Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

na początku sierpnia tego roku rozpoczęliśmy kopać fundamenty pod naszego Oriona (bez garażu - będzie osobno).

Dom poszerzyliśmy o 1m, mamy podpiwniczenie pod całym budynkiem, a wczoraj w końcu doczekałam się okien, czekam jeszcze na drzwi i zamykamy nasz dom.

 

Stan aktualny:

http://picasaweb.google.com/wiolakis/Orion#5542097790034484418

 

Wewnątrz też dużo zostało zmienione. Kotłownia będzie w piwnicy, i dlatego w jej miejscu na parterze powstanie duża garderoba. Zmieniliśmy bieg schodów.

Dzięki podwyższenie ścianki kolankowej o 4 pustaki zyskaliśmy na powierzchni pokoi. Piwnica jest ogromna.

Edytowane przez WiolaKis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ula i Mirek, na jakie okna się zdecydowaliście?, czy nadal wybieracie? Ja dostałam wycenę z oknoplastu na kwotę 20880- profil platinium, okna ze szprosami to dodatkowo 5tys zł, w pokoju nad garażem mam dodatkowe okno 150x150, w garażu 3 okienka zamiast 4 i 3 okna mam powiększone- w kuchni, łazience i kotłowni, wydaje mi się że trochę dużo, ale może to tak ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniałem .

 

Witam Pablitoo. Tak wypytuję, gdyż weszłam na stronę ze zdjęciami Twojego Oriona i pomimo zmian, które wprowadziłeś, dom wcale się nie zmienił, wydląda tak jak w pierwotnym projekcie. Bardzo mi zależy żeby też tak było u mnie. Podnosimy ściankę kolankową o 50 cm i wydłużamy krokwie - to jedyna poważna zmiana. Z podniesieniem ścianki kolankowej wiązało się również podniesienie do góry przedniej i tylnej jaskółki (rada architekata). Czy u Ciebie też tak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dopiero zalogowałam się na tym forum i ośmielę się zadać pytanie o koszt budowy ślicznego orionka 3 ?

 

Interesuje mnie orientacyjny koszt pod klucz.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam

 

Marysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUOTE=Marta&Marek-;4361383]Witamy tajemniczych Orionowiczów:) Również przyłączam się do prośby przedstawienia Waszego domku.....przyznam, że Orionka I bez garażu jeszcze nie widziałam:)

 

Znalazłem w końcu chwilkę czasu, tak więc przedstawiam hybrydę Oriona I w zimowej scenerii :)

tył..jpg

front..jpg

kotłownia..jpg

wykusz..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny Orionek....bez garazu prezentuje sie rownie znakomicie:) Widze, ze dbacie o wszystkie szczegoly elewacyjne...tak trzymac....:) Ja tez czerpie inspiracje z wizualizacji Pablitoo:) Jestem pewna, ze Wasz Orionek po nałozeniu struktury bedzie wprost powalajacy:) Dziekuje za fotki, pozdrawiam

 

P.S. Czy mozecie zdradzic jakie bedzie przeznaczenie pomieszczenia garazowego? Widze, ze macie tam wstawione drzwi....nie bedzie zimno jak na pokój?

Edytowane przez Marta&Marek-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast garażu mamy kotłownie (od frontu) i pokoik (od sadu). Drzwi zainstalowaliśmy dlatego, że w pierwotnej wersji mieliśmy grzać piecem na eko groszek - teraz montuje się gazowy. Ale jak to w życiu bywa niczego nie możemy być pewni, jak się koniunktura zmieni to nie będziemy musieli z węglem po mieszkaniu biegać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetka i Konrad - wielce uroczy jest Wasz Orionek. Wyszło naprawdę ZACNIE.

Tym bardziej się cieszę i kamień z serca mi spadł, ponieważ my też adaptujemy cześć garażową (na kotłownię i pomieszczenie gospodarcze, podpiwniczenie nie było możliwe) i bardzo się martwiłam, jak w końcowym efekcie będzie wyglądać bryła domku. Ale jest pięknie :) :) Gratulacje!

Edytowane przez zdenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...