Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

(...)

 

Mam teraz inny problem. Budujemy Oriona III, będzie ogrzewanie gazowe, więc wodę, prąd i piec chcę zmieścić w pomieszczeniu gospodarczym.

Woda pod oknem, piec przy komienie, skrzynka prądowa na ścianie na przeciw komina, a gdzie pralka? Jak jest u Was? (...)

Czy może jednak dać pralkę do pom. gosp.?

Jak jest u was?

 

W pomieszczeniu gospodarczym ( u nas pralnia własnie ) znajduje się :

- pod oknem skrzynia z rozdzielaczami ogrzewania dla parteru plus skrzynka z przyłączem wodnym - czyli wodomierz , zespół zaworów , filtr wstępny sedymentacyjny , zawór antyskażeniowy , reduktor .

- po prawej stronie obok komina wisi na ścianie kocioł kondensat a pod nim stoi zasobnik na c.w.u wraz z zestawem przyłączeniowym do układu c.o. i c.w.u

- naprzeciw kotła i zasobnika ( ściana łazienką ) stoi stacja uzdatniania wody dla całego domu - stacja zmiękczacza jonowymiennego wraz z kompletem filtrów sedymentacyjnych i zespół zaworów

- obok stacji zmiękczacza stoi pralka

- oprócz tego w pralni jeszcze naprzeciw pralki stoi odkurzacz z zamontowanymi na ścianie akcesoriami - wężami , ssawkami , przedłużkami etc ...

- obok tego zestawu odkurzaczowego stoi szafka ( do samego sufitu ) na chemię gospodarczą i inne gospodarcze wyposażenie

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

temat wymiarów okien był poruszany ale mam pytanie odnośnie murowania otworów na nie.

W projekcie Oriona okno w kuchni ma wymiar 90x120 - jest to wymiar w świetle ościeży, więc żeby je zachować otwór musi być większy o ok. 2cm - czy dobrze to rozumiem?

Jak otwory na okna były u Was murowane?

 

Pablitoo jeżeli podajesz że masz okno 90x140 to jest to wymiar od ramy do ramy, czy od wewnętrznej ościeży do ościeży?

Edytowane przez anula25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat wymiarów okien był poruszany ale mam pytanie odnośnie murowania otworów na nie.

W projekcie Oriona okno w kuchni ma wymiar 90x120 - jest to wymiar w świetle ościeżnicy, więc żeby je zachować otwór musi być większy - czy dobrze to rozumiem?

Jak otwory na okna były u Was murowane?

 

Z tego co pamiętam w projekcie podawany jest rozmiar okien - więc otwór w ścianie musi być trochę większy żeby się okno zmieściło , oczywiście w pionie plus odpowiednia odległość na parapet.

 

Pablitoo jeżeli podajesz że masz okno 90x140 to jest to wymiar z ościeżnicą?

 

To jest zmierzony otwór już po montażu okien i obróbce szpalet. Taki jak mamy teraz po wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no właśnie sama zgłupiałam jak spojrzałam na wymiary okien. Nie wiadomo czy to wymiary okien czy otworu na nie. Zresztą na rysunkach technicznych jest wymiar 90x120 taki sam jak na zestawieniu stolarki - na rysunkach powinny być te otwory większe. Edytowane przez anula25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie …

Witam wszystkich bardzo serdecznie i ‘od progu’ poproszę o pomoc: SPRAWA WAŻNA I PILNA (jak zawsze zresztą)

Musze podać majstrowi dokładne wymiary okien, stąd moje pytania:

1. Jakie wymiary mają Wasze okna w wykuszach?

2. Jakie wymiary mają Wasze okna w salonie?

3. Jak szerokie są drzwi ‘tarasowe’ w wykuszu?

4. Jak szerokie są drzwi tarasowe w ‘gabinecie’?

5. Jaka jest odległość od parapetu do podłogi w salonie?

6. Co z oknem w kuchni – jakie ma wymiary?

Help, help, help – muszę wszystkiego sama pilnować, bo ostatnio uwaga – murarz zamurował mi okno w części garażowej, która u nas będzie kotłownią i zostawił ścianę ‘płaczu’ zamurowaną od strony frontowej… a potem mnie jeszcze skubany ofukał, że ‘trzeba mówić, trzeba być’ i nie wypada mi nic innego, tylko zwolnic się z pracy i siedzieć z ‘majstrem’ na budowie i go instruować. Dodam tylko, że przed rozpoczęciem budowy wręczyłam mu caaaały plik dokumentów, instrukcji co i jak zmieniamy, co zamieniamy, a czego nie, ale chyba sobie tymi moimi notatkami tyłek…..

Przepraszam za żale i wulgarność, ale czasem człowiekowi zwyczajnie w świecie ręce opadają. Ehhh

Ten sam ‘fachowiec’ położył nam papę (szybki profil – dla wtajemniczonych) – NIE ZGRZEWAJĄC JEJ, a jedynie położył ją na profesjonalny –zakupiony przez nas – podkład pod papę – zwyczajnie zlepiając jedno z drugim – bo skorzystał z tego, że grunt jeszcze nie wysechł ://////// WWWrrrrrrrrrrrr Szczęście, że właściwą stroną ją chociaż położył.

No dobrze – ponarzekałam sobie, ulżyło mi, a teraz z niecierpliwością czekam na wymiary ( bo przecież PAN nie ruszy dalej).

Pozdrawiam wszystkich i pięknej pogody życzę i duuuużo sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz super wnętrze.

 

Ale teraz trochę odbiegnę od naszego tematu i poproszę Was drodzy Orionowicze o oddanie głosu na http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/392

 

Co do prac budowlanych jestem na etapie wymurowania dwóch warstw pustaka i zalania wieńca. Teraz czekam na ścianki wewnętrzne, szczyty i dokończenie prac. Trochę powstrzymują mnie osobiste tematy ale tym już was nie będę truł. W miarę możliwości postaram się wkleić kiedyś jakieś fotki.

 

Pozdrawiam i nie zapomnijcie o głosowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://foto.onet.pl/fbqss,611ofo4ca4fd,u.html ja też sie pochwale nowym nabytkiem

 

No pięknie - gratuluję! A przy okazji nawiążę do mojego wątku ze strony 363- jakie masz wymiary okna w kuchni? Możesz podesłać fotkę wyglądu domku z zewnątrz.

Jestem na etapie decydowania o wymiarach okien np. w kuchni - i okna od strony frontowej sprawiają mi kłopot - jakie macie wymiary Drodzy Orionowicze??? - help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...