Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale cisza. Może ją zakończę zadając nurtujące mnie pytanie: Murłata drewniana czy betonowa?

Może jest kotoś na forum kto zdecydował się na betonową. Ostatnio dużo czytałem na ten temat i zastanawiam się czy nie poświęcić jednego dnia więcej i zrobić betonową. Jeżeli ktoś ma coś takiego proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Pogoda coraz piekniejsza wiec coraz zadziej do was zagladam, właśnie zakończyliśmy etap wprawiania okien i bramy garażowej, z drzwiami wejściowymi musimy jeszcze chwile poczekać i nareszcie będziemy mieli już to za sobą.

Teraz czas na kolejne prace i pytanko mam takie, ile zapłaciliście za materiał do instalacji elektrycznej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pogoda coraz piekniejsza wiec coraz zadziej do was zagladam, właśnie zakończyliśmy etap wprawiania okien i bramy garażowej, z drzwiami wejściowymi musimy jeszcze chwile poczekać i nareszcie będziemy mieli już to za sobą.

Teraz czas na kolejne prace i pytanko mam takie, ile zapłaciliście za materiał do instalacji elektrycznej???

 

Nam wycenił elektryk 4000 materiały, plus skrzynka 2000-2500, robocizna 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam wycenił elektryk 4000 materiały, plus skrzynka 2000-2500, robocizna 4000

 

Witajcie - w kwestii informacyjnej - ostatnio wykonywałem instalację elektryczną (plus teletechniczną i alarmową ) w domu "w Awokado" z Archonu - trochę większy od naszego Oriona - odnośnie cen za robociznę i materiały trudno porównywać gdyż można znacznie zmodyfikować instalacje i ją bardzo rozbudować pod wymagania klienta - stąd różnica w kosztach ogromna - ale - skrzynka ( rozdzielnia elektryczna ) - zastosowałem rozdzielnicę Hagera 4x12 modułów z metalowymi drzwiczkami - wyposażenie : rozłącznik główny czteropolowy 100A , czteropolowe ochronniki przepięciowe klasy B+C SPB Moellera , moduł kontroli faz, 3 sztuki wyłączników różnicowoprądowych trójfazowych czteropolowych 25A 30mA , 1 sztuka wyłącznika różnicowoprądowego jednofazowego dwupolowego 25A 30mA , 10 szt wyłączników nadprądowych B16A, 1 szt wyłącznika nadprądowego B6A,

6 szt wyłączników nadprądowych B10A , 3 szt wyłączników nadprądowych trójfazowych B16A , programowalny zegar sterujący Theben - wszystkie aparaty produkcji firmy Moeller X-Pole - koszt całości wymienionych elementów wraz z rozdzielnicą - 1500zł brutto.

 

- to dla porównania :D

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Już nie pamiętam jaki wymiar był w projekcie - powoli zaciera się u nas świadomość i szczegóły budowy naszego Oriona :D

 

Więc zmierzyłem :yes: - drzwi z salonu na taras jak i te z pokoju nad jadalnią u nas mają 118cm szerokości - po obróbce rzeczjasna . Drzwi są dwuskrzydłowe podzielone na dwie równe kwatery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablitoo dzięki wielkie:) jesteś nieoceniony:) pytam ponieważ sprzedawcy okien mają różne zdania odnośnie tych naszych projektowych drzwi

 

witaj

ja miałam takie same problemy z wymiarami okien. więc też trzymaliśmy się projektu, i jest ok. zmniejszyliśmy tylko okno w kuchni bo po naszych obliczeniach okazało się że nie ma miejsca na lodówkę w naszej kuchni . w chwili obecnej spokojnie zmieści się między spiżarką a oknem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

My jesteśmy na etapie murowania bloczków ale wykonawca już nas goni żebyśmy zdecydowali jaki styropian do ocieplenia fundamentów? Jaki stosowaliście u siebie? Grunt mamy suchy, piaszczysty, czasem pojawia się glina, dom bez piwnicy.

 

 

Albo styrodur ( polistyren extrudowany ) albo styropian do fundamentów - my daliśmy 10 cm styropianu Termoorganiki Silver Fundament - ale u nas dom z piwnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...