Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Szkoda, że coraz mniej ludków buduje ten dom. Forum jakby zamiera. Trochę mi zeszło żeby wreszcie zacząć, ale się udało. Mam nadzieję że temat odżyje. Dzisiaj jestem już na etapie stropu, jak na razie mieszczę się w kosztorysie. Jednak mam pytanie do obecnie budujących lub od niedawna mieszkających. Jaki orientacyjnie jest koszt więźby dachowej? Co prawda dach w komplecie mam (materiały) wyceniony z orynnowaniem i obróbkami na 25 tysięcy, jednak pozostałe koszty na tą chwile są dla mnie niewiadomą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Kocurku :)

U nas krokwie kosztowały ok. 4000 zł, jętki - ok 1500 zł, impregnat do tego ok 400 zł, łaty zrobione zostały z desek, które zostały z szalunków, membrana dachowa 1300 zł. Do tego gwoździe, podkładki, nakrętki, pręty, śruby i oczywiście okna dachowe. Dach robiliśmy w listopadzie 2012 r., więc ceny zapewne dużo się nie zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet nie macie pojęcia jak się cieszę że ktoś tu zagląda. Cena za więźbę jest jak "miód na moje serce" bo dach mam policzony ze wszystkim: gwoździe folie, gąsiory, okna dachowe nawet wyłaz na dach i podbitkę, więc tylko więźba spędzała mi sen z powiek. Może uda mi się wyrobić z kosztami poniżej 60 tys. Będę Was tu nękał bo do tej pory byłem biernym obserwatorem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta&Marek- pieknego Orionka macie- gratuluje i zazdraszczam, przede wszystkim, ze juz skonczyliscie i wiecej nie musicie sie "bawic w budowanie":) Kiedy patrze ile jeszcze przed nami, to jestem absolutnie przerazona... Niby kazdy wie co jest do zrobienia przy budowie, ale podczas faktycznych prac tyle innych dodatkowych rzeczy wychodzi, rzeczy zaplanowane odciagaja sie w czasie... Ale nic to- trzeba w koncu skonczyc ten dom! Dobrego tygodnia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet nie macie pojęcia jak się cieszę że ktoś tu zagląda. Cena za więźbę jest jak "miód na moje serce" bo dach mam policzony ze wszystkim: gwoździe folie, gąsiory, okna dachowe nawet wyłaz na dach i podbitkę, więc tylko więźba spędzała mi sen z powiek. Może uda mi się wyrobić z kosztami poniżej 60 tys. Będę Was tu nękał bo do tej pory byłem biernym obserwatorem ;)

 

 

Kocur34- witam Cie na forum i choc oboje pozno sie zaczelismy udzielac na tym watku, to ja z przyjemnoscia dotrzymam Ci towarzystwa, bo droga przed nami jeszcze dluga, a licze na to ze i inni beda od czasu do czau nam kiicowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry Wszystkim! Uff, kolejny krok za nami- wczoraj wieczorem hydraulicy skonczyli ogrzewanie i przylacza, dzis wchodza panowie od wylewek i...na ten rok koniec:( Ale ciesze sie, ze tyle jest zrobione. Caly czas szukam wolnej chwili, zeby zaladowac kilka zdjec, moze dzis po pracy sie uda? Milgo dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pogoda znów dopisuje więc i dom rośnie w górę. Zrobione szalunki pod strop i schody, więc niebawem spojrzę na okolicę z góry. Nie wiem czy mam złe doczucia ale jakoś taki mały teraz się wydaje ten domek? Na tą chwilę mam dylemat czy powiększać dolną łazienkę? Bo wejście do kotłowni zrobiłem z zewnątrz więc pozostaje mi mały korytarzyk przy łazience z ewentualną szafą z drzwiami przesuwnymi. I pytanie do Pań "gdzie suszycie pranie?" bo mnie żona zajeździ tym, że wcale mnie to nie obchodzi bo większe znaczenie przywiązuję do budowy niż użytkowania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pogoda znów dopisuje więc i dom rośnie w górę. Zrobione szalunki pod strop i schody, więc niebawem spojrzę na okolicę z góry. Nie wiem czy mam złe doczucia ale jakoś taki mały teraz się wydaje ten domek? Na tą chwilę mam dylemat czy powiększać dolną łazienkę? Bo wejście do kotłowni zrobiłem z zewnątrz więc pozostaje mi mały korytarzyk przy łazience z ewentualną szafą z drzwiami przesuwnymi. I pytanie do Pań "gdzie suszycie pranie?" bo mnie żona zajeździ tym, że wcale mnie to nie obchodzi bo większe znaczenie przywiązuję do budowy niż użytkowania ;)

 

Witam:) Żona ma rację:) Suszenie prania jest bardzo ważne:) Ja mam kotłownie i dolna lazienke powiekszona kosztem garderoby (mamy duza zabudowana szafe w pokoju nad garazem). Dzieki temu mam spora kotlownie z duza szafa na srodki czystosci, proszki, wiadra, miski, odkurzacz, mopy i takie tam:) W kotlowni mamy tez pralke i 2 suszarki (te rozkladane, nie mylic z AGD):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pogoda znów dopisuje więc i dom rośnie w górę. Zrobione szalunki pod strop i schody, więc niebawem spojrzę na okolicę z góry. Nie wiem czy mam złe doczucia ale jakoś taki mały teraz się wydaje ten domek? Na tą chwilę mam dylemat czy powiększać dolną łazienkę? Bo wejście do kotłowni zrobiłem z zewnątrz więc pozostaje mi mały korytarzyk przy łazience z ewentualną szafą z drzwiami przesuwnymi. I pytanie do Pań "gdzie suszycie pranie?" bo mnie żona zajeździ tym, że wcale mnie to nie obchodzi bo większe znaczenie przywiązuję do budowy niż użytkowania ;)

 

 

Potwierdzam, iż jest to ważne u nas też była batalia. Najpierw kotłownia miała być w garażu ,a na miejscu kotłowni pralnia + szafki na proszki, miski, wiadra. Na dzień dzisiejszy kotłownia została na swoim miejscu, pralnia została przeniesiona do garażu. Natomiast nad garażem gdzie w projekcie była pralnia została zagospodarowana na garderobę:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zostałem przy tym jak jest w projekcie, jedynie zrezygnuję chyba ze spiżarki i nie mam przejścia z domu do garażu, bo kosztem tego mam większą kotłownię i łazienkę na parterze. Reszta dopiero się okaże, bo to ciężka sytuacja. Ważne że filary już na ukończeniu, więc w przyszłym tygodniu strop zostanie zalany. Przywieźli mi wreszcie 6 słupów energetycznych bo 3 lata na to czekam, podobnie jak czekałem na wodę ale tą cieszę się już od 2 tygodni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry!

My jeszcze dokladnie nie wiemy co zrobimy w pomieszczeniu nad garazem- opcja1. to pralnia i garderoba lub dodatkowy salon- caly czas debatujemy, ale poniewaz przylacza do pralki sa juz zrobione w lazience na gorze to raczej tak zostanie- no i nie ukrywam, ze bardzo podoba mi sie pomysl dodatkowego salonu:) Jezeli tak zrobimy to pranie planuje suszyc na balkonie z lazienki(bo lazienka jest w pokoju nad kuchnia)- LATO lub w suszarce - ZIMA. Zycie i tak samo pokaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...