Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie,tak się składa ,że właśnie wyceniałam okna do naszego oriona deceuninck 70 mm kolor 2-stronny, wychodzi 16.800,00 brutto z montażem. co prawda siedziałam w oknach jakieś 10 lat ,więc mam dobre układy , ale jak coś to macie orientacje.

pozdrawiam

 

witam moniuraa

 

moge wiedzieć jakie szkło, bo to akurat moje zboczenie zawodowe :D

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witajcie,tak się składa ,że właśnie wyceniałam okna do naszego oriona deceuninck 70 mm kolor 2-stronny, wychodzi 16.800,00 brutto z montażem. co prawda siedziałam w oknach jakieś 10 lat ,więc mam dobre układy , ale jak coś to macie orientacje.

pozdrawiam

 

My też już mamy wycenę okien, profil Veka Perfectline, kolor dwustronny dąb bagienny i cena 11380 zł. brutto

pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też już mamy wycenę okien, profil Veka Perfectline, kolor dwustronny dąb bagienny i cena 11380 zł. brutto

pozdrawiamy!

 

witajcie, a kto wam robil wycenę ,bo to szalenie dobra cena, nie znam co prawda tego profilu ,ale jutro to sprawdzę :) ,może warto nad tym pomyśleć:)

P.S

Ewelinko ,wyslalam ć e-mail.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo, skoro juz tu jesteś to zapytam o te ogrzewanie....mialam wyslac cennik na maila ale dlugo cie nie bylo i podjelismy juz decyzje:) sami:) W kazdym razie u nas razem z inst.wodna, przylaczem gazu, piecami, stelazami pod geberity, calym materialem i robocizna oczywiscie wyszlo 32 tys. Duzo? Czas max 2 tyg. Natomiast wykonczeniowka ( ocieplenie krokwi, budowanie sufitów, cekol, kolor, podlogi drewniane i glazura z lazienkam, kotlownia i garazem włacznie, montaz drzwi wew., obudowa kominka, montaz oswietlenia....) za to wszystko pan wycenil swoja prace na 38 tys.....Duzo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orionowicze

 

Na wiosnę chyba jednak ruszy budowa na razie fundamentów tak więc mam pytanie do tych którzy budowali w zeszłym roku lub też mają już zrobioną wycenę na ten rok i czekają jedynie na wiosnę:) Chodzi o ORIONA II Z PIWNICĄ ("działka ma znaczny spadek więc piwnice same się zrobią") Od wytyczenia do wybudowania fundamentów. JAKIE TO KOSZTA NA DZIEŃ DZISIEJSZY??????

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo dziekuję za szybką odpowiedz!

11380 to naprawdę dobra cena. My robiliśmy wycenę w Vidoku profil veca Perfektline kolor jednostronny 12000 z montażem, brama garażowa Hormana panelowa 4000, a drzwi wejściowych jeszcze nie wybrałam:) a co do okien to zastanawiam się nad szprosami ale z możliwością demontażu co o nich myślicie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orionowicze

 

Na wiosnę chyba jednak ruszy budowa na razie fundamentów tak więc mam pytanie do tych którzy budowali w zeszłym roku lub też mają już zrobioną wycenę na ten rok i czekają jedynie na wiosnę:) Chodzi o ORIONA II Z PIWNICĄ ("działka ma znaczny spadek więc piwnice same się zrobią") Od wytyczenia do wybudowania fundamentów. JAKIE TO KOSZTA NA DZIEŃ DZISIEJSZY??????

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

A Zagladales moze do dziennika Danki? Ona tam wszystko fajnie ma opisane co ile.A robocizna to juz sprawa ktora musisz indywidualnie zalatwic .Nas stan zero z piwnicami wyniosl 60 tys w tym kanalizacja w piwnicy , i obsypanie piwnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Zagladales moze do dziennika Danki? Ona tam wszystko fajnie ma opisane co ile.A robocizna to juz sprawa ktora musisz indywidualnie zalatwic .Nas stan zero z piwnicami wyniosl 60 tys w tym kanalizacja w piwnicy , i obsypanie piwnic.

 

Tak ale te kalkulacje są z początku 2009 roku poza tym bez piwnicy ale u Was to prawie 2x więcej wyszło niż zakładałem:( Mam nadzieję że innym tak duzo nie wyszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orionowicze

 

Na wiosnę chyba jednak ruszy budowa na razie fundamentów tak więc mam pytanie do tych którzy budowali w zeszłym roku lub też mają już zrobioną wycenę na ten rok i czekają jedynie na wiosnę:) Chodzi o ORIONA II Z PIWNICĄ ("działka ma znaczny spadek więc piwnice same się zrobią") Od wytyczenia do wybudowania fundamentów. JAKIE TO KOSZTA NA DZIEŃ DZISIEJSZY??????

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

 

My budujemy Oriona III z częściowym podpiwniczeniem także nie bardzo mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niniejszym dołączam do grupy budujących Oriona. Jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentów do PnB. Będziemy budować za Grodziskiem Maz. Jeśli jest ktoś z okolicy, chętnie wprosilibyśmy się na mały rekonesans. Chcemy wprowadzić niewielkie zmiany w projekcie, jak większość podnieść ściankę kolankową, zastanawiamy się nad spiżarnią i kierunkiem schodów...przed nami długa droga ale mam nadzieję, że z pomocą Forumowiczów budowanie nie będzie drogą przez mękę...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wentylacje puściliśmy w wylewce na piętrze w takich plastikowych prostokątnych przewodach i wyjechaliśmy z nią na dach jaskółki, a tam klasycznie kominek. Możecie też na prosto przez dach w pomieszczeniu nad kuchnią ale pamiętajcie o odległości od okna dachowego, bo jak będziecie gotować to na piętrze będzie wiadomo co :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale te kalkulacje są z początku 2009 roku poza tym bez piwnicy ale u Was to prawie 2x więcej wyszło niż zakładałem:( Mam nadzieję że innym tak duzo nie wyszło:)

 

 

Raczej małe szanse, żeby taniej wyszło niż w 2009 roku. W samym 2010 od wiosny do jesieni stal podrożała prawie 2x ( my w grudniu za tonę płaciliśmy średnio 1800 zł a w czerwcu 2010 było już 2900. Beton też miał tendencje wzwyżkową ze 180 za B20 doszło do 240. No chyba, że to tylko w małopolsce. Nas fundamenty wyszły coś około 28 tyś. Lane ławy, bloczki fundamentowe, ocieplenie i izolacja obustronnie. No i unas było bez "zbiorników retencyjnych" - czytaj piwnic :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Pablitto czy robiłeś już przegląd ogrodu? zauważyłam, że u nas trawa wygląda znacznie lepiej niż w zeszłym roku. Teraz na wiosnę musimy zająć się tarasem i będziemy jego robić z drewna egzotycznego.

 

Robiłem - siłą rzeczy sam się zrobił bo śnieg stopniał no i trawa wyszła na wierzch :D

Jak to wygląda teraz - o niebo lepiej jak w zeszłym roku - ale - poczekajmy do właściwej wiosny - wówczas zobaczymy :D

 

Taras z drewna - egzotyku - nasze marzenie - gratulacje - znakomita decyzja - będzie przepiękny - u nas natomiast sprawa tarasu znowu się przesunie :( - zacząłem wreszcie po 3 latach wykańczać łazienkę na poddaszu - żona mi żyć nie daje - więc czego się nie robi dla szczęścia kobiety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo, skoro juz tu jesteś to zapytam o te ogrzewanie....mialam wyslac cennik na maila ale dlugo cie nie bylo i podjelismy juz decyzje:) sami:) W kazdym razie u nas razem z inst.wodna, przylaczem gazu, piecami, stelazami pod geberity, calym materialem i robocizna oczywiscie wyszlo 32 tys. Duzo? Czas max 2 tyg. Natomiast wykonczeniowka ( ocieplenie krokwi, budowanie sufitów, cekol, kolor, podlogi drewniane i glazura z lazienkam, kotlownia i garazem włacznie, montaz drzwi wew., obudowa kominka, montaz oswietlenia....) za to wszystko pan wycenil swoja prace na 38 tys.....Duzo?

 

Hehhhh - nie pomogę Ci - niestety - ja moje instalacje robiłem 4 lata temu - częściowo robili mi fachowcy , częściowo sam robiłem lub poprawiałem po nich :( - niestety hydraulik trafił mi się taki wynalazek że sam nie wiem jak do dzisiaj część mojej instalacji działa :D - a ile się narobiłem żeby poprawić jego fuszerki - można by książkę napisać - złakomiłem się na cenę jaką mi zaśpiewał za robociznę - i potem przez rok , albo i dwa mi się ta "oszczędność" odbijała .

Także naprawdę nie warto być chytrym - nie piszę oszczędnym - tylko chytrym na pieniądze i oszczędności - dobry fachowiec to teraz złoto - i takiemu warto zapłacić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej małe szanse, żeby taniej wyszło niż w 2009 roku. W samym 2010 od wiosny do jesieni stal podrożała prawie 2x ( my w grudniu za tonę płaciliśmy średnio 1800 zł a w czerwcu 2010 było już 2900. Beton też miał tendencje wzwyżkową ze 180 za B20 doszło do 240. No chyba, że to tylko w małopolsce. Nas fundamenty wyszły coś około 28 tyś. Lane ławy, bloczki fundamentowe, ocieplenie i izolacja obustronnie. No i unas było bez "zbiorników retencyjnych" - czytaj piwnic :p

 

Witam,

a te 28 tyś. to koszt z robocizną, czy sam materiał?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...