Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale chyba nie na każdą powierzchnie (panele, drewno)nadaje się ogrzewanie podłogowe??????

 

 

Przy aktualnych technologiach już na każdą. Drewno na ogrzewanie podłogowe to przeróżne gatunki parkietów klejonych , paneli wielowarstwowych , desek warstwowych etc ...

Drewno naturalne ma tą właściwość że przy różnicach temperatur jest małostabilne - pracuje - zsycha się , kurczy , rozsycha itp - i dlatego aby je ustabilizować wykonuje się materiał klejony z kilku warstw drewna klejonego w poprzek słojów - takie parkiety , deski czy panele są bardzo stabilne i znakomicie się nadają na ogrzewanie podłogowe - oczywiście jak to drewno maja jedną wadę - są doskonałymi izolatorami cieplnymi - więc aby je ogrzać trzeba dostarczyć im odpowiednio więcej ciepła lub dłużej je ogrzewać ...

Taka podłoga ma większą bezwładność cieplną ale za to i większą akumulacyjność ... - jak wszystko ma swoje zalety i wady .

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć - Tomek - będziesz bardzo zadowolony - piwnica to rewelacyjna sprawa - a jeszcze dla kogoś lubiącego majsterkować czy częściowo wykonywać pracę zawodową w domu - to rzecz niezbędna.

 

Teraz - zimową porą - u nas w piwnicy parkują : wszystkie rowery , kosiarka spalinowa , wertykulator , piła łańcuchowa , podkaszarka spalinowa , wszystkie narzędzia i inne sprzęty ogrodnicze , leżą i czekają na wiosenną porę 2 komplety opon letnich do samochodów , niewielki kompresor , myjka ciśnieniowa Karcher , agregat prądotwórczy etc ...

Jakby nie było piwnicy - gdzie bym to wszystko upchnął ? - nawet w garażu dwustanowiskowym się by to nie zmieściło - pomijając oczywiście fakt że w garażu parkujemy nasze dwa samochody .

 

PS. Po wybudowaniu drewutni traktuję ją jeszcze dodatkowo jako przechowalnię taczek , łopat , wideł , grabi i innego sprzętu tego rodzaju - jakbym drewutni nie posiadał to wszytko to jeszcze musiałbym upchnąć w piwnicy - a jakby i jej nie było ...

 

Jestem wielkim zwolennikiem piwnic

 

Pablitoo a gdzie masz wejście do piwnicy i czy się sprawdza?? Jak to można rozwiązać?? Nie chciałbym mieć wejścia z domu bo jakoś źle mi się to kojarzy. Jakie jest najlepsze rozwiązanie w Orionie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za cenne uwagi i rady...jakoś wydawało mi się to dziwne, że pomimo iż rzekomo podłogówka jest tyle droższa, większość wybiera ją i bardzo chwali....W następnym tygodniu ma zrobić wycenę, dam Wam znać. Może rzeczywiście nie chce mu się tego robić dlatego tak powiedział a kaloryfery rach ciach i ma zrobione:) Dodam jeszcze, ze ów Pan bedzię robił wszystko ze swoich materiałów. Jeszcze raz dziękuję i odezwę się jak dostanę wycenę:) Miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wejście do piwnicy jest z garażu .

Jak dla nas sprawdza się znakomicie.

 

Może masz to narysowane na planie?? Muszę się spotkać jutro z Architektem żeby uzgodnić szczegóły piwnicy i każdy dodatkowy materiał będzie bardzo pomocny. Jeżeli ktoś z forum również może przekazać jakieś rysunki będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz to narysowane na planie?? Muszę się spotkać jutro z Architektem żeby uzgodnić szczegóły piwnicy i każdy dodatkowy materiał będzie bardzo pomocny. Jeżeli ktoś z forum również może przekazać jakieś rysunki będę wdzięczny.

 

My tez mamy zejscie w garazu,tak jak Pawel (zrobilismy tak po poppatrzeniu u niego) super sprawa piwnice.Zejscie jest na tej scianie co sa okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE PYTANKO do ORIONOWICZÓW

 

W jakiej odległości od granicy (od płotu) macie posadzony dom chodzi o ścianę frontową z wejsciem.

My kupiliśmy projekt Ambrozja ale wejście zaadoptowaliśmy od Was. Dom planujemy posadzić 6 metrów od płotu. Schody wychodzą trochę przed dom i boimy sie czy to nie jest zbyt blisko ogrodzenia i czy nie będzie przytłaczać.

 

Jak jest u Was??

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i wszystkim mówię HEJ, wraz z żoną podjęliśmy decyzję o budowie domu niezwykle fajnego jakim jest orion. Wybraliśmy wersję bez garażu ze względu na wąską działkę. W tej chwilii czekamy jeszcze na poszczególne media prąd, gaz.... oraz czekamy na warunki zabudowy ( poprawione bo poprzednie nie dawały możliwości budowy domu- takich mamy w Polsce urzędników), jeśli będą w końcu takie jak powinny na 100% zamawiamy ten projekt. Mam nadzieję, że zostanę przyjęty do grona budujących lub posiadaczy oriona i nie ukrywam ale będę liczył i potrzebował Waszej pomocy w wielu kwestiach.

 

Pozdrawiam

Balcerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

u nas nieprzekraczalna linia zabudowy to 14m, co nie dawało mozliwości wybudowania domu :/, bo pani urzędniczka brała tą odległość od najbliższego sąsiada, co więcej wzięła to z mapki do celów projektowych którą jej dostarczyłem a nie z ogólnej mapki terenu którą też jej musiałem dostarczyć :bash:, gdzie dwie działki dalej sąsiad ma 6m, w związku z tym złożyliśmy nasze uwagi do projektu wz i pani twierdzi, że tym razem powinno być już tak jak chcemy czyli przesunie linię zabudowy na 6m-czekamy na decyzję z WZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balcerek witamy w orionkowym gronie :)

A’propo odległości od 'frontowego ogrodzenia' - u nas musi być to min. 6m. W naszym przypadku - 'zlicowaliśmy' się z sąsiadami i aktualnie jest 12 m. (co prawda kosztem zwężenia o 40 cm pomieszczenia garażowego, w którym akurat u nas będzie kotłownia).

Pozdrawiam, miłego dnia.

Edytowane przez zdenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

My robiliśmy niedawno :D :D :D

 

Niech pan instalator zrobi Ci kalkulację ogrzewania podłogowego w jego wydaniu - wtedy Ty zamieścisz je tutaj i My to skonfrontujemy z własnymi kosztami ...

Ogrzewanie podłogowe jest tańsze / w eksploatacji / , bardziej wydajne , oszczędniejsze i bardziej komfortowe od tradycyjnego konwekcyjnego - bez dwóch zdań .

Oczywiście podczas montażu jest droższe od konwekcyjnego - ale naprawdę niewiele - policz koszt grzejników które musiałabyś zamontować aby ogrzać pomieszczenia gdzie ma być podłogówka .

 

Piszesz o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym czy wodnym???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nieprzekraczalną linią zabudowy jest 6 metrów od płotu - ale ja mogłem się delikatnie cofnąć w głąb działki i to mi wolno. Nie mogę postawić domu bliżej niż 6m od płotu.

 

Jeżeli masz możliwość i duży plac to przesuń dom w głąb działki. U nas linia zabudowy to 10m a my mamy ją ustaloną od filarów i jak dla nas jest akurat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie- nieprzekraczalna linia zabudowy czego dokładnie się tyczy? od ścian fundamentowych czy tak jak w orionku już od schodów czy od filarów???

 

Oraz pytanie nr 2 jak projektowaliście swoje zjazdy z drogi na działkę- czy do parametrów zjazdu dodawaliście szerokośc bramy wjazdowej i furtki czy tylko samej bramy? Plus jakie szerokie macie zjazdy.

 

Proszę o info bo w poniedziałek jadę składać wniosek. Dzięki....

Edytowane przez balcerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...