Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu i Tomku....piekne wnetrza...przemyslane i cieple:) Gratuluje

Iza i Pawel....mysle, ze gdyby nie fakt, ze macie piwnice wybor nie bylby taki oczywisty....podejrzewam, ze decyzja padlaby na schody drewniane.....jak sie okazuje wcale nie drozsze:) Zastanawiam sie czy fakt posiadania piwnicy w orionku "skazuje" na posiadanie murowanych schodow....?? Moze jest ktos kto znalazl inne rozwiazanie i posiada drewniane schody pomimo podpiwniczenia? Jestem ciekawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo ma podpiwniczenie, pod połową domu i zejście do niej w garażu o ile dobrze pamiętam. No i te piękne, gięte schody z firmy Marchewka.

Ktoś też (przepraszam już nie pamiętam kto)zrobił zejście do piwnicy w miejscu, gdzie jest miejsce na szafę na przeciwko łazienki. Pomysłów na zejście do piwnicy pojawiło się w tym wątku wiele. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu i Tomku....piekne wnetrza...przemyslane i cieple:) Gratuluje

Iza i Pawel....mysle, ze gdyby nie fakt, ze macie piwnice wybor nie bylby taki oczywisty....podejrzewam, ze decyzja padlaby na schody drewniane.....jak sie okazuje wcale nie drozsze:) Zastanawiam sie czy fakt posiadania piwnicy w orionku "skazuje" na posiadanie murowanych schodow....?? Moze jest ktos kto znalazl inne rozwiazanie i posiada drewniane schody pomimo podpiwniczenia? Jestem ciekawa

 

My mamy piwnice i schody mamy w garazu.W sumie to nie widze potrzeby miec schodow w domu, nie chodzi sie tam co 5 minut.No chyba ze ktos ma oriona III to nie ma garazu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat tam? Było najtaniej czy ze względu na to,że na miejscu?A można wiedzieć ile kosztowało Was całe drewno na dach? no chyba,że pamiętacie bardziej szczegółowo ile za co płaciliście to już w ogóle było by super.Pozdrawiam

 

Tartak w goleniowie polecil nam ciesla ktory robil dach.Byl to dopiero co otwarty tartak i ceny byly naprawde niskie nie wiem jak jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie....tez tak mi sie wydawalo, ze jest sporo osob z piwnicami....nie pamietalam kto bo u nikogo nie widzialam zejscia w domu....czyli jest wyjscie, mozna miec zejscia w bardziej dysktetnym miejscu niz centralny punkt....?? No to rewelacja:):) Tylko teraz ciekawi mnie dlaczego niektorzy maja akurat w miejscu wejscia do domu? Dlaczego nie zrobiliscie w garazu albo kotlowni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy orion 3 wiec nie mamy garazu, a kotlownia tez jest w piwnicy. :)Zejscie do piwnicy w centralnym miejscu domu jak dla nas nie stanowi problemu, gdyz piwnica to po prostu kolejna, funkcjonalna czesc naszego domu z kotlownia, dodatkowa lazienka, pralnia, garderoba itp...Nie wyobrazam sobie naszego domu bez niej-duzo wiecej miejsca:yes:Dziekuje teraz temu kto mnie na nia namowil, gdyz na poczatku nie wylam wcale zachwycona tym pomyslem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No cóż.....przez jakś czas śledziłam wypowiedzi na tym forum, ale natknęłam się na nie kiedy dom już stał...dołaczę kilka fotek w najbliższym czasie. Przypomnę,że nasz dom to Orion I z pojedynczym garażem. A teraz kilka słów na temat wprowadzonych zmian:

1. Garaż przerobiony na spiżarkę i kotłwnię( piec miałowy sas 23 kw)-zmiana za zgoda pracowni projektowej.Wyjście z kotłowni na zewnątrz.

2. Łazienka powiększona kosztem wcześniejszej małej kotłowni

3. Tzw. studio na dole - zmiana: szafy z korytarza zlikwidowane, wzdłuż ściana i drzwi naprzeciw drzwi do łazienki-obecna funkcja-nasza sypialnia.Mieści sie w niej szafa-na ścianie dzilącej salon, łóżko 160 x 200 i tetewizor. Drzwi balkonowe zostały...mają urok, szczególnie latem, kiedy można w piżamie wyjśc na taras i wypić kawę

4. Powiększony wiatrołap-kosztem spiżarki

5. Ściana kolankowa podwyższona już nie pamiętam ile maxów, ale teraz pod oknami dachowymi mieszczą się biurka dzieci

6. Pomieszczenie nad garażem-aktualnie pralnia z wejściem z łazienki

Generalnie zadowolona jestem z tych przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela.gral duzo zmian ale mysle, ze dla Was bardzo przydatne....najwazniejsze, ze nie ucierpiala na tym kubatura i ogolna sylwetka orionka:) Salon dla mnie jest ok....sluzy on jedynie do przyjmowania gosci, nie ma tam tv (jest w pokoju multimedialnym nad garazem), gdy robimy imprezy rozkladamy stoly i spokojnie miesci sie 20 osob (wiecej jeszcze nie probowalam):). Oczywiscie po wylaniu law doczytalam o mozliwosci powiekszenia salonu i kuchni ale bylo za pozno:( Chociaz jak napisalam nie przeszkadza nam to w ogole. Bardziej zalujemy, ze nie powiekszylismy garazu (podwojny)...byloby wiecej miejsca na kosiarki, wozki, rowery, opony, etc.:( Jakos dajemy rade ale jak sa zaparkowane 2 auta to juz nie ma mozliwosci swobodnego przejscia przy scianie:( Czekamy na fotorelacje, kazde zmiany na pewno komus sie przydadza....nam bardzo pomogly te, ktore byly opisane na tym forum:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[img]http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=154719&d=1355600487

 

Carino, nie bylo potrzeby wylania dodatkowego wienca? Pytam bo pamiietam, ze my musielismy (kierownik budowy wymagal)....fakt, nie pamietam ile pustakow....chyba 4 ale nie jestem pewna. Pamietam, ze w wiencu byly zatopione kotwy do konstrukcji i majster mowil, ze "samolot moze u nas ladowac na dachu":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słupy co dwa pustaki, które są elementami konstrukcyjnymi monolitycznie połaczonymi z wieńcem stropu. Są w nich zatopione pręty. Jak są dobrze zazbrojone, to same mogą przenieść reakcje od dachu a ścianka kolankowa jest tylko wypełnieniem i balastem.

Nie wiem, czy dobrze to napisałam, ale chyba wiecie o co mi chodzi. :)

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=154970&d=13557392

 

Carino2, u nas też było robione podobnie.Tylko że w wieniec wpuszczane były belki zbrojeniowe z pręta 12, ale wyglądało to podobnie jak u Ciebie.Nie zalewaliśmy drugiego wieńca.Nasz kierownik budowy powiedział,że wieniec jest konieczny, kiedy ścianka ma 1 m, a 3-4 pustaki może być bez wieńca.Wiadomo,że jeśli jest wylany to lepiej, ale po kieszeni też się odczuje.Ważne jest,żeby później cała więźba skręcona była na śruby a nie tylko zbita gwoździami.

A props zdjęć, to mam swój laptop w naprawie,a tam są wszystkie zdjęcia.Niebawem go odzyskam wtedy coś wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...