Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Dostajemy jeszcze możliwość ćwiczenia wymowy wyrazów trudnych z szybkością karabinu maszynowego oraz dostajemy za całkowite friko nawiązanie masy znajomości w poczekalniach .

A poza tym można zrzucić ładnych parę kilogramów masy w czasie hospitalizacji , dostać w promocji jakieś ścierwo bakteryjno-wirusowe ..a co najważniejsze

 

można dorobić się garba

 

 

No.....które państwo daje taki pakiet ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dostajemy jeszcze możliwość ćwiczenia wymowy wyrazów trudnych z szybkością karabinu maszynowego oraz dostajemy za całkowite friko nawiązanie masy znajomości w poczekalniach .

A poza tym można zrzucić ładnych parę kilogramów masy w czasie hospitalizacji , dostać w promocji jakieś ścierwo bakteryjno-wirusowe ..a co najważniejsze

 

można dorobić się garba

 

 

No.....które państwo daje taki pakiet ????

 

ziaba.... :lol: :lol: 8) 8)

 

nie wiem czy smiać się czy płakać>???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, szybko, bo dziś masa spraw do załatwienia przed...wyjazdem!!

Jutro skoro swit ruszamy w drogę. Franiu ma ustawione wizyty lek na 4 dni. Zaczynamy jutro o 16 (biegiem z pociągu) dr od gospodarki fosforanowo-wapniowej, w czwartek usg bioder i jamy brzusznej, w piatek podwójna wizyta u neonatologa (tzn czas zarezerwowany jak dla 2 pacjentów) a w sobote rano pani prof endokrynolog dziecięcy!! Dziś musze Franiowi zrobic jeszcze kilka badań.

Wszystko prywatnie.

Dziękuję Wam za aukcję!!!!!!!!!!!!! Dzięki temu moge z nim pojechac, nawet nie pytałam ile to wszystko kosztuje!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajemy jeszcze możliwość ćwiczenia wymowy wyrazów trudnych ......

to ja teraz nie wiem czy zapisałem się na te ćwiczenia czy na badania :roll:

te wyrazy trudne to te same co jak Depesia napisała święte :roll:

bo jak tak to ja już jestem dobrze wyćwiczony :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola TSH jest jednym ze standardowych badań u wcześniaków. Tu zrobiłam :o , bo żaden z lekarzy, u których z Franiem byłam nawet słowem sie o owym "standardowym" badaniu nie zająknął...

 

 

Qrde, my też nie badaliśmy.. nikt nawet o tym nie wspomniał, a byliśmy w tzw. dobrych rękach, daleko za granica na Odrze..

 

Jak wspomniałaś o fosfatazie, to przypomniałam sobie, że nasz Młody też miał takie wyniki i w bardzo podobnym wieku (przypominam, że nasi Synowie maja baaardzo podobną historię)

 

Gdy miał 8 miesięcy często włączał się nam nocą alarm monitora oddechu - mimo różnych badań nie udało się nam dojść przyczyny. Mieliśmy ponadto problemy ze spaniem, a raczej z nie-spaniem (niemowlę sypiające w sumie 7-8 godzin na dobę..) i teoria lekarzy była taka, że Młody gdy zasypia, zapada od razu w tak bardzo głęboki sen (krótki, ale głęboki), że spłyca mu sie oddech do tego stopnia, że monitor ma problemy z jego wyczyciem. Ciężko mi powiedzieć, czy teoria odpowiadała prawdzie, w każdym bądź razie do dziś mi zostało sprawdzanie po kilka razy w nocy czy Krystian oddycha.. :-?

 

Co jeszcze z historii.. Gdy Młody miał ok. 11-14 miesięcy badanie krwi wykazało wysoki procentowy poziom limfocytów w związku z czym mieliśmy serię badań na onkologii; na szczeście wszystko było OK. Poziom limfocytów okazał się być pozostałością wcześniaczą - może się przydarzyć i u Was, więc od razu informuję, żebyś nie wpadła w panikę (jak my..)

 

Jeszcze po-wcześniacza podatność na pseudokrup skurczowy, poczytaj o objawach, żebyś na wszelki wypadek umiała od razu rozpoznać:

 

http://www.emedica.pl/szczeg_choroby.php3?nr=191&typ=1

 

Niby wystepuje tylko u dzieci do 3 lat, ale u wcześniaków które nie dogoniły wielkościa rówieśników, może występować dłużej - do 5 r.ż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes czytam i nic nie pisze, bo co tu pisac... Tylko mi sie przypominaja nasze harce z systemem zdrowia. :roll:

Ta bezradnosc jest dolujaca.

Nic dziwnego, ze ludzie chorzy i ich rodzina czesto "spotykaja sie z depresja"...

Mam nadzieje, ze Wam wyjdzie to z Warszawa i w koncu ktos porzadnie zbada naszego Maluszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga trzymam kciuki za badania Franulka i za to żebyście wreszcie trafili na lekarzy przez duże L.

Normalnie ręce mi opadły jak przeczytałam Twój wpis...nie mogłam zasnąć ...to jest szok....

Sprawdziłam wypis ze szpitala mojej córci i ona jako wcześniak (stosunkowo duży) miała wykone różne badania. Urodziła się w związku z zakażeniem okołoporowym i nie wiem czy dlatego czy u nas (Szczecin) jest to standard, czy to kwestia podejścia lekarzy ale miała wykonane badania na tarczycę, wątrobę i inne. Po ponownej wizycie w szpitalu ok 1,5 miesiąca życia ze względu na przedłużającą się żółtaczkę te i inne badania bez żadnych problemów miała wykonane ponownie.

Ja rozumiem że sprzęt w niektórych szpitalach jest niedostępny bo jest drogi ale diagnostyka? to się nie mieści w głowie....

 

 

Aga powodzenia życzę! Oby teraz było już tylko lepiej!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, szybko, bo dziś masa spraw do załatwienia przed...wyjazdem!!

Jutro skoro swit ruszamy w drogę. Franiu ma ustawione wizyty lek na 4 dni. Zaczynamy jutro o 16 (biegiem z pociągu) dr od gospodarki fosforanowo-wapniowej, w czwartek usg bioder i jamy brzusznej, w piatek podwójna wizyta u neonatologa (tzn czas zarezerwowany jak dla 2 pacjentów) a w sobote rano pani prof endokrynolog dziecięcy!! Dziś musze Franiowi zrobic jeszcze kilka badań.

Wszystko prywatnie.

Dziękuję Wam za aukcję!!!!!!!!!!!!! Dzięki temu moge z nim pojechac, nawet nie pytałam ile to wszystko kosztuje!!!!!!!!!!!!

 

Agnes - trzymam kciuki, zeby sie wszystkie wizyty i badania udaly :)

Bede z Wami myslami przez te cztery dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, szybko, bo dziś masa spraw do załatwienia przed...wyjazdem!!

Jutro skoro swit ruszamy w drogę. Franiu ma ustawione wizyty lek na 4 dni. Zaczynamy jutro o 16 (biegiem z pociągu) dr od gospodarki fosforanowo-wapniowej, w czwartek usg bioder i jamy brzusznej, w piatek podwójna wizyta u neonatologa (tzn czas zarezerwowany jak dla 2 pacjentów) a w sobote rano pani prof endokrynolog dziecięcy!! Dziś musze Franiowi zrobic jeszcze kilka badań.

Wszystko prywatnie.

Dziękuję Wam za aukcję!!!!!!!!!!!!! Dzięki temu moge z nim pojechac, nawet nie pytałam ile to wszystko kosztuje!!!!!!!!!!!!

 

służba zdrowia :evil: mam nadzieję, że w W-wie pomogą, dobrze że jeszcze są pieniążki z aukcji :D

 

właśnie jak ktoś mieszka w W-e i ma auto dałby radę pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
Kochani!!! Cudni jesteście:)

Wszystko już pozałatwiałam:)

 

Czacha dymi:)

 

 

ale pulmonolog też będzie:)

i to jutro

 

 

:) Wszystko się da załatwić widać :) Powodzenia jutro no i opisuj co tam powychodziło trzymamy kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes trzymam mocno kciuki za wizyty.

Ważne że Franiową mamą jesteś ty : dociekliwa, dbająca i wykłócająca się o rzeczy ważne dla niego.

 

Ja też z tych niecnotliwych. Ot choćby moja pani gin mi od początku mówi, że poród tylko na Karowej. A ja nikogo nie znam tam i wiem z netu, że uwielbiają tam a) odsyłać pacjentów b) zlewać nawet po przyjęciu... W moim przypadku prawdopodobnie już na 3-4 tyg przed terminem muszę wylądować na oddziale (bo cukry, astma i poprzednie wywiady) i co jak się wykłócać o swoje? Po prostu przerażenie mnie ogarnia i nie o siebie się boję tylko o młodego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam Frankowi jeszcze fosfor we krwi, z moczu wapń, fosfor, kreatyninę..wszystkie wyniki nieprawidłowe.. :roll: On ma zaburzoną całą gospodarkę wapniowo-fosforową.. Normalnie brak mi słów...

Jak powiedziałam dziś rehabilitantowi o wynikach Franka, to zrobił wielkie oczy.. Powiedział, że moglibyśmy tu (czyli na rehabilitacji) cuda robić a nic by kurczakowi nie pomogło...

 

Sylwia, a ty synka bedziesz miała????? Jakoś nie wiem, nie chwaliłas się, albo mi umknęło.. :)

 

Dzięki kochani, że jesteście tacy kochani:)))

 

Nie wiem czy będe miała dostęp do netu, w razie czego bedę słała smsy do ziaby a ona bedzie tu pisała co u nas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, Boziu, wybacz mi, ale te Jamlesowe słowa naprawdę święte były. :x

 

Aga, my tutaj trzymamy za Was kciuki, dobrze, że chociaż forum Was nie zawiodło. :roll:

Ja oczywiście i tak swoje wiem, i wiem, że u Frania wszystko w końcu będzie OK, ale pojąć i tak trudno, dlaczego profesjonalista (podobno), lekarz medycyny, nie potrafi sprostać najbardziej podstawowym standardom wykonywania swojego zawodu. :evil:

On nie wbija gwoździ, on leczy ludzi.

Ciekawe, jak by zareagował, gdyby mu hydraulik uszczelek pod zlewem nie założył, jaki to byłby krzyk.

A PACJENCI??? :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tych niecnotliwych. Ot choćby moja pani gin mi od początku mówi, że poród tylko na Karowej. A ja nikogo nie znam tam i wiem z netu, że uwielbiają tam a) odsyłać pacjentów b) zlewać nawet po przyjęciu... W moim przypadku prawdopodobnie już na 3-4 tyg przed terminem muszę wylądować na oddziale (bo cukry, astma i poprzednie wywiady) i co jak się wykłócać o swoje? Po prostu przerażenie mnie ogarnia i nie o siebie się boję tylko o młodego.

 

Sylvia - jak Cie na miesiac przed przyjma, to raczej potem nie odesla.

Ja mimo wszystko podzielam zdanie Twojej ginki, tylko pamietaj o jednym- oni tam straszne parcie na naturalne porody maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...