Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ola piekny orionek.

My jestesmy na etapie fundamentow. Na wiosne murarze zaczna gonic sciany.

Pytanie: czy poszerzaliscie swojego orionka i jak ze zmiana kierunku schodow czy przeprojektowaliscie strop czy jest tak jak w orginalnym projekcie.

Witam,

Nasz orion był poszerzony po 1,5 z każdej strony. Nie ruszaliśmy stropu. Zmianę kierunku schodów doradził nam "schodziarz", który stwierdził, że taki bieg da więcej miejsca na dole.

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka się fajnie, zmian było nie nie wiele ale teraz po paru latach użytkowania wiem co jest nie tak,

1. kotłownia - u nas (nie mamy piwnicy) porażka! ogrzewamy piecem na miał i drewno, więc wnoszenie drewna przez garaż do tej maleńkiej kotłowienki to tragedia, do tego skrzynia z miałem stoii w grażu tuż przed samochodem. W planach przeróbkę garażu na kotłownię.

A na miejscu kotłowni zrobimy spiżarko/graciarnię.

2. Spiżarkę mamy wg. projektu ale mamy zlikwidować ją i poszerzyć wiatrołap. przy 4 osobowej rodzinie kiedy wszycy rano razem wychodzimy, wiatrołap w obecnych wymiarach to masakra!

3. żałuję że nie podzieliłam pokoju nad garażem ścianą na pół. W jednej części winna być garderroba z wejsciem z sypialni a do drugiej części pralnia z drzwaiami z łazienki. To był błąd że tak nie zrobiliśmy.

4. Będziemy też wstawiać prysznic nz górze bo o tym wcześniej nie pomyśleliśmy.

5. Aktualnie robimy kominek i układamy parkiet w salonie (był od początkiu jasny gress, ale nie ma jak drewno.

6. Scgody. Schody mamy fajne, drewniane, stopnie zakryte ale od kas zobaczyłam schody Oli, to też uważam, że powinny być w takim ułożeniu. My mamy eg. projektu i zabierają sporo miejsca.

 

To tyle z tego co przerobiliśmy i co chcielibyśmy zrobić.

Zdjęcia wrzeucę pewnie koło świąt, bo moja ekipa remontowa (mąż + ja + 2 dzieci) wczesniej nie zdążą wszystkiego zrobić :)

 

Witaj, od dawna nie było mnie na forum, ale kiedy przeczytała Twój opis amian, to sie uśmiechnęłam...bo to prawie wszystko co zostało przerobione u nas, za wyjatkiem garderoby w pokoju na górze...tez uważam, że dzięki tym zmianom dom zyskał na funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc????Otóż mam pytanie ile zapłaciliście za schody drewniane ,bo mi stolarz wyliczył 3 wersje za 24 28 i 32 tys a jezeli bym chciała dodać elementy metaloplastyki to koszt wynosi od 800 do 1200 zł za metr do poręczy

 

nasz schody są pełne (nie ażurowe) poręcze mamy aluminium z drewnem, dębowe - w 2008 roku zapłaciliśmy za nie 17000zł.

 

nie sądzę żeby w ciągu 5 lat ceny poszybowały strasznie w górę

 

jak chcesz to dam Ci wieczorem namiar na firmę która mi to montowała - są z Ostrowca Świętokrzyskiego ale działają na terenie całej Polski

 

w ciągu 5 lat nic się nimi nie dzieje, nie rozeschły się i są naprawdę porządne i ładne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz schody są pełne (nie ażurowe) poręcze mamy aluminium z drewnem, dębowe - w 2008 roku zapłaciliśmy za nie 17000zł.

 

nie sądzę żeby w ciągu 5 lat ceny poszybowały strasznie w górę

 

jak chcesz to dam Ci wieczorem namiar na firmę która mi to montowała - są z Ostrowca Świętokrzyskiego ale działają na terenie całej Polski

 

w ciągu 5 lat nic się nimi nie dzieje, nie rozeschły się i są naprawdę porządne i ładne!!!

 

 

Dziękuję bo ceny, które mi proponują ostatnio to masakra. Właśnie za dębowe zaśpiewali mi 32 tys. , czy mogłabyś przesłać zdjęcie jak one wyglądają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc????Otóż mam pytanie ile zapłaciliście za schody drewniane ,bo mi stolarz wyliczył 3 wersje za 24 28 i 32 tys a jezeli bym chciała dodać elementy metaloplastyki to koszt wynosi od 800 do 1200 zł za metr do poręczy

 

Nasze z 2011 roku za 9 tys.

http://images44.fotosik.pl/501/d5a26c36ae89ebd6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...