Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

STAN ZERO (CENA ROBOCIZNY) Wycena nr 2

 

1. Ławy fundamentowe: 3,150;-

2.Posadzka w piwnicy: 1,000;-

3.mury w piwnicy;- 12,670

4.strop nad piwnicą;- 12,200

 

RAZEM ;------------>>>29,020 zł

 

Także jeszcze drożej ale z możliwością negocjacji ceny. Czekam na 3 wycene i na to najbardziej liczę. Oczywiście napiszę.

Edytowane przez ziajus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja się pytałem ile by wynosił stan zero bez piwnicy i w obydwu przypadkach cena wynosiła ok 13-14 tyś. Dalszych cen nie znam bo czekam na wycenę własnie dachu oraz stanu surowego otwartego - dam znać .

 

rozumiem u nas zero bez piwnicy wyniosło 10 tyś, kondygnacja 15 tys ,szalunki stropowe plus strop plus scianka kolankowa podmurowanie plus wieniec 10 tyś, montaż więżby i położenie dachówki wykonczenie dachu orynnowanie 15 tyś i około 2 tyś schody wejściowe plus taras.To wszystko jest z robocizną

Edytowane przez AR 2 DI 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie poszukiwania wykonawców instalacji c.o.

Wszyscy u których byłam proponują kocioł kondensacyjny Junkers Carapur Smart 22 kW.(...)

 

Poczytaj TUTAJ - mały turtorial o Junkersie - co prawda nie 22kW tylko czternastka - ale to ten sam kocioł tylko inny zakres modulacji mocy .

 

Generalnie rzecz biorąc Junkers to jest grupa Boscha - kotły bardzo ciekawe i atrakcyjne pod względem ceny w stosunku do konkurentów - również posiadają bardzo ciekawy zakres modulacji mocy - szczególnie te o mniejszych mocach.

Z tego co wiem największą bolączką Junkersów jest słaba reprezentacja dobrych serwisów tych kotłów w poszczególnych regionach naszego kraju.

Ale - przeczytaj wątek z linka - tam uzyskasz więcej informacji .

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !!!!

Ja mam pytanie na temat instalacji elektrycznej?

w chwili obecnej zastanawiamy się czy instalację puszczać w ,,peszlach,, czy też może montować bezpośrednio pod tynki, ja z mojego doświadczenia wiem że lubię częste zmiany i zastanawiam się czy kiedyś nie trafię na jakiś kabel wieszając obrazek.

Czy ktoś jeszcze robi to w PESZLu?

 

pozdrawiam!!!

 

Witam

A ja oprócz faktu, iż elektryk zastosował się do wszelkich prawideł sztuki budowlanej to jeszcze po każdym pomieszczeniu - przed tynkowaniem - przeszłam się z aparatem i cpyknęłam wszędzie zdjęcia - każdego kabla elektrycznego, dodatkowo przykładając do niego miarę. Mam więc dokładnie opisane i zaznaczone w którym miejscu są kabelki. To tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pablitoo za link :-) Jeżeli chodzi o cenę to wolę dać więcej i mieć lepszy kocioł. Myśleliśmy o Viessmanie ale instalatorzy nam odradzają, proponowali nam jeszcze Imergaz.

 

Hi hi hi - a dlaczego odradzają Viessmanna ?? - pragnę przypomnieć że sam jestem znanym Vieśniakiem - czyli użytkownikiem kotła marki Viessmann / Vitodens / i poza jedną nie znam jego wad - już 4 rok będzie ... :cool: - i zawsze jestem ciekaw opinii innych o moim kotle :lol:

 

Immergas - zapewne Immergas Zeus lub Victrix - to jest seria kondensatów Immergasa - hmmm - zdecydowanie osobiście wolałbym Junkersa CerapurSmart, ale - np model Immergas VICTRIX 24X 2I ma znakomity zakres modulacji mocy - od 3 kW do 26kW - hmmm - sam nie wiem ...

Jak ja szukałem i wybierałem kocioł nie miałem takich dylematów - po prostu nie było takiego wyboru i takiej mnogości konstrukcji i modeli ...

 

:bye:

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja oprócz faktu, iż elektryk zastosował się do wszelkich prawideł sztuki budowlanej to jeszcze po każdym pomieszczeniu - przed tynkowaniem - przeszłam się z aparatem i cpyknęłam wszędzie zdjęcia - każdego kabla elektrycznego, dodatkowo przykładając do niego miarę. Mam więc dokładnie opisane i zaznaczone w którym miejscu są kabelki. To tak na wszelki wypadek.

 

 

Witam ja właśnie wczoraj też wpadłam na ten pomysł i porobiłam zdjęcia wszędzie gdzie tylko możliwe. mam zamiar wywołać je i poopisywać odległości, ale dzięki!!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej "beczki", czy ktoś orientuje się jeżeli chcielibyśmy dobudować dodatkowy kanał wentylacyjny w kominie, to musimy to zrobić już na etapie ław fundamentowych?

 

Jeśli będzie to tylko kanał wentylacyjny to nie, możesz zacząć budować go na stropie ( oczywiście trzeba strop wzmocnić w tym miejscu).

U nas kanały spalinowe zaczynają się na etapie ław fundamentowych, natomiast 4 kanały wentylacyjne "startują" dopiero ze stropu i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 25kw Ling duo

 

Myśmy kupili taki sam i powiem że nie należy do najtańszych pieców na rynku i wiele osób ze względu na cenę nam go odradzało :rolleyes:

 

A jak sprawuje się piec, jesteście z niego zadowoleni?

I ile spalił przez sezon zimowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...