Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nordic Walking


Armidia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi to jest rybka w czym i z czym ludziska łażą. Mogą chodzić nawet w kaloszach z kijami od miotły. Jednak znając się na stopach ostrzegam przed trywializowaniem tego tematu. Żeby później nie był potrzebny specjalista!

 

Ps. Dobre buty, specjalne do Nordic Walkingu można już kupić za około 200zł (wiem bo takie kupiłem)i radzę w nie zainwestować bo czasem może nas to dużo drożej kosztować. Żeby nie było, że mądry polak po szkodzie.

 

Co to znaczy?

 

 

Planuję dostać na gwiazdke kije. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, .....nie wiem jak to jest ze specjalnymi butami do nordicu.

Ja zakupiłam na początek kije w cenie 70zł(z kosztami przesyłki). Sprawdziłam co takowe kije powinny mieć i według tych wskazówek wybierałam.Na początek w zupełności wystarczy. Na razie chodzę w 4-letnich butach trekkingowych, kontuzji brak. Jak było cieplej tuptałam w starych butach sportowych "miejskich" Umbro i też nic się nie działo. Na początek zaleca się zaczynanie od 20-30 minutowych spacerów(efektywność chodzenia z kijkami to 30 min spacer to jak 50 min bez kijków).

Ale jak ktoś chce się wyposażyć od początku w "niezbędny" sprzęt to jego wola.To co się uznaje za niezbędne zależy od indywidualnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dzięki, poczytałam. Artykuł skupia się na obuwiu specjalnym do NW, jeśli wędruje się po terenach trudniejszych, górzystych. Podstawą oczywiście wygoda.

 

Jak na razie nie chodzę z kijkami, nawet mróz by mi specjalnie nie przeszkadzał, tylko nie mam jak wyjść sama z domu:confused:. Muszę przeczekać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy plan prezentu został zrealizowany? Ja na razie nie chodzę, no ale z 18-miesięcznym kawalerem, to po prostu nie mam jak;). Zazdraszczam jak widzę kogoś na spacerku, ale co poradzić:rolleyes:.

 

Tak, został zrealizowany przy okazji zakupu sprzętu narciarskiego córki. Nie na gwiazdkę. Czekam aż mróz troche odpuści, bo ja sie nie nadaję na chodzenie w takiej temperaturze. No i jak sie okazuje, trza jeszcze chyba w buty zainwestować.

 

No tak. Kawalera nie zostawisz samego. Nie przejmuj sie, czas szybko zleci, a jak będzie cieplej, to będziesz pchała wózek na spacerkach. To też wysiłek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie chodzimy z wózkiem na spacerki, kawaler truchta sam, a rodzice gonią za nim;). Ruch mamy zagwarantowany, ale jednak inny niż NW:rolleyes:;).Jakoś będę musiała się nauczyć wyławiać okazje kiedy mogę Małego choćby na 30 min zostawić pod czyjąś opieką, bo już ponad miesiąc nie byłam na żadnym spacerku i brakuje mi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dla mnie super forma, bo w zasadzie tylko tak na prawdę potrzebne są kijki i chęci. Trasę można wybrać dowolną od miejskich chodników, po lasy i bezdroża. W ciągu godzinki wyskakuję z domu, przejdę "swoją" trasę i mam zastrzyk energii. Jakbym chciała wyskoczyć na godzinę jazdy konnej muszę mieć co najmniej 3 godziny wolnego czasu, co jest dla mnie w tej chwili nie realne. No a sezon na biegówki u nas trwa krótko niestety, a do Jakuszyc daleko.

Polecam więc kijoski:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Podbijam temat

 

Również znalazłam kije pod choinką i powoli się "wdrażam" ;) Staram się rzetelnie podejść do tematu i chodzić prawidłowo i w miarę szybko - wedle możliwości oczywiście :)

 

Dziś jednak stanęłam na wadze ( czego unikałam od świąt -co by sobie samopoczucia nie psuć) i ze zgrozą uznałam,że znowu jest mnie dużo za dużo i należałoby coś z tym zrobić do wiosny :(

 

A więc -kije i dieta, ale jaką wybrać? Jestem nałogowcem ( i z tego nie daję rady się wyleczyć ) i zjadam słodkości wszelakiej maści. Czy może ktoś zna jakieś antidotum ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A ja widziałem w Kołobrzegu Niemców, którym ktoś narty ukradł i z samymi kijkami łazili :D

 

:) tej zimy tylko kijki nadawały się do użytku ;)

 

U mnie pół wsi wieczorem biega z kijami, a ja zazwyczaj jestem tak padnięta ,że marzę jedynie o łóżku - pocieszam się faktem,że moja praca zawodowa nie wymaga ciągłego siedzenia i bezruchu, a do tego zakładanie ogrodu, bieganie z grabkami i motyką - to w końcu też jakaś gimnastyka, czyż nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...