Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś w Was ma położoną dachówkę Nelskamp? Jeżeli tak, to może jakieś opinie?

 

Napiszcie proszę ile u Was okapy wystają po ociepleniu? Musimy podjąć decyzję a ja nie mam wyobrażenia na ten temat. W projekcie jest 60 z przodu a z boku chyba 45. Czy to jest wystarczająco?

 

My mamy Dachówke nelskamp brązowa BARDZO ŁADNA DACHÓWKA bardzo też ją chwalił wykonawca dachu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy wentylacje macie tak jak w projekcie? Chodzi mi dokładnie o małą łazienkę i kuchnię. Nie mamy spiżarki więc wentylacja kuchni rozwiązana. A co z kuchenką? Zostawiamy ją w miejscu wg projektu ale nie chcę mieć kratki na zewnątrz, jak wyprowadzić ją do góry żeby nie przechodziła przez pokój nad kuchnią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, troszkę słabo widać. Pamiętasz może jaki to konkretnie rodzaj dachówki?

 

Okna to bagienny brąz?

 

Postaram się zrobić nowe zdjęcie i wkleję je. Kolor jest naprawdę bardzo ładny w zależności od pory (jak swieci slonce) zmienia się jego barwa tzn. raz jest bardzo ciemno brązowy raz jasniszy taki czekoladowy ;) Naszym sąsiadom tak się spodobała, ze obok siebie mamy 3 takie same dachy.Hurtownia powinna dac nam za to jakis upust hahahah.

Okna nasze mają kolor orzechowy są z firmy Partner S z okolic Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić nowe zdjęcie i wkleję je. Kolor jest naprawdę bardzo ładny w zależności od pory (jak swieci slonce) zmienia się jego barwa tzn. raz jest bardzo ciemno brązowy raz jasniszy taki czekoladowy ;) Naszym sąsiadom tak się spodobała, ze obok siebie mamy 3 takie same dachy.Hurtownia powinna dac nam za to jakis upust hahahah.

Okna nasze mają kolor orzechowy są z firmy Partner S z okolic Szczecina.

 

Będę wdzięczna :-) A możesz jeszcze napisać konkretnie jaka to dachówka - rodzaj, kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM szanownych "orionków" , ale Wam zazdroszcze !! my jestesmy dopiero na etapie załatwiania pozwolenia na budowę , a projekt juz wybraliśmy ORION II bez garażu, troszke przejrzałam temat aczkolwiek nie mam teraz na to za dużo czasu ale nie rzuciły mi się w oczy koszty budowy , czy sa one zgodne z kosztorysem?? BARDZO PROSZĘ o podanie choć przybliżonych kosztów wybudowania tego domku, będę wdzięczna . Iwona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM szanownych "orionków" , ale Wam zazdroszcze !! my jestesmy dopiero na etapie załatwiania pozwolenia na budowę , a projekt juz wybraliśmy ORION II bez garażu, troszke przejrzałam temat aczkolwiek nie mam teraz na to za dużo czasu ale nie rzuciły mi się w oczy koszty budowy , czy sa one zgodne z kosztorysem?? BARDZO PROSZĘ o podanie choć przybliżonych kosztów wybudowania tego domku, będę wdzięczna . Iwona.

 

odpisalam na pw, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Dzisiaj odbylo sie calodniowe skrecanie sypialni, oto efekty:)

Nasza "stara" (jak moj maz twierdzi) sypialnia:)

http://images47.fotosik.pl/939/beaf03e18450f2aemed.jpg

Druga czesc kuchni-juz skonczona

http://images38.fotosik.pl/929/3f7514c5c80228c6med.jpg

I skonczona dolna lazienka z pomalowanym lustrem:)

http://images45.fotosik.pl/940/ea0b1938d45e8678med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta&Marek fajny macie widok z okna ;) My jesteśmy na etapie ścian działowych i powoli będziemy się szykować do zalewania stropu.

Ostatnio z majstrem ustalałam wysokość przejść pomiędzy holem a salonem i kuchnią a salonem. Ile u Was wyszło - 'na gotowo'?

No i raz jeszcze to nieszczęsne kuchenne okno - jaki ma wymiar? - już się pogubiłam ;/

p.s. pochwalcie się proszę fotką z zewnątrz :)

 

Ja tez się pochwalę - gdy tylko popracuję nad wstawianiem zdjęć :)

dankaf - póki co jedynie thujki nam rosną, ale nawożę je, podlewam i mają się całkiem nieźle. Poza tym jedynie koszenie trawy nam zostaje, bo działka nie jest kompletnie ogrodzona, a i ostatecznej koncepcji zagospodarowania podwórka wciąż brak. Niemniej jednak cieszymy się z tego co mamy, a na działkę ciągnie nas, jak wilki do lasu :) :)

Pozdrawiam wszystkich 'Orionowiczów'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdenka

U nas okno w kuchni ma 180x130 ale zastanawiamy się jeszcze nad 180x140 - dodam iż w projekcie jest 180x120.

Nie zmienialiśmy szerokości żadnego okna jedyna zmiana to ich wydłużenie.

 

A jak jest u Was z wentylacją kuchni, okapu i małej łazienki? Nie mamy spiżarki więc w jej miejscu będzie wentylacja kuchni ale nie podoba nam się to że jest w suficie no i jej wyprowadzenie w korytarzu na poddaszu. A okap kuchenny... jeżeli kominek wentylacyjny to wyprowadzenie przez pokój nad kuchnią.

 

Już sama nie wiem :-( Czy ktoś może pomóc w tej kwestii lub wrzucić zdjęcia jak ma zabudowane kanały went.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

A jak jest u Was z wentylacją kuchni, okapu i małej łazienki? Nie mamy spiżarki więc w jej miejscu będzie wentylacja kuchni ale nie podoba nam się to że jest w suficie no i jej wyprowadzenie w korytarzu na poddaszu. A okap kuchenny... jeżeli kominek wentylacyjny to wyprowadzenie przez pokój nad kuchnią.

 

Już sama nie wiem :-( Czy ktoś może pomóc w tej kwestii lub wrzucić zdjęcia jak ma zabudowane kanały went.?

 

Witajcie

 

U nas kanały wentylacyjne zbudowane z plastikowych kształtek wentylacyjnych - zarówno te od okapu jak i wentylacja kuchni ( u nas też nie ma spiżarki ) jak i łazienki dolnej - u nas produkty Marleya - LINK

Kanały wentylacyjne od okapu i wentylacji kuchni wkute i schowane w ścianie - przejście przez strop - i dalej schowane w ściance kolankowej - potem rura metalowa spiro i podłączenie do kominków wentylacyjnych dachówkowych.

 

Kanał wentylacyjny od łazienki dolnej wypuszczony w suficie - potem plastikowymi kształtkami do daszku lukarny i tam rura spiro i kominek wentylacyjny dachówkowy. Na poddaszu ściany działowe są za wąskie aby schować w nich kształtki więc kształtki ułożone i zamocowane w narożniku ściany i obudowane płytami k-g - jak na focie.

 

http://img819.imageshack.us/img819/1412/1005322.jpg

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...