Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nordic Walking


Armidia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moja połowica jest instruktorką NW - a dla zainteresowanych - jutro i pojutrze w Wawie jest jakieś seminarium z udziałem wiekszości "nordikowców" z Polski.

a mnie jak na złość nie ma w wawie w ten weekend :evil:

zezo, samą technikę chodzenia mam jako-tako opanowaną, większy problem mam z ćwiczeniami

gdyby ktoś miał jakieś materiały na ten temat, to będę zobowiązana za podzielenie się ze mną

 

Pozdrawiam,

Armidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja połowica jest instruktorką NW - a dla zainteresowanych - jutro i pojutrze w Wawie jest jakieś seminarium z udziałem wiekszości "nordikowców" z Polski.

a mnie jak na złość nie ma w wawie w ten weekend :evil:

zezo, samą technikę chodzenia mam jako-tako opanowaną, większy problem mam z ćwiczeniami

gdyby ktoś miał jakieś materiały na ten temat, to będę zobowiązana za podzielenie się ze mną

 

Pozdrawiam,

Armidia

Na razie "szwendają" się po Lasku Bielańskim. Jak moja wróci to pogadam co i jak.

Swoją drogą wejdź na stronkę http://www.pfnw.eu/ .

A ja terozki jadę obadać muzeum pows.warsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armidia napsał

samą technikę chodzenia mam jako-tako opanowaną, większy problem mam z ćwiczeniami

Jak zobaczyłem kilka filmików na You Tube to muszę powiedzieć że bez kłopotów można wyselekcjonować kilka lub nawet kilkanaście ćwiczonek,

np taki filmik

w 30 sek filmu mamy 6 czy 7 ćwiczeń

lub może taki filmik

http://www.youtube.com/watch?v=0OD7_xJBX5s&feature=related

gdzie praktycznie przez cały 5 minutowy filmik mamy pokazane ćwiczenia.

 

Muszę powiedzieć że spokojnie można wyselekcjonować odpowiednie dla nas ćwiczenia, w zależności do czego mają być nam przydatne, np wiadomo że przed każdym treningiem trzeba się rozgrzać a więc wybieramy kilka ćwiczeń rozciągających i rozgrzewających nasz organizm nie ma potrzeby wykonywać ćwiczeń doskonalących technikę samego chodzenia, tak więc dla chcącego nie ma nic trudnego, trzeba tylko chcieć, a spokojnie można sobie poradzić z tym zagadnieniem, tak więc proponuję poszukać, pooglądać, wybrać to co nas interesuje i mamy problem z głowy, ale trzeba chcieć, a jak się chce dostać gotowca to najlepszy instruktor :wink:

:lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Graszka napisała

a może coś o kijkach ? Jakie doświadczenia, preferencje ? Ja np bardzo lubię korkowe rączki, nie znam sie, ale odnosze wrazenie, ze dobrze wchłania pot i dłoń się mniej męczy. Jakieś wrażenia ?

:lol: :lol:

Widzę że sami znawcy NW piszą w tym wątku :wink:

Graszka zapewne masz rację z tymi korkowymi rączkami, szkoda że dopiero teraz napisałaś tę uwagę jak już kije kupiłem :lol: ale zawsze mogę sobie zapodać nowszy sprzęt, choć muszę powiedzieć że moje kije raptem mają miesiąc i może z 20 godzin spacerowania z nimi :wink: a kasa też nie wielka raptem 70 zł.

 

Muszę jeszcze napisać swoje spostrzeżenia na temat tego "kijowego spacerowania" :

no więc muszę powiedzieć że nie jest to takie proste to chodzenie, widzę wielu ludzi co próbuje uprawiać tę dyscyplinę sportu, tak próbuje ale nijak im to nie wychodzi, jakoś dziwacznie chodzą, na pająka lub niedźwiedzia, ale ważne że się ruszają i to jest najważniejsze.

Denerwują mnie też goście którzy patrzą na człowieka z takim jakimś głupkowatym spojrzeniem, choć jeden z drugim nic nie robi dla poprawienia swojej kondycji czy też postury.

 

Tak więc można powiedzieć że chodzę bo lubię, chcę i na przekór wszystkim będę sobie dreptał z tymi kijami, podoba mi się to tuptanie :lol:

[/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzień Dobry!

Chcielibyśmy (pomysł małżonka) pospacerować z kijkami - dla poprawienia kondycji, dla poprawienia samopoczucia, dla bycia razem! Możecie opowiedzieć o tym sporcie trochę więcej? O sprzęcie - jak dobrać, gdzie kupić... O wdziankach ... O technice - gdzie poznać, jak ćwiczyć...

Prosimy o rady dla wstępujących w szeregi spacerujących, niewyczynowo! Mamy sporo możliwości terenowych - mieszkamy na wsi, wokoło lasy, nowiuśka droga rowerowa. Kłopotem jest znalezienie trenera :( Poradźcie coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boratom

kliknij sobie na poniższego linka

http://www.nordicos.yoyo.pl/index.php

tam znajdziesz wiele ciekawych informacji no i ciekawych linków :wink:

ja może dam tylko taką radę,

nie kombinujmy za bardzo z tym rodzajem sportu, trzeba mieć odrobinę zdrowego rozsądku, wiadomo jak ze wszystkim :wink:

jeśli nas stać możemy kupić sobie kijki z włókna węglowego za 400 zł

ale jeżeli nas nie stać to na początek wystarczą aluminiowe za 70 zł jakiś dres i wygodne buty. obecnie potrzebna będzie jeszcze czapka i rękawiczki, ja jeszcze proponuję odtwarzacz mp3 i w drogę.

 

Proponuję zwrócić koniecznie uwagę na rękojeści kijków, ja nie wiedziałem jakie mają być dokładnie te paski i wciśnięto mi jakiś dziwny wynalazek, ale też się nie załamuję śmigam sobie na tych kijach jak trzeba, za bardzo nie wiem czy dobrze, ale wydaje mi się że poprawnie :wink:

staram się unikać człapania na niedźwiedzia i pająka, żonka twierdzi że bardzo ładnie chodzę :lol: :lol: prawie tak jak Wojciech Man w reklamie pewnej herbaty, tylko że troszkę szybciej, ogólnie myślę że raczej chodzę OK, a jak nie OK to i tak najważniejsze że się ruszam :wink:

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym "tuptusiowym sporcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zajrzymy. Dla zainteresowanych na TV Biznes leci magazyn o Nordic walking'u.

Dziś rozglądaliśmy się za kijkami :oops: Ceny różne - to prawda. Kijki były teleskopowe ( :o ) Innych w sklepie (poza narciarskimi) nie mieli. Miały korkowe rączki, opaskę przytrzymującą dłoń... Nie miały "podkowy" czy też "bucika". Nie kupiliśmy - sprzedawca nie bardzo potrafił, albo chciał nam pomóc! Nie wyglądaliśmy jak ponętna blondynka kupująca dresik :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w pomorskiem jest ze sklepami turystycznymi, spory wybór kijków do NW jest w sklepach turystycznych np sieci Horyzont, Hi Mountain...

 

Generalnie kijki Teleskopowe mają tą zaletę ze można sobie poeksperymentować z długością tak aby dobrać ją sobie idealnie do oczekiwań.

 

Co do rączki generalnie bardziej naturalne są te odgięte od osi kijka tzw skośne.

Najlepszym materiałem na raczke jest korek ale to już w drozszych modelach. Generalnie na początek polecał bym zakup kiji "budżetowych" a jak sie złapie zajawkę to iść w wegiel i korek. Tak samo z ubiorem, dresik na poczetek wystarczy, chociaż fajnie jest mieć bieliznę termiczną, w razie postoju nie bedzie szronu na plecach

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zapisuję się do tego klubu! Można? :wink:

Gdzieś tak ze 3 miesiące temu wpadłyśmy z kilkoma koleżankami z pracy na pomysł, by zacząć "śmigać" z kijkami, zwłaszcza że pracę mamy siedzącą i to naszemu zdrowiu, a najbardziej kręgosłupom, nie sprzyja..

Poczytałyśmy trochę na ten temat, zakupiłyśmy kijki, teleskopowe, na allegro-tam było najtaniej (ok.25zł.para), bo po co na początku wydawać kasę, jak nie wiadomo, jak będzie nam szło.. No, ale nam na razie idzie, i to całkiem, całkiem nieźle. Ciągle się uczymy i doskonalimy technikę, ale najważniejsze, że jesteśmy w ruchu. Nie możemy doczekać się wiosny, by ruszyć w pobliskie pola i lasy :wink:

No i zgadza się- reakcje ludzi obserwujących, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, są jeszcze dziwne, ale nie spotkałyśmy się jak dotąd z nieżyczliwością, czy głupimi docinkami. Chociaż niedawno zaczepił mnie mijający pan, tekstem: "A gdzie narty?"No, to ja na to: "Cholerka! wiedziałam, że czegoś zapomniałam!". Pośmialiśmy się i spokój :)

Pozdrawiam "współchadzaczy" ;)

 

P.S. Z naszych doświadczeń wynika, że trzeba zainwestować w dobre rękawice, bo niestety łapki marzną niemiłosiernie w taką pogodę :roll: Lęcę pooglądać filmiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja doczytałam, że od wzrostu należy odjąć 50 cm, ale... ważne jest indywidualne dopasowanie długości do techniki i wygody chodzenia :roll: Ciekawe :wink:

Cieszynianka, a gdzie kije kupowałaś? U nas trudno cokolwiek dostać będę musiała szukać na allegro bądź w innych wysyłkowych sklepach - może polecisz swój? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doczytałam, że od wzrostu należy odjąć 50 cm, ale... ważne jest indywidualne dopasowanie długości do techniki i wygody chodzenia :roll: Ciekawe :wink:

Cieszynianka, a gdzie kije kupowałaś? U nas trudno cokolwiek dostać będę musiała szukać na allegro bądź w innych wysyłkowych sklepach - może polecisz swój? :D

 

Oczywiście na Allegro, uznałam, że na początek szkoda większą kasę w to pakować, skoro nie mam pewności czy załapię bakcyla :roll:

Kupiłam na jesień, takie za dwadzieścia (chyba) złotych, bakcyl połknięty, ale jesienne szarugi mnie zniechęciły do kijowego szlajactwa :oops:

Teraz czekam na ocieplenie i ruszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...