Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam czy mógł by ktoś powiedzieć jak macie rozmieszczone kable czyli gdzie przewidujecie telewizję,internet w pokojach i w salonie, na których ścianach bardzo proszę o pomoc..

 

Ależ oczywiście :D

 

Telewizorów u nas 3 szt. W salonie , gabinecie i w pokoju córki ( nad kuchnią ). W salonie tivi wisi na ścianie ( wspólnej z gabinetem ) , w gabinecie stoi sobie na stoliku przy oknie balkonowym i takoż samo w pokoju córki. Ponieważ my ze wsi :D nie ma żadnego dostawcy kablówki , więc u nas satelita - antena wisi na ścianie garażu od strony ogrodu pod okapem dachu - tam schodzą się wszystkie kable antenowe od telewizorów - jedna czasza satelitarna, konwerter quadro.Tyle o tivi.

Natomiast internet - ponieważ do najbliższego miasta mamy ponad 10km - a sieci komórkowe jeszcze słabo u nas działają - u nas net od lokalnego dostawcy - drogą radiową. Żadnego okablowania internetowego w domu niet - bo po co ? - na strychu stoi router wifi - i w całym domu bezprzewodowo internetu mnóstwo :D

 

PS.

Jesień się zbliża nieubłaganie :D jak tam Orionowicze - przygotowują się do sezonu grzewczo-kominkowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień się zbliża nieubłaganie :D jak tam Orionowicze - przygotowują się do sezonu grzewczo-kominkowego ?

Mam nadzieję, że za rok / góra dwa, będę się mobilizować i przygotowywać do zimy.

A póki co poziom adrenaliny w górę skacze, bo zbliżamy się do tegorocznego 'finiszu'. Za jakiś miesiąc - do półtora będziemy mieć dach, a wówczas okaże się jak nam wyszedł nasz ORIONEK.

Trzymajcie kciuki :)

Lipiec 2011-zm.jpg

sierpień 2011_1zm.jpg

sierpień 2011_2zm.jpg

sierpień 2011_3zm.jpg

sierpień 2011_4zm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że za rok / góra dwa, będę się mobilizować i przygotowywać do zimy.(...)

Trzymajcie kciuki :)

 

Jak to jak wyszedł ? - wyszedł pięknie - gratulacje :D

 

- cztery pustaki plus wieniec - tak jak u nas w Orionie :yes:

 

PS.

U nas przygotowania do sezonu kominkowego w pełni - w drewutni już całe lato suszy sie buk i grab :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie byscie polecili grzejniki do oriona ? Mam oferty na z firm, delonghi, purmo i buderus. roznice w cenach za komplet max 1300zl.

Macie moze rozpiske potrzebnych grzejnikow ? czy w salonie i jadalni wejdzie 50tka na wysykosc czy szukac 40tki ?

 

Hej

 

Purmo - zawsze darzyłem estymą tą firmę i jej produkty, polecam bezwzględnie :D

W salonie u nas grzejnik 50cmx2m , w jadalni i kuchni u nas podłogówka.

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - u nas ozdobne opaski na szczytach filarów mają grubość 2x2,5cm - czyli w sumie 5cm.

 

Obstawialem na 2x3cm ;) i tak dalismy. Pawel a te ozdoby na rogach domu to robiliscie doklejajac steropian do steropianu i formujac go czy z calego kawalka wycinaliscie:-?

 

Ps.ile to ja musialem kopac forum zeby odnalesc jak robiles daszki na murkach przy wejsciu hihihihihi,ale pomysl podchwycony i realizowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawialem na 2x3cm ;) i tak dalismy. Pawel a te ozdoby na rogach domu to robiliscie doklejajac steropian do steropianu i formujac go czy z calego kawalka wycinaliscie:-?

 

Doklejaliśmy styropian na styropian i dawaliśmy kołki żeby jeszcze bardziej je wzmocnić - oczywiście wszystkie narożniki obłożone aluminiowymi kątownikami.

 

Ps.ile to ja musialem kopac forum zeby odnalesc jak robiles daszki na murkach przy wejsciu hihihihihi,ale pomysl podchwycony i realizowany :D

 

:D - pomysł rzeczywiście dobry - polecam - i powodzenia - jak zrobicie - poproszę fotki murków z daszkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- cztery pustaki plus wieniec - tak jak u nas w Orionie :yes:

 

pablitoo nie mogło być inaczej :D K A Ż D Y Orionek jest piękny, ale to właśnie w Twoim zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia... w galerię picasa ;) :)

Nie bez kozery zawracam Ci głowę lawiną upierdliwych pytań ;) I jak ZAWSZE mogę liczyć na odpowiedź i poradę (i cierpliwość też). :) ;D

Edytowane przez zdenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że palicie ekogroszkiem? Czy wode tez ogrzewacie groszkiem? Czy te 3 tony Wam poszły, jak jeszcze nie mieszkaliście? Ja juz zakupiłem 3 tony i myslalem o jeszcze 2 :)

 

Dziekuje za informacje. Miłego dnia.

 

Tak piec na ekogroszek Klimosz Ling Combi. W zeszłym roku jeszcze nie mieszkaliśmy, ale dom był już ogrzewany ze względu na prace wykończeniowe. Woda też ma być ogrzewana groszkiem. Zobaczymy jak to będzie w tym roku. Zakładamy że wyższej temperatury nie będzie niż w zeszłym roku (utrzymywała się na 25 stopniach). Piec też nie jest jeszcze wyregulowany tak jak trzeba. Mam zamiar zrobić małe poprawki w nastawach w tym sezonie. Zawsze to łatwiej jak się jest na miejscu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto kilka zdjęć z wnętrza mojego oriona. Na szczęście bliżej niż dalej końca budowy :) Pozdrawiam wszystkich orionowiczów!

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=72759&d=1314905031

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=72758&d=1314905014

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=72757&d=1314905001

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=72768&d=1314905181

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=72765&d=1314905074

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=72761&d=1314905047

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale zeby nie bylo ze nic nie robie ;) sciana kolo schodow czeka juz na schody no i wejscie tylko jeszcze bez daszkow

http://images45.fotosik.pl/1077/47ddaacef2ba1463med.jpg

http://images47.fotosik.pl/1076/147839d6e04ce827med.jpg

 

 

 

Edytowane przez Kasiatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casaneta gratuluję etapu prac, Kasiatomek Wam również- piękny orionek:)))

 

Czy ktoś mógłby mi napisać gdzie macie umieszczone na parterze i na piętrze rozdzielnice(szafy) centralnego ogrzewania z zaworami??? Chcą mi to umieścić na korytarzu na piętrze, a na dole pod schodami!!!- straszne to chyba będzie- takie plastikowe wielkie drzwi.

Jak to jest rozwiązane w Waszych domkach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jak to jest rozwiązane w Waszych domkach???

 

Witaj

 

Rzeczywiście pomysł conajmniej zaskakujący - szafka z rozdzielaczami centralnego ogrzewania w hallu pod schodami - jedno z bardziej wyeksponowanych miejsc parteru - a tam szafa z rozdzielaczami ... :confused:

 

U nas na parterze szafka z rozdzielaczami w pralni/kotłowni , natomiast na poddaszu - w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo wielkie dzięki dobry człowieku:)! Na tym forum na Twoją pomoc zawsze można liczyć:), tak mi się wydawało, że Ci moi majstrowie od wody i centralnego coś mi chcą wmówić, że tak to się robi, mi też te miejsca coś dziwnie wyglądają z wielkimi drzwiami od rozdzielnicy- nie pasuje mi to wcale.

Stwierdzili, że tak ma być dlatego bo od tej rozdzielni trzeba prowadzić wszystkie rury i musi być ona w centralnym miejscu w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...