Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam Orionowiczów po dłuższej przerwie!

 

Tak Oronek wygląda na dzień dzisiejszy!:) W tym roku jeszcze tylko papa i ścianki działowe na górze oraz folia w okna. Jak pogoda pozwoli zabieramy się za elektrykę a potem zobaczymy.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=87439&d=1322476310

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=87440&d=1322476338

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziajus, zapowiada sie ładny domek ale wymurowanie scian szczytowych do wysokości górnej powierzchni krokwi jest błędem.

Fundujecie sobie mostek termiczny a jeszcze można go uniknąc.

 

Ekipa jest doświadczona więc nie wydaje mi się zeby robili coś nie tak a jesli możesz to jakoś uzasadnić to zwróce im na to uwagę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa jest doświadczona więc nie wydaje mi się zeby robili coś nie tak a jesli możesz to jakoś uzasadnić to zwróce im na to uwagę.

 

Pozdrawiam

 

Niestety 90% ekip dalej popełnia ten błąd więc można powiedzieć że to standard.

Uzasadnienie jest tutaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?121928-Domek-P160-lekko-ulepszony.&p=2840909&viewfull=1#post2840909

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 90% ekip dalej popełnia ten błąd więc można powiedzieć że to standard.

Uzasadnienie jest tutaj

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?121928-Domek-P160-lekko-ulepszony.&p=2840909&viewfull=1#post2840909

 

Pozdrawiam

 

Chodzi o izolację?? W rysunku nawet jest tak zrobione więc architekt też się pomylił który to rysował? Nie wiem o co chodzi bo nie jestem budowlańcem a ten link również niewiele mi mówi. Możesz to jakoś wyjaśnić łopatologicznie bo mój wykonawca twierdzi że to jest właściwe??

 

MOŻE KTOŚ JESZCZE MÓGŁBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ W TYM TEMACIE???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o izolację?? W rysunku nawet jest tak zrobione więc architekt też się pomylił który to rysował? Nie wiem o co chodzi bo nie jestem budowlańcem a ten link również niewiele mi mówi. Możesz to jakoś wyjaśnić łopatologicznie bo mój wykonawca twierdzi że to jest właściwe??

 

MOŻE KTOŚ JESZCZE MÓGŁBY SIĘ WYPOWIEDZIEĆ W TYM TEMACIE???

 

Architekci/projektanci często nie wrysowują takich szczegółów, wolą je pominąć albo wręcz nawet nie mają o nich pojęcia.

Chodzi o izolację termiczną w tym przypadku styropian który został położony na szczycie ściany szczytowej (od góry, patrz zdjęcia z wcześniej przywołanego linku.). U ciebie ściana szczytowa została wymurowana do samej górnej powierzchni krokwii więc nie będzie miejsca na włożenie styropianu.

Zasada jest taka aby zawsze zapewnić ciągłość izolacji termicznej czyli ocieplenie sciany powinno się łączyć z ociepleniem poddasza nie tworząc mostków termicznych. Tutaj tym łącznikiem jest pasek styropianu leżący na górnej powierzchni sciany szczytowej.

Tak jak już pisałem 90% ekip budowlanych nie zwraca na to uwagi, nie jest to jakiś kolosalny błąd ale przyczynia się do większego zużycia energii do ogrzewania a za tą energie płacisz poźniej ty.

 

EDIT: znalazłem zdjecie z mojej budowy, ja robiłem to wełną.

P1210116.jpg

Edytowane przez danielw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekci/projektanci często nie wrysowują takich szczegółów, wolą je pominąć albo wręcz nawet nie mają o nich pojęcia.

Chodzi o izolację termiczną w tym przypadku styropian który został położony na szczycie ściany szczytowej (od góry, patrz zdjęcia z wcześniej przywołanego linku.). U ciebie ściana szczytowa została wymurowana do samej górnej powierzchni krokwii więc nie będzie miejsca na włożenie styropianu.

Zasada jest taka aby zawsze zapewnić ciągłość izolacji termicznej czyli ocieplenie sciany powinno się łączyć z ociepleniem poddasza nie tworząc mostków termicznych. Tutaj tym łącznikiem jest pasek styropianu leżący na górnej powierzchni sciany szczytowej.

Tak jak już pisałem 90% ekip budowlanych nie zwraca na to uwagi, nie jest to jakiś kolosalny błąd ale przyczynia się do większego zużycia energii do ogrzewania a za tą energie płacisz poźniej ty.

 

EDIT: znalazłem zdjecie z mojej budowy, ja robiłem to wełną.

 

U mnie pomiędzy krokwią a murem wykonawcą zostawił kilka centymetrów przestrzeni w która zostanie wpuszczona pianką i też będzie dobrze. U mnie krokiew nie opiera sie na murze a prawie do niej przylega boczną częścią w związku z tym pozostało miejsce na piankę albo wełne. Pozdrawiam

Edytowane przez ziajus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zyciu nie poznalabym orionka...zupelnie zmieniony. Nasunelo mi sie pytanie czy nie lepiej bylo Wam wybrac inny projekt skoro w tym robiliscie tyle zmian...? Slupy sa z drewna....dobrze widze?....spelnia swoja funkcje konstrukcyjna?

 

 

Nasz Orionek I (odbicie lustrzane) pomijajac garaz wykonany jest w konstrukcji szkieletu drewnianego stad te filary drewniane, ktore po wykonaniu elewacji zewnetrznej niczym nie beda sie roznily od oryginalu. Rzeczywiscie, wprowadzilismy troche zmian, gdyz:

-podnieslismy scianke kolankowa o 0.5m

- dodalismy piwnice pod czescia mieszkalna

- wstawilismy po jednej lukarnie od frontu i z tylu dachu

-balkon z boku domu powiekszylismy na dlugosc calej sciany z dodatkowym wejscie z drugiej sypialni

-garaz poszerzylismy o 1m

a z wewnetrznych zmian to na poddaszu utworzylismy 2 lazienki i 2 garderoby

Te wszystkie zmiany spowodawane sa tym, ze przed 10 latami zgromadzilismy czesciowo material(w tym blachodachowke) na nieco inny projekt domu- niestety po tylu latach okazalo sie, ze jest on bardzo wybrakowany wiec trzeba bylo znalezc nowy ale zblizony do poprzednich gabarytow. Orion I najbardziej jednak odpowiadal naszym oczekiwaniom. Mamy juz 2 dzieci i teraz dobrze wiemy czego nam potrzeba o czym nie mielismy pojecia przed kilku laty.pOZDRAWIAM:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...