Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rekuperator a reszta


Recommended Posts

Witam.

Jestem tu calkiem nowa i calkiem "nowo"zaczynamy budowe na wiosne....jesli wszystko bedzie dobrze...Piszecie wiele o rekuperatorach ale czy ktoś może powiedziec mi juz dokladnie przetestował ten system ogrzewania????jak sie ma do gazu,pradu,ogrzewania olejowego???do pieców kondensacyjnych???cena instalaci???itp. :-? powierzchnie ogrzewane i jak z wodą?

Bedę też miala kominek z płaszczem wodnym....

Mam spory dylemt :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekjue za wszystkie odpowiedzi...juz wiem o co chodzi i co mam z tym fantem zrobic :)

A jak myślicie czym najlepiej ocieplic dom wełna czy styropian???jaki wybrać najlepszy wariant ogrzxewania???jaki piec najlepiej wybrac??dodam ze spory dom ok 250m2.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekjue za wszystkie odpowiedzi...juz wiem o co chodzi i co mam z tym fantem zrobic :)

A jak myślicie czym najlepiej ocieplic dom wełna czy styropian???jaki wybrać najlepszy wariant ogrzxewania???jaki piec najlepiej wybrac??dodam ze spory dom ok 250m2.... :)

 

Ocieplić styropianem z grafitem - min. 15-20 cm, im więcej tym lepiej, podobnie z posadzką, w dachu min. 30 cm wełny, zrezygnować z kominów do wentylacji grawitacyjnej, zainstalować rekuperator, dać okna 3-szybowe i dobre, drewniane drzwi zewnętrzne, kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem lub pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe w całym domu, jeżeli wystarczy kasy, to dołożyć solary i koszty eksploatacji domu będą minimalne. Życzę udanego i spokojnego budowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...