Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki kondensat?


justyna_lca

Recommended Posts

Za duzy mocowo, wystarczy do 10 KW.

 

Mistrzu... Z tego co się domyślam to będzie kociołek dwu funkcyjny także chcąc nie chcąc będzie 24 KW ;) Chyba nie muszę już wyjaśniać dlaczego :p

A jeżeli chodzi o firmę to wydaje mi się, że kwestia gustu. Ale jakoś osobiście najbardziej przekonany jestem do Junkersa - może i dlatego, że jakoś nigdy nie miałem żadnych większych problemów związanych z tą marką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi jakiej marki i jaki model pieca kondensacyjnego najkorzystniej kupic do mieszkania 64m2?

 

Wodę podgrzewa się w kotle, w piecu można piec np. chleb. ;-)

O piecach kondensacyjnych nie słyszałem, ale mało się znam. Kocioł kondensacyjny na 64m2 to lekka ekstrawagancja, nigdy się nie zwróci zakup (no może po 15 latach :-) ).

No chyba, że są w tej samej cenie co kotły zwykłe (niekondensacyjne).

Najlepiej kupić kocioł z zamkniętą komorą spalania. A ten kocioł ma grzać również ciepłą wodę? Jak tak - to kupić kociołek z małym zbiornikiem na CWU (np. 40l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariankossy

:o 10Kw a ciepła woda. Pomyśl zanim coś napiszesz.

 

nom

... a zakup np. telewizora czy samochodu się zwróci :wink:

Mam klienta który ma 45m2 zmienił kocioł węglowy na kocioł 2F kondensacyjny oczywiście Vaillant i bardzo jest zadowolony " Panie teraz płacę za ogrzewanie mniej niż płaciłem jak grzałem węglem"

 

justyna_lca

Polecam ecoTEC plus lub ecoTEC pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a zakup np. telewizora czy samochodu się zwróci :wink:

 

To zależy do czego używasz, jak jeździsz jako taxi to się zwróci. :-)

 

5 - 6 tyś. zł za kondensacyjny jak kogoś stać to i w mieszkaniu 45m2 może założyć. Ja płacę rocznie za gaz 2 tyś. zł (ogrzewanie CO) przy 185m2 pow. użytkowej. Jakbym miał kondensacyjny to być może płaciłbym 1700zł, czyli 300zł mniej na rok. Przegląd roczny to 100zł, dla kondensacyjnego 250-300zł. Czyli rocznie zaoszczędzę ok. 100zł. Za kocioł zapłaciłem 2500zł, a więc różnica w zakupie kondensacyjnego zwróciłaby się już po 25 latach. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...