Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pablitoo mam pytanie o ile powiększyłeś wykusz w jadalni i czy w salonie też to zrobiłeś? Myślę że to by było dobre rozwiązanie jeśli chcemy mieć schody obrócone,wtedy było by więcej miejsca na stół w jadalni.Pozdrawiam

 

Hmmm - nie pamiętam dokładnie ale chyba niecałe 50cm.

Obydwa wykusze tak samo oczywiście.

U nas bez problemu stoi w jadalni - w wykuszu - stół na 10 osób .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pare pytan do świeżo budujących orionowiczów ;):

1. Ile tak mniej więcej płaciliście za rolety zewnętrzne do oriona z pojedynczym garażem wszystkie okna zgodnie z projektem.

2. Buduję swojego oriona w woj. śląskim jak z cenami za instalacje elektryczne? (nie potrzebuje żądnych cudów tylko po prostu to co trzeba mieć w domu)

3. Jak z tynkami u was? ( doradzono mi tynki maszynowe cem-wap? co wy na to? a może płyty g-k?)

4. Co do instalacji c.o. planuje piec na eko groszek z podajnikiem(nie ma szans na przyłącz gazu:/) z tego co wyczytałem na forum orion nie należy do super energooszczednych domów ?

5. Ile tak plus minus metrów elewacji wychodzi na ten domek?

 

Wiem że część z tych moich pytań znalazł bym na forum lecz potrzebuje informacji o cenach z przed kilku miesięcy.

Mam już chyba z milion zdjęć oriona z tego forum każdy jest inny i ciekawy:) Jak zrobię coś więcej u mnie na budowie to wyślę zdjęcia bo na razie mi łysiutkoo:P

 

Z góry dzięki:)

Pozdrawiam Michał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pare pytan do świeżo budujących orionowiczów ;):

1. Ile tak mniej więcej płaciliście za rolety zewnętrzne do oriona z pojedynczym garażem wszystkie okna zgodnie z projektem.

2. Buduję swojego oriona w woj. śląskim jak z cenami za instalacje elektryczne? (nie potrzebuje żądnych cudów tylko po prostu to co trzeba mieć w domu)

3. Jak z tynkami u was? ( doradzono mi tynki maszynowe cem-wap? co wy na to? a może płyty g-k?)

4. Co do instalacji c.o. planuje piec na eko groszek z podajnikiem(nie ma szans na przyłącz gazu:/) z tego co wyczytałem na forum orion nie należy do super energooszczednych domów ?

5. Ile tak plus minus metrów elewacji wychodzi na ten domek?

 

Wiem że część z tych moich pytań znalazł bym na forum lecz potrzebuje informacji o cenach z przed kilku miesięcy.

Mam już chyba z milion zdjęć oriona z tego forum każdy jest inny i ciekawy:) Jak zrobię coś więcej u mnie na budowie to wyślę zdjęcia bo na razie mi łysiutkoo:P

 

Z góry dzięki:)

Pozdrawiam Michał:)

 

ad 2 My płaciliśmy 25 zł od punktu plus materiał, alarm i moje światełkowe fanaberie 10 zł za punkt (wiem, że goście na śląsku też działają)

ad 3 cem-wap mamy w łazienkach i kotłowni (22zł/m2 z materiałem) w pozostałych pomieszczeniach mamy gipsowe (21zł/m2 z materiałem) wszystkie oczywiście maszynowe :)

ad 4 mam nadzieje, że się Mylisz ( zależy to od wielu czynników: ocieplenie zew, z czego są ściany, jakie ocieplenie w poddaszu, jakie okna itd..)

ad 5 wewnętrznej nam wyszło 720 m2 ale mamy sporo pozmieniane w środku, zew około 200m2 przy podbitce skrzynkowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też dołączyłam do właścicieli domu orion 1 . jestem na etapie zamawiania okien i jeśli ktoś ma jakieś wskazówki gdzie zmniejszyć lub zwiększyć gdzieś okna to proszę o radę. w garażu zamiast dwóch małych okien mamy jedno większe, i na pomieszczeniu nad garażem zamiast okrągłego mamy prostokątne 70x90

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=54099&d=1303849491

Edytowane przez anulka8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę Fanklubu domu Orion: http://domorion.pl

Można umieszczać domy na mapie http://domorion.pl/lokalizacja-dom-orion i umawiać się na ich obejrzenie, tworzyć wspólną galerię, własne kosztorysy oraz dyskutować na temat projektu Orion.

Pozdrawiam i zapraszam do Fanklubu Orion:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie wszystkich orionowiczów. My również jesteśmy posiadaczami tego wspaniałego domku, a dokładnie Oriona III- bez garażu.:yes: Mieszkamy w województwie lubelskim, a dokładnie okolice Opola Lubelskiego. Przyznam się, że już od jakiegoś czasu czytamy forum i oglądamy wasze wspaniałe domki. Niestety jednak z braku czasu nie jesteśmy na bieżąco, więc na pewno jeszcze w wielu kwestiach będziemy podpytywać i oczywiście w miarę możliwości również służymy pomocą.:yes:Obecnie jesteśmy na etapie wykończenia tj. kanalizacja, ogrzewanie, tynki, posadzki- już na szczęście za nami. Może w wolnej chwili postaram się dodać jakieś zdjęcia- oczywiście jak mi się uda:D Chyba jak większość orionowiczów zachwycił nas domek Pablito, ale nie tylko:no:Już piszę co my zmieniliśmy w naszym domku:

1) Podwyższyliśmy ścianę kolankową o 2 pustaki,

2) Mamy podpiwniczenie pod częścią mieszkania, a dokładnie pod łazienką i gabinetem.

3) w miejscu garderoby zrobiliśmy schody do suteryny i oczywiście jest również drugie wejśćie z dworu.

4)Na dole zrobiliśmy większą łazienkę, kosztem pomieszczenia gospodarczego i mamy dzięki temu jedno okno , tak jak w kuchni.

5) Wymiary okien na dole troszkę zmieniliśmy, a na górze nie robiliśmy okien dachowych, tylko w facjatach. Mamy tylko 1 dachowe w małym pokoju. W gabinecie zrobiliśmy zwykłe okno- nie balkonowe jak w projekcie.

6) jak większość nie robiliśmy spiżarki, dzięki temu mamy większą kuchnię.

To by było chyba na tyle z takich grubszych zmian, być może o czymś jeszcze zapomniałam:sick:ale mniejsza z tym., w razie pytań służymy pomocą i mamy nadzieję, że przyjmniecie nas do tak licznego grona orionowiczów:lol2::lol2::lol2::DPozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Was bardzo serdecznie:) Jesteśmy na bardzo zblizonym etapie bo u nas za tydzien wylewka posadzek:) Pózniej ostateczny montaz pieca i wreszcie wykonczeniówka:) Pani architekt niebawem ma przygotowac wizualizacje parteru wiec juz bedze wiedziala jak to bedzie wygladac:):) Pozdrawiam

 

P.S. My poza standardowymi zmianami powiększylismy lazienke na dole kosztem "pseudo garderoby", ktora przenosimy na gore.Dzieki temu mamy tez ogromna kotlownie, ktora zastopi nam takze spizarke. Ponadto w pomieszczeniu nad garazem (2 stanowiska) wstawilismy 4 okna połaciowe ale 2 po jednej stronie i 2 po drugiej dzieki czemu uzyskalismy fantastyczny, jasny pokój, ktory prawdopodobnie przeznaczymy na salon multimedialny:)

Edytowane przez Marta&Marek-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W maju startuje ze budową lustrzanego odbicia Oriona I .

Szukam dolnoślązaków budujących Oriona, którzy nie mięli by nic przeciwko

na mało wizję lokalną na swojej budowie.

Byłbym wdzięczny za info. na PW.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...