Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas nasz kierownik budowy dostaje swoja pensje co miesiac. Wiec nie ma tego problemu i na szczescie nie bylo. Jezeli moge zapytac ile bierze wasz kierownik za prowadzenie budowy.

 

 

Z naszym kierownikiem uzgodnilismy kwote 1500 zl za jego funkcje ale wczesniej robil nam adaptacje projektu, dorysowywal tez piwnice za co placilismy oddzielnie. Nie mamy zadnej umowy na pismie i nie ma nas w kraju wiec troche boimy sie tak spalcic go calkowicie a on nawet nie wniosl zadnej notatki do dziennika budowy. Podobno wszystkie daty ma na jakichs kartkach... Ile wy placicie za swojego i macie z nim umowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My placimy 500 zl miesiecznie i mamy z nim umowe- ale jest to znajomy rodzicow wiec moze to troszke inaczej. Nasz tez nie ma w kraju wiec dokladnie wiemy o czym piszecie-znamy ten bol.

 

O rany 500 zl miesiecznie?!!! To jest za funkcje kierownika czy rowniez prowadzacego budowe? My placimy mu 1500zl za funkcje kierownika ale cala budowe prowadzil moj tato. Kierownik zas pojawil sie na budowie kilka razy przy znaczacych etapach i do tego jego rola sie ograniczala. Zamawianie materialow i placenie przy pomocy telefonu i internetu przynajmniej te grubsze sprawy. Kierownik tez jest to znajomy polecany przez rodzine ale przy pieniadzach lepiej byc ostroznym, no nie...A co z miesiacami przestoju budowlanego, rowniez bedzie dostawal swoje honorarium?My na razie stoimy i moze ruszymy z dalsza praca na wiosne, zobaczymy...:rolleyes: Bodowa na odleglosc jest bardzoooo trudna!!!!:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jeszcze moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami z kierownikiem budowy jak placicie, jakie sa jego kompetencje i co z umowa kiedy ostatnia wyplata. Juz doswiaczylismy w wielu nsytuacjach proby naciagania nas i robienia w balona ale maz sam jest nbudowlancem wiec raczej nie daje sie na to zlapac.Licze na wasze doswiaczenia:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszym kierownikiem dwa lata temu umówiłem się na 1000zł za całą budowę. Dodatkowo za adaptację, zmiany w projekcie i przygotowanie całej dokumentacji potrzebnej do pozwolenia na budowę zapłaciłem 1500zł (2009r) Za prowadzenie dziennika mam zapłacić po zakończeniu budowy - nie podpisywaliśmy żadnej umowy.

Tyle tylko, że dom już w stanie surowym, a nie wiem czy wie dokładnie w którym miejscu jest budowa :). Wszystkie prace prowadzę ja a kierownik robi tylko wpisy do dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W czerwcu zaczeliśmy budować naszego Oriona III (podkarpackie), na razie mamy fundamenty.

Wiosną planujemy dalsze prace i w związku z tym chciałbym prosić, jeśli ktoś pamięta o informację ile stali potrzeba na strop monolityczny, gdyż taki będziemy robić. Przejrzałem cały wątek (troche pobierznie), ale nie znalazłem odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany 500 zl miesiecznie?!!! To jest za funkcje kierownika czy rowniez prowadzacego budowe? My placimy mu 1500zl za funkcje kierownika ale cala budowe prowadzil moj tato. Kierownik zas pojawil sie na budowie kilka razy przy znaczacych etapach i do tego jego rola sie ograniczala. Zamawianie materialow i placenie przy pomocy telefonu i internetu przynajmniej te grubsze sprawy. Kierownik tez jest to znajomy polecany przez rodzine ale przy pieniadzach lepiej byc ostroznym, no nie...A co z miesiacami przestoju budowlanego, rowniez bedzie dostawal swoje honorarium?My na razie stoimy i moze ruszymy z dalsza praca na wiosne, zobaczymy...:rolleyes: Bodowa na odleglosc jest bardzoooo trudna!!!!:bash:

 

500 zl miesiecznie to jest za prowadzenie budowy. On zajmuje sie wszystkim, zamawianiem materialow, pilnowaniem budowlancow itp... Do tego placimy mu 40 zl za kazdy dojazd-kwota na paliwo(nie moze dokladac przeciez ze swoich pieniedzy). 1500 placilismy inspektorowi nadzoru budowlanego ale on byl na budowie 2 razy-odebral budynek-wyslal dokumenty do zatwierdzenia i na tym jego rola sie zakonczyla. Dom juz jest ukonczony na zewnatrz-co widac na zdjeciach-teraz tylko walczymy z kafelkami czyli detale. Powodzenia dla Was w budowaniu domu i duzo cierpliwosci. U nas na szczescie nie bylo wiekszych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U nas kierownik budowy jest na każde nasze wezwanie ( nie było ich dużo, był wyrozumiały i przyjeżdżał) i do tego na każdym ważnym etapie budowy. Płacimy mu 3000 pln. Połowa po SSO, a reszta po stanie developerskim. Dodam tylko, że Pan polecany w Wielkopolsce i moim zdaniem zasłużył na tę opinię. Umowy nie mamy i już nie bedziemy mieli :).

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wymiane doswiadczen. Widze, ze ceny i kompetencje kierownikow sa bardzo zroznicowane. Upewnilam sie jednak, ze zanim mu zaplace musze zobaczyc jakiekolwiek wpisy do dziennika budowy. Tak to jest jak sie probuje budowa sterowac na odleglosc-pewne sprawy mozna po prostu przeoczyc. Nasz pan kierownik jest wielce zaskoczony, ze nikt z naszej rodziny takowego dziennika nie posiada przeciez " dziennik wysylany zostaje ze starostwa razem z pozwoleniem na budowe na adres zamieszkania". Czy tak powinno byc dowiem sie w najblizszym czasie ale jak sie okazalo-nikt go z budujacych i prowadzacych nie ma. Zadaje sobie tylko pytanie na jakiej podstawie kierownik zada wyrownania sie skoro nie dal nam poki co zadnego wpisu czy pieczatki?:no: A Wy sami zaopatrzaliscie sie w taki dziennik czy kierownik byl odpowiedzialny za zorganizowanie go? Wiem, ze dla wielu moje pytania moga wydac sie banalne ale po prostu tego nie wiem a kontaktowanie sie z urzedami jest dla mnie lekko klopotliwe z racji odleglosci i strefy czasowej. Z gory dzieki.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wymiane doswiadczen. Widze, ze ceny i kompetencje kierownikow sa bardzo zroznicowane. Upewnilam sie jednak, ze zanim mu zaplace musze zobaczyc jakiekolwiek wpisy do dziennika budowy. Tak to jest jak sie probuje budowa sterowac na odleglosc-pewne sprawy mozna po prostu przeoczyc. Nasz pan kierownik jest wielce zaskoczony, ze nikt z naszej rodziny takowego dziennika nie posiada przeciez " dziennik wysylany zostaje ze starostwa razem z pozwoleniem na budowe na adres zamieszkania". Czy tak powinno byc dowiem sie w najblizszym czasie ale jak sie okazalo-nikt go z budujacych i prowadzacych nie ma. Zadaje sobie tylko pytanie na jakiej podstawie kierownik zada wyrownania sie skoro nie dal nam poki co zadnego wpisu czy pieczatki?:no: A Wy sami zaopatrzaliscie sie w taki dziennik czy kierownik byl odpowiedzialny za zorganizowanie go? Wiem, ze dla wielu moje pytania moga wydac sie banalne ale po prostu tego nie wiem a kontaktowanie sie z urzedami jest dla mnie lekko klopotliwe z racji odleglosci i strefy czasowej. Z gory dzieki.Pozdrawiam.

 

 

Zamówiliśmy projekt z Pracowni Dobre Domy i dostaliśmy dzienni budowy GRATIS! Jeżeli nie możesz być na budowie to pomyśl o nadzorze inwestorskim bo kierownik nic ci nie da oprócz tego że będzie się wpisywał do dziennika. U nas też kosztował 3000 pln i jest na budowie co tydzień. Rozliczamy się raz na miesiąc.

Edytowane przez ziajus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiliśmy projekt z Pracowni Dobre Domy i dostaliśmy dzienni budowy GRATIS!

 

I ten dziennik budowy niesie się do starostwa razem z oświadczeniem kierownika o wzięciu na swe umęczone barki kierowania Waszą budową oraz prawomocnym pozwoleniem na budowę, starostwo stempluje wtedy owy dziennik i dopiero można rozpocząć prace budowlane.

Przynajmniej tak jest u nas na Wschodzie ;)

 

Kierownik, który nie dba o te formalności, chroni swoją puppę, bo gdy na placu budowy wydarzy się jakieś nieszczęście, to on nigdzie nie jest zanotowany jako odpowiedzialny i odpowiada tylko inwestor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Napisze jak to było u nas - co prawda 5 lat temu - ale tak jest do dzisiaj ...

 

Dziennik budowy przychodzi pocztą do domu ??? nic z tych rzeczy - gdy My otrzymaliśmy PnB i ono się uprawomocniło z tym dokumentem osobiście udałem się do Starostwa Powiatowego do Nadzoru Budowlanego - tam nabyłem Dziennik Budowy - po nabyciu wypełniłem go - czyli wpisałem wszystkie dane dotyczące budynku i Pozwolenia na Budowę ( razem ze mną pojechał tam nasz Kierownik Budowy i przede wszystkim on się wpisał do Dziennika Budowy - pojechał z nami żeby zaoszczędzić mojej kolejnej wizyty w Nadzorze ). Następnie z wypełnionym Dziennikiem udałem sie do odpowiedniego pokoju w Nadzorze Budowlanym oficjalnie zgłosiłem rozpoczęcie budowy - po takim zgłoszeniu musi upłynąć jeszcze 10 dni aby zgłoszenie się uprawomocniło - i dopiero wtedy mogliśmy

rozpocząć budowę domu ...

 

Tak to wyglądało w naszym przypadku lat temu kilka ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako inwestor masz prawe wgladu w ten dziennik kiedy tylko chcesz. U nas kierownik mial ten dziennik a z wgladem tam nigdy nie bylo problemu. Dziwny typ ten wasz kierwonik- dalej zostaje przy swoim nie ufac.

 

Hmmmm - nie rozumiem ?? - to Wy nie macie dziennika budowy ?? - to gdzie on jest ?? - przecież to jest Wasz dokument - najważniejszy jaki jest podczas budowy domu ! Nasz dziennik budowy nawet 10 minut nie był gdzie indziej - tylko u mnie w domu w szufladzie - jak kierbud przyjeżdżał kontrolować stan prac wówczas mu go dawałem a on dokonywał weń wpisów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten dziennik budowy niesie się do starostwa razem z oświadczeniem kierownika o wzięciu na swe umęczone barki kierowania Waszą budową oraz prawomocnym pozwoleniem na budowę, starostwo stempluje wtedy owy dziennik i dopiero można rozpocząć prace budowlane.

Przynajmniej tak jest u nas na Wschodzie ;)

 

(...)

 

 

Tak samo jest i u nas na połedniu :D - Pomiędzy złożeniem w Nadzorze zawiadomienia o rozpoczęciu budowy a jej faktycznym rozpoczęciem trzeba czekać 10 dni na uprawomocnienie decyzji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja potrzebuję pomocy w CO chodzi mi głównie o ceny robocizny mi wycenił fachowiec na 8 tys podłogówka będzie w łazienkach w kuchni z jadalnią i wiatrołap jeżeli można proszę o odp .PS WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH ORIONOWICZÓW .:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja potrzebuję pomocy w CO chodzi mi głównie o ceny robocizny mi wycenił fachowiec na 8 tys podłogówka będzie w łazienkach w kuchni z jadalnią i wiatrołap jeżeli można proszę o odp .PS WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH ORIONOWICZÓW .:)

 

Witam

 

U nas podobnie jeden gość około 7tys. i czekam na wycene materiałów ale miałem tez wycenę na 64 tys z materiałem :bash: , więc robię casting dalej

 

Pozdrawiam

Arek

Edytowane przez balcerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...