Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dachówki kominki? co to?


misiakulka

Recommended Posts

Jeżeli chodzi ci o kominki wentylacyjne to nic innego jak zwykła dachówka połaciowa z wmontowanym w nią kawałkiem rury z daszkiem. Do takiego kominka podłączasz pion kanalizacyjny celem wentylacji tegoż.

 

Dachówki wentylacyjne to montowane są pod kalenicą a ich zadaniem jest wentylowac połać dachu. Wykonawca powinien wiedziec ile sztuk potrzebuje twój dach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek wentylacyjny nie nadaje się do wentylacji pomieszczeń! Tak jak już wcześniej było tu wspomniane stosuje się go do zakończenia wylotu rury kanalizacyjnej (odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego). Montaż takiego kominka powinien być wykonany w uzgodnieniu z hydraulikiem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wątek w którym opisałem pomysł ,który zrodził się gdy kupowałem blacho-dachówkę i dostałem w rozliczeniu 10 szt kominków do wentylowania poddasza.Poddasza t/z tej części .która jest nie wykorzystana.Od sufitu do kalenicy.Do tej właśnie przestrzeni podpięte mam owe kominki.Składają się :

kominek,rura pcv,na jej końcu wentylator o małej mocy(taki jak np w szafach sterowniczych do wyciągu gorącego powietrza),dwa termostaty.Działa to w lecie gdy mamy uczucie gorąca w sypialniach na poddaszu.Gdy temp. przekroczy zadaną wartość wentylatory włączają się i wpompowują gorące powietrze tymi kominkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek wentylacyjny nie nadaje się do wentylacji pomieszczeń! Tak jak już wcześniej było tu wspomniane stosuje się go do zakończenia wylotu rury kanalizacyjnej (odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego). Montaż takiego kominka powinien być wykonany w uzgodnieniu z hydraulikiem. Pozdrawiam.

 

A dlaczego kominek wentylacyjny nie nadaje się do wentylacji pomieszczeń? - nawet jeśli jest połączony z pustakami wentylacyjnymi, które są wykonane zamiast typowych kominów? To w jaki sposób w takim razie można wentylować pomieszczenia? Koniecznie budować pełne kominy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego kominek wentylacyjny nie nadaje się do wentylacji pomieszczeń? - nawet jeśli jest połączony z pustakami wentylacyjnymi, które są wykonane zamiast typowych kominów? To w jaki sposób w takim razie można wentylować pomieszczenia? Koniecznie budować pełne kominy?

 

Przyłączam się do pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kominki nie nadają się do wentylacji pomieszczeń ogrzewanych gdyż nie są ocieplone co powoduje wykaplanie pary wodnej na ściankach i spływ kondensatu do kratki wentylacyjnej. Ocieplane kominki ma w ofercie firma ISOLA. Inną sprawą jest krótkość kanału uniemożliwiająca wentylację grawitacyjną. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kominki nie nadają się do wentylacji pomieszczeń ogrzewanych gdyż nie są ocieplone co powoduje wykaplanie pary wodnej na ściankach i spływ kondensatu do kratki wentylacyjnej. Ocieplane kominki ma w ofercie firma ISOLA. Inną sprawą jest krótkość kanału uniemożliwiająca wentylację grawitacyjną. Pozdrawiam.

 

Nie zgodziłbym się z tym spływem kondensatu, bo wystarczy zrobić rurą giętką rodzaj syfonu...tam się będą gromadzić skropliny, które następnie odparują.

Natomiast co do krótkości kanału to niestety prawda...

Mam taki jeden z garderoby ok. 2m długości-latem było ok. teraz dmucha nim podczas silnych wiatrów a jest niestety od strony zachodniej...

No i ta cena 100, 200 krotność zwykłej dachówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że teoretycznie nie nadają sie do wentylacji pomieszczeń, ale mam takowe 3 sztuki i od 4 lat w uzyciu. Nigdy żadnych skroplin nie zauważyłem i wydaje mi sie,że dobrze spełniają swoja rolę, A poza tym ocieplić watą o ile skropliny pojawią się. Mi Roben zaproponował je jako wentylacyjne :o i dopiero z forum dowiedzialem sie o ich innym przeznaczeniu (chyba już na stronie Robena jest zaznaczone ich właściwe zastosowanie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek wentylacyjny nie nadaje się do wentylacji pomieszczeń!

no ładnie, jak w związku z tym wykonać wentylację w górnej łazience w mojej sytuacji, która wygląda tak:

jest w wentylacji kanał z kuchni, kanał z dolnej łazienki, łazienka górna ma póki co wyprowadzenie na poddasze - stryszek (na razie nie generujemy na górze wilgoci więc problemu nie ma). Robiliśmy osobno górę, kominiarz w trakcie odbioru powiedział, żeby nie wpinać górnej łazienki do kanału z dolnej łazienki - więc nie wpinaliśmy tylko wyprowadziliśmy właśnie na ten strych, aby docelowo wykorzystać kominek wentylacyjny (sic!):

http://www.monier.pl/katalog-produktow/akcesoria-dachowe/wyprowadzenia.html

no a teraz mi piszecie, że to nie do tego :-/

- kanału wentylacyjnego teraz ni dobuduję

- podpiąć tą łazienkę do kanału z dolnej łazienki - z tym że teraz mogę to już zrobić tylko na strychu więc i tak może się skraplać na tym nieocieplonym kawałku...

- wykorzystać jednak ten kominek wentylacyjny, który do wentylacji się nie nadaje, zrobić tylko jakieś kolanko na skropliny, ew. zamontować wentylator

(to już nie po to żeby wodę wywiało tylko, żeby ten problem z krótkim kanałem wentylacyjnym zmniejszyć)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...