Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękujemy bardzo za ciepłe słowa :) skłamalibyśmy, pisząc, że nas nie zastanawiało jak ta modyfikacja wyjdzie i, że nie spędzało nam to snu z powiek. Teraz już wiemy - drugi raz postąpilibyśmy tak samo :)

A na budowie walki ciąg dalszy. Dzisiaj zaczęło się budować ogrzewanie a mam też cichą nadzieje, że może przez weekend uda mi się trochę wełny w krokwie wcisnąć.

Pozdrawiamy wszystkich gorąco w ten mroźny zimowy wieczór.

Edytowane przez Anetka i Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

pablitoo pamiętam , że zeszłej zimy kupiłeś agregat. Możesz napisać jaki i czy jesteś zadowolony z zakupu?

W naszej wsi ostatnio częste przerwy w dostawie prądu, więc przymierzamy się do zakupienia agregatu, który w razie potrzeby podtrzyma pracujący piec i zamrażalki.

Pozdrawiam, justyna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa Jak chcesz kupic agregat to najlepiej jakiejs firmy normalnej a nie castoramowskie chinczyki. Ja mam 7kw lambordzini z paleniem na starter.ale tobie chyba taki duzy nie potrzebny? musisz dobierac do zapotrzebowania ,ale wydaje mi sie ze najmiejszy to 3kw. No i musisz wiedziec ze jak nie masz wejscia na agregat zrobionego z instalacii to najlepiej kupuj na 220v a nie na sile. Bo agregaty na 380v majace wejscie na 220v moga byc obciazone tylko na 1/3 Np.majac agregat 7 kw na 380/220v mozna go obciazys na 220v tylko 2200w czyli 2.3 kw.No i druga sprawa disel a benzyna moj disel chodzac caly dzien nie dolalem mu ani grama do zbiornika a jest on chyba z 5 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za podpowiedź :)

Castoramowskie nas nie interesują. Ma być dobrej jakości. Wolimy zapłacić więcej teraz, tak by mógł nam posłużyć.

7kw to może faktycznie za dużo, myśleliśmy o 3. Ma pociągnąć przede wszystkim piec w razie awarii prądu. Najlepiej właśnie taki, który sam się załączy gdyby nas nie było w domu. Szukamy też czegoś z większym zbiornikiem i najlepiej diesla. Było by miło , gdybyście mogli coś godnego uwagi polecić. Jesteśmy zieloni w temacie więc wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mój agregat to invertorowa jednostka IG2000Ti firmy KIPOR - jednofazowy agregat 2kVA - z cyfrową stabilizacją prądu AVR Digital - taki :

http://www.kamper-serwis.pl/galerie/a/agregat-kipor-ig-2000_4201.jpg

 

http://www.fargo.krakow.pl/20/agregaty-pradotworcze-i-spawalnicze-agregaty-do-zasilania-elektroniki-wyciszony-agregat-inwerterowy-kipor-ig2000-2kw/381/ -

W zeszłym roku byłem bardzo zadowolony - korzystałem z niego ponad tydzień jak u mnie na wsi prądu nie było - bardzo dobra konstrukcja , silnik czterosuwowy palący około 0,6 - 0,7l PB 95 na 1 godzinę , cichy podczas pracy - jak go wystawiłem za bramę garażową to wewnątrz budynku nic nie było słychać , niewielki , lekki , zgrabny , zajmujący mało miejsca ...

Agregaty typu invertorowego są zalecane do awaryjnego zasilania precyzyjnej elektroniki , komputerów , odbiorników tv , kotłów zawierających zaawansowaną elektronikę etc ... z racji znakomitej jakości prądu na wyjściu oraz mnóstwa zabezpieczeń .

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justa jak do pieca to bym polecal cos takiego

 

http://allegro.pl/awaryjne-zasilanie-pomp-co-ups-przetwornica-lad-i1344882332.html

 

widzialem tez tansze wersje

Moze jeszcze pablitoo cos doda on jest dobry w tej dziedzinie :)

 

Rozwiązanie z UPSem lub przetwornicą napięcia jest dobre ale nie na dłuższą metę no i nie do zasilania większej ilości odbiorników elektrycznych - w grę praktycznie wchodzi wówczas tylko kocioł c.o. plus pompy obiegowe.

I też należy spokojniej podchodzić do czasów podtrzymania - to co na podanej aukcji sprzedający podaje jest w większym stopniu mrzonką niż faktycznym czasem podtrzymania zasilania .

Poza tym przy dłuższym braku prądu siedzieć po ciemku - to średnia przyjemność :D

Oczywiście kocioł będzie grzał - i będzie ciepło w domu - no ale wyobrażacie sobie tak funkcjonować przez kilka dni naprzykład - nie mówiąc już o dłuższym okresie czasu ?

 

Poza tym - analizując podaną aukcję - do sprzedaży jest jak widzę sama przetwornica napięcia - bez akumulatora - i to przetwornica nie dająca na wyjściu napięcia czystej sinusoidy / przebiegu sinusoidalnego napięcia / - tylko jego aproksymację / bardziej lub mniej prostokątny przebieg / który to jest szkodliwy dla pracy obciążeń indukcyjnych - silników elektrycznych - silniki zasilane takim napięciem buczą , grzeją się pracują niestabilnie i małowydajnie.

Do tej przetwornicy należy dokupić akumulator samochodowy o pojemności maksymalnej / aby jak najdłużej podtrzymywał pracę przetwornicy / i to jest kolejny wydatek kilkuset złotych ...

I tak dalej i tak dalej - jest wiele za i przeciw takiemu rozwiązaniu :D

 

Osobiście u mnie - UPS podtrzymujący pracę systemu c.o. / UPS o przebiegu sinusoidalnym na wyjściu / - podtrzymujący zasilanie przez kilkanaście minut i przede wszystkim chroniący elektronikę kotła przed chwilowymi wyłączeniami zasilania oraz przepięciami łączeniowymi .

Natomiast do zasilania awaryjnego części obwodów elektrycznych budynku - agregat prądotwórczy włączony do instalacji elektrycznej budynku.

 

I takie rozwiązanie sprawdziło się u mnie w stu procentach - a rok temu prądu nie mieliśmy tydzień ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich:)

 

Buduje oriona I. Zwracam się z pytaniem o okna. Czytałem wiele postów na ten temat lecz nie udało mi się znaleźć odpowiedzi:P

Potrzebuję standardowe okna do oriona ze szprosami. Byłem w paru firmach powiedzieli mi ze okna na poddaszu to nie zabardzo :/ półokrągłe jeszcze w miarę da się podzielić nawet dobrze to wygląda ale okno balkonowe to nad kuchnia hmmm. ani to podzielić ani w całości:/ jak jest u was? Bardzo prosiłbym o zdjęcia i jakieś namiary na waszych producentów;)

 

PS: a tak ogólnie to forum jest eleganckie:P przy mojej budowie jakieś 80% pomysłów jest z tej stronki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pablitoo. Weszłam na stronę ze zdjęciami Twojego Oriona i pomimo zmian, które wprowadziłeś, dom wcale się nie zmienił, wydląda tak jak w pierwotnym projekcie. Bardzo mi zależy żeby też tak było u mnie. Podnosimy ściankę kolankową o 50 cm i wydłużamy krokwie - to jedyna poważna zmiana. Z podniesieniem ścianki kolankowej wiązało się również podniesienie do góry przedniej i tylnej lukarny (rada architekata). Czy u Ciebie też tak było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Oknoplast Kraków i nie mieliśmy żadnych problemów ani z półokrągłym oknem balkonowym, ani z żadnym innym, a wszystkie mamy takie same jak w projekcie :)

Zapraszam do galerii - wszystko widać:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cf30024e7c1aebc.html

 

Powodzenia w wyborze!

 

Drogi MaroK

 

Pieknie prezentuje sie twoj domek. czy mozesz powiedziec czy rozmiar okien masz taki jak w projekcie?

 

pozdrawiam

 

Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Podnosimy ściankę kolankową o 50 cm i wydłużamy krokwie - to jedyna poważna zmiana. Z podniesieniem ścianki kolankowej wiązało się również podniesienie do góry przedniej i tylnej lukarny (rada architekata). Czy u Ciebie też tak było?

 

No to teraz mi zadałaś :( A skąd ja to mam pamiętać ... :D i powiem szczerze że nigdy się nad tym nie zastanawiam / nawet podczas budowy domu / ...

Czy podniesione lukarny czy nie ...

 

Po prostu nie wiem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Pablitoo :-) Nie wiem, może źle się wyraziłam. Chodzi o to, że daszek lukarny jest podniesiony stosownie do podniesienia dachu - może to fachowo nazywa się podniesieniem płatwi. My mamy tą zmianę naniesioną w projekcie, tak jak podniesienie ścianki kolankowej. Gdybyśmy nie zrobili tego podczas adaptacji, to napewno nie podnosiliśbyśmy lukarny, bo nie wpadlibyśmy na to. Edytowane przez anula25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Pablitoo :-) Nie wiem, może źle się wyraziłam. Chodzi o to, że daszek lukarny jest podniesiony stosownie do podniesienia dachu - może to fachowo nazywa się podniesieniem płatwi.(...).

 

To zrozumiałem :D - u nas - podobnie .

 

PS.

Ale u nas sypie śnieg - po prostu szok - co godzinę , dwie muszę odśnieżać podjazd i podejście do domu ... - ale zima :D

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałem :D - u nas - podobnie .

 

PS.

Ale u nas sypie śnieg - po prostu szok - co godzinę , dwie muszę odśnieżać podjazd i podejście do domu ... - ale zima :D

 

Podobnie? Czyli macie jakieś inne rozwiązanie?

 

A u nas na zachodzie od wczoraj temp. na plusie więc prawie już nie ma białego puchu :-)

Edytowane przez anula25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...