Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

(...)

Stwierdzili, że tak ma być dlatego bo od tej rozdzielni trzeba prowadzić wszystkie rury i musi być ona w centralnym miejscu w domu

 

Oczywiście - bo tak jest im najprościej i najwygodniej, w przypadku umiejscowienia rozdzielaczy w centralnym miejscu budynku zużyją mniej materiału gdyż do wszystkich najdalszych zakątków domu będą mieli blisko, a i pętle obwodów będą porównywalne długościowo więc nie będzie problemów z przepływami i regulacją hydrodynamiczną obwodów - ale niestety dla inwestora - czyli Ciebie - wcale nie musi tak być najlepiej ...

Niech się chłopcy pomęczą - wszystko można dobrze wykonać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://forum.muratordom.pl/images/misc/quote_icon.png Napisał Renata0303 http://forum.muratordom.pl/images/buttons/viewpost-right.png

(...)

Stwierdzili, że tak ma być dlatego bo od tej rozdzielni trzeba prowadzić wszystkie rury i musi być ona w centralnym miejscu w domu

 

Zgadzam sie z pablitoo ;) u nas dokladnie tak samo dolna szafka w kotlowni gorna w lazience schowana za kominem i jakos nie bylo problemu :rolleyes: Tak wiec Renata nie daj sobie zeszpecic sciany gdzie sa schody.Jak cos to moge ci podeslac zdjecia bo chyba gdzies mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

casaneta - bardzo ładne, ciekawe wnętrza :)

Kasiatomek - ładniutki i zgrabniutki ten Wasz Orionek.

A odpowiedzi na pytanie anuli25 jestem bardzo ciekawa, bo wkrótce (mam nadzieję) i mnie będzie dotyczył ten temat. Więc piszcie, piszcie dobrzy ludzie ;) Cała mądrość tego forum płynie z doświadczeń i dobrych rad :)

A oto kilka fot z dzisiaj, coby nie było, że próżnujemy :)

P9057434.jpg

P9057439.jpg

P9057453.jpg

P9057452.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy, projekt kupiony, teraz zmiany i adaptacja.

 

Planujemy kilka zmian, najistotniejsza to piwnica pod całością domu.

 

Chcemy również podnieść ściankę kolankową o 1 pustak. Szukałem w wątku ale nie znalazłem jednoznacznych informacji więc pytam. Czy podnosząc ściankę kolankową o 1 pustak należy wydłużać krokwie, jeżeli tak to o ile? Czy może pozostawienie pierwotnej długości kwrokwi nie wpłynie znaczaco na estetyke budynku z zewnątrz?

Liczę na wasze doświadczenie i proszę o opinie.

 

z góry dzięki

 

ps.

casaneta - super schody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie pracusie :)

mrozin ... witaj na FORUM :)

ja też długo i wytrwale badałam temat zachowania proporcji w ogólnym wyglądzie domu po podniesieniu ścianki kolankowej. Aktualnie zżerają mnie nerwy, bo jak widać na obrazkach zał. powyżej, jesteśmy na etapie wycinania więźby. Ja osobiście zastosowałam zasadę : o ile podnosisz ściankę, o tyle wydłuż krokwie (plus minimalny naddatek - dosłownie kilka cm - tak dla pewności :) ).

A jak wyjdzie ??? - zobaczymy na początku października :)

Pozdrawiam wszystkich zapracowanych Orionkowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrozin

Witamy,witamy :yes: co do podnoszenia sciany i wydluzeniu krokwi to mi sie wydaje ze orginalny wymiar wystarczy bo ma jakas tolerancje,ale chyba wiekszosc robila tak jak zdenka ile w gore tyle krokwie dluzsze.Piwnica pod calym domem to bedziesz mial ja baaaaaaaardzo duza my i pablitoo mamy podpiwniczone domy bez garazu,moja opinia wystarczajaco bo naprawde sa ogromne.

Edytowane przez Kasiatomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie. Oczywiście codziennie sprawdzam co nowego na forum ale nie miałem ostatnio czasu, żeby coś skrobnąć ponieważ ciężko budowałem nowego Orionka :) Poniżej efekty mojej ciężkiej pracy:

Oprócz standardowego podniesienia ścianki (tylko o dodatkowy wieniec) wprowadziłe jeszcze podpiwniczenie pod całością z dodatkowym wejściem z zewnątrz. Jako, że odpada pomieszczenie gospodarcze to zwiększyłem na dole łazienkę i rozdzieliłem ją z WC. Oprócz tego zamiast pięknych drewnianych i delikatnych schodków mam wielką klatkę schodową ze betonowymi schodami do góry i w przyszłości metalowymi do piwnicy. Jeżeli chodzi o nowości to z tego co widzę jestem pierwszy który zrobił żelbetonowy strop na poddaszu. Żeby zmniejszyć jego wagę pomiędzy pręty poukładana jest cegła dziurawka i od dołu wygląda to mniej więcej tak jak w załączniku.

Do tego zamiast drewnianej murłaty też żelbetonowa. Może uznacie mnie za jakiegoś fanatyka żelbetonu ale w naszych okolicach takie rozwiązania są coraz częściej stosowane i uważam, że zasadne. Po przeliczeniu koszty są porównywalne.

Jeżeli chodzi o długość krokwi to więźbę zamawiałem o wiele wcześniej i ucięta była wg projektu.

W miarę czasu postaram się zrobić krótką fotorelację z budowy.

Pozdrawiam.

2011-09-07_17.00.49.jpg

2011-09-07_17.01.12.jpg

2011-09-07_17.02.33.jpg

2011-08-20_12.17.37.jpg

2011-08-20_12.17.55.jpg

Edytowane przez bikkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza na forum. Rozumiem, że ostanie słoneczne dni wszyscy wykorzystują na budowę :). Do wcześniejszego posta chciałbym dodać jeszcze cenę robocizny do stanu jak powyżej (przed budową to interesowało mnie najbardziej u innych forumowiczów). Niestety zdrowo się przeliczyłem. Planowałem wydać do 100tys. a poszło mi 135 :( dodam, że sporo żeczy było robione systemem gospodarczym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy, projekt kupiony, teraz zmiany i adaptacja.

 

Planujemy kilka zmian, najistotniejsza to piwnica pod całością domu.

 

Chcemy również podnieść ściankę kolankową o 1 pustak. Szukałem w wątku ale nie znalazłem jednoznacznych informacji więc pytam. Czy podnosząc ściankę kolankową o 1 pustak należy wydłużać krokwie, jeżeli tak to o ile? Czy może pozostawienie pierwotnej długości kwrokwi nie wpłynie znaczaco na estetyke budynku z zewnątrz?

Liczę na wasze doświadczenie i proszę o opinie.

 

z góry dzięki

 

ps.

casaneta - super schody!

 

Mam pytanie do mrozin odnosnie wejscia do piwnicy z zewnatrz, jesli je posiadacie to gdzie jest umiejscowione? My budujemy Oriona I w lustrzanym odbiciu z piwnica pod czescia mieszkalna domu, a wejscie z zewnatrz dorobilismy z tylu pod oknami salonu. Jestesmy ciekawi czy ktos znalazl inne rozwiazanie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was mam pytanko w sobotę wstawiają mi okna jak trzeba osadzić okno z łukiem bo wiem ze dużo było problemu z tym oknem jeśli możecie to proszę o odpowiedz dziękuję.

 

Z tego co pamietam to okno powinno byc osadzone glebiej w strone domu zeby nie bylo problemow z otwieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to okno powinno byc osadzone glebiej w strone domu zeby nie bylo problemow z otwieraniem.

 

Tak, chyba że nadproże zostało w czasie murowania odpowiednio wyprofilowane możliwe jest osadzenie po stronie zewnętrznej muru.

Zostało to opisane np w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125408-Okna-z-quot-%C5%82ukami-quot

Tak czy inaczej warto przypinowac montażystów żeby nie było pozniej niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem ślepy czy nie ma w dokumentacji technicznej wymiarów odnośnie murków które są z przodu domu obok kolumn wejściowych????

PILNIE POTRZEBUJĘ POMOCY....jutro koparka kopie ławice pod te murki...

 

Pod kopanie ławic spokojnie wystarczy zczytać wymiary linijką, nie mam przy sobie projektu ale zdaje sie skala to 1:50, czyli 1 mm na linijce to 5 cm w rzeczywistości.

Dla pewności pomierz linijką w projekcie przynajmniej jeden z podanych wymiarów czy faktycznie skala sie zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...