www.tremco-illbruck.pl/service/productfinder/index.html?typ=1&id=193

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy owe drzwi balkonowe z łukiem rozwieralno-uchylne (Oknoplast) i nie mieliśmy z tym problemów. Wrto pamiętać przy zakładaniu tych drzwi z łukiem, żeby umieścic je możliwie najgłębiej wewnątrz domu, bo inaczej nie będą się całkowicie otwierać. My o tym zapomnieliśmy i po gipsach na ścianach musieliśmy je przesunąć do środka.

 

Jeżeli chodzi o niskie progi to również mamy je przy obu drzwiach tarasowych. Są zamontowane zupełnie normalnie i jak narazie nie widzimy żadnych wad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...