Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pablitoo. Jak juz wspominalam jestem kompletnym laikiem w tych kwestiach, ale moj hudraulik upiera sie, że to jest wymiennik. Z ciekawostem kominek zaczal w koncu normalnie grzać,bo sie wlasnie okazalo, ze mieliśmy jedną z pompek odwrotnie zamontowaną, Na szczęście pompki pracowały na różnych biegach:P Oby te zawory pomogły....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie zasilania awaryjego w przypadku braku prądu. Chodzi mi o coś takiego, co by podtrzymało pracę pompek do wygaszenia kominka, czyli na jakieś 4-5h. Bo w sumie teraz troszke ryzykujemy z tym paleniem:) Chodzi mi też o naprawdę rozsądną cenę.

 

Witaj

 

Aby dobrać odpowiedni system zasilania awaryjnego trzeba wykonać obliczenia bilansu elektrycznego zasilanego/zasilanych obwodu/ów.

Chcesz podtrzymywać awaryjnie tylko pompę i sterownik układu wodnego kominka ?

Jaką masz zastosowana pompę ? - odczytaj z tabliczki znamionowej pompy jej parametry i przepisz je tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo. Jak juz wspominalam jestem kompletnym laikiem w tych kwestiach, ale moj hudraulik upiera sie, że to jest wymiennik. Z ciekawostem kominek zaczal w koncu normalnie grzać,bo sie wlasnie okazalo, ze mieliśmy jedną z pompek odwrotnie zamontowaną, Na szczęście pompki pracowały na różnych biegach:P Oby te zawory pomogły....

 

Hej

 

Zaufaj hydraulikowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam zrobić dodatkowe zasilanie awaryjne. Nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie, ale wymyśliłem że w razie awarii wykorzystam agregat który został mi po budowie. Po prostu w trakcie robienia instalacji zostanie utworzone dodatkowe wyjście tylko na niektóre gniazdka i oczywiście na pompkę do pieca. Tak, żeby agregat dał radę i żeby nie było w domu ciemno. Gdy zabraknie prądu przełączam na zasilanie agregatem i mam dalej światło :) Dobrze myślę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamierzam zrobić dodatkowe zasilanie awaryjne. Nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie, ale wymyśliłem że w razie awarii wykorzystam agregat który został mi po budowie. Po prostu w trakcie robienia instalacji zostanie utworzone dodatkowe wyjście tylko na niektóre gniazdka i oczywiście na pompkę do pieca. Tak, żeby agregat dał radę i żeby nie było w domu ciemno. Gdy zabraknie prądu przełączam na zasilanie agregatem i mam dalej światło :) Dobrze myślę?

 

Dobrze myślisz - jeżeli jest to agregat trójfazowy trzeba zamontować tylko przełącznik główny trójpozycyjny ( zasilanie podstawowe/0/rezerwa ) i zamontować gniazdo do podłączenia agregatu do instalacji .

Natomiast jeżeli jest to agregat jednofazowy, trzeba wydzielić obwód rezerwowy w domu i również podłączyć go do agregatu przez przełącznik główny trójpozycyjny. Oczywiście trzeba wykonać obliczenia bilansu elektrycznego aby nie podłączyć zbyt dużej mocy do agregatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Dziękuję za informacje w sprawie elektryki.

 

Czy ktoś ma może zamontowane okna firmy M&S? Zastanawiamy się nad ich ofertą a konkretnie Profil Tytantermo 3-szybowy. Jednak czy opłaca się brać okna 3-szybowe przy wentylacji grawitacyjnej?

 

Możecie wypowiedzieć się w tym temacie? Jedni sprzedawcy zachęcają inni twierdzą, że 3-szyby to wyrzucanie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden projekt wiele twarzy. Gratulacje, piękny domek - w końcu to Orionek :). Mam pytanie odnośnie waszego tarasu. Będę miał podobną wysokość do waszego i zastanawiam się, czy robić jakieś barierki. Trochę wysoko. To samo schody wejściowe. Czy coś planujecie? Jeszcze raz gratuluję. Nie mogę się doczekać kiedy nasz będzie w tym stanie, ale do tego długa droga. Może jeszcze poproszę o zdjęcia środka domku - też jestem ciekaw.

 

A tak poza tym to życzę wszystkim kobietkom w dniu ich święta wszystkiego najlepszego :)

Edytowane przez bikkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden projekt wiele twarzy. Gratulacje, piękny domek - w końcu to Orionek :). Mam pytanie odnośnie waszego tarasu. Będę miał podobną wysokość do waszego i zastanawiam się, czy robić jakieś barierki. Trochę wysoko. To samo schody wejściowe. Czy coś planujecie? Jeszcze raz gratuluję. Nie mogę się doczekać kiedy nasz będzie w tym stanie, ale do tego długa droga. Może jeszcze poproszę o zdjęcia środka domku - też jestem ciekaw.

 

A tak poza tym to życzę wszystkim kobietkom w dniu ich święta wszystkiego najlepszego :)

 

Dziekujemy za miłe opinie na temat orionka:) Barierki jak najbardziej planujemy zarówno z przodu domu jak i na tarasie, ale jakie tu mamy dylemat cały czas niemożemy się zdecydować czy zrobić kute czy drewniane! Co do zdjęć ze środka przejrzę jakie mam i coś postaram się wkleić już niedługo:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...