Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TYNKI WEWN.

360,00 zł - Piasek (10,66 tony) + 130 transport

1 616,00 zł - Paleta cementu + paleta wapna

973,00 zł - Pół palety cementu(343zł) + paleta wapna (630zł)

390,00 zł - Piasek (11,72 tony) + 130 transport

380,00 zł - Piasek (5 kubików) na szlichtę

10 000,00 zł - 9tys. robocizna (850m2) + 1tys. za kątowniki i inne

SUMA: 13 719,00 zł

 

Orion III + piwnica pod całym budynkiem + skosy lane i później tynkowane

Tynk tradycyjny cementowo-wapienny nakładany agregatem

Zostało mi sporo piasku, ale musiałem kupić z różnych źródeł, żeby wyszło gładko.

Ceny z tamtego roku.

Edytowane przez bikkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYLEWKA W PIWNICY:

 

350,00 zł Piasek wiślany 10t + transport (270 + 80)

300,00 zł Siatka zbrojeniowa posadzkę (40 szt. 2x1m) + rolka folii budowlanej (4x25)

564,00 zł cement (1200kg) na posadzkę w piwnicy

470,00 zł cement (1000kg) na posadzkę w piwnicy

110,00 zł rolka folii budowlanej (5x20)

800,00 zł MIKSOKRET wylanie posadzek (80 m2)

 

SUMA 2 594,00 zł

Na razie tylko tyle i może być już nieaktualne (posadzkę w piwnicy robiłem 4 lata temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:offtopic:Ja mam pytanie do was drodzy muratorzy. Moze ktos z was pomoze rostrzygnac watpliwosc pomiedzy wyzszoscia kostki nad betonem stemplowanym (press betonem) Zupelnie nie mam pojecia co byloby lepsze, i jak przede wszystkim wyglada to cenowo. Zaczynam sie martwic gdyz z moich obliczen wynika, ze musze wylozyc okolo 250 metrow podjazdu, opaski wokol domu :bash:itp...Mam nadzieje, ze ktos podzieli sie ze mna swoimi doswiadczeniami, przemysleniami.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
puk, puk. Jest tu jeszcze ktoś ?

powiedzcie mi proszę, czy powiększaliście wiatrołap ? jeśli tak, to o ile i w którą stronę.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

 

My zrezygnowalismy ze spizarki i polowa niej poszla na korzysc kuchni a polowa dla wiatrołapu, dzieki temu powstal mily kat na szafe i lustro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam pytanie do właścicieli projektów Orionów, jakie wymiary ma balkonik umieszczony nad głównym wejściem? Chodzi mi dokładnie o długość i szerokość oraz czy ktoś ma może do dyspozycji rzuty projektu z wymiarami bo chciqałbym się rozeznać czy projekt spełnia nasze oczekiwania i wymagania stawiane przez działkę. Będę wdzięczny za odpowiedź.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Właśnie przymierzam się do budowy Oriona II - woj. podkarpackie.

Mam ogromną prośbę do tych, którzy już wybudowali albo właśnie budują - jakie koszty budowy (materiał plus robocizna) ponieśliście do stanu surowego otwartego?

Chodzi mi o orientacyjne koszty, oczywiście z uwzględnieniem ewentualnych zmian w stosunku do projektu typowego mających istotny wpływ na ogólny koszt.

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Podoba mi się projekt Orion II, proszę posiadaczy, bądź też osoby zamierzające budować ten dom o informację dot, jakiej wielkości jest balkon nad głównym wejściem, Chodzi mi o wymiary. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...