Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Mama, za mały talerz na obiad.

Miny pierwsza klasa- szczególnie na trzecim zdjęciu. "Mama, coś Ty mi tu dała?!"

 

No i mnie też szkoda było śliniaczków;)

Zresztą wiadomo- dziecko brudne- dziecko szczęśliwe. Posprzątać zawsze można, a tej radości nic nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki cioteczki kochane:)

Tabaluga, ja tez lubię to 3 zdjęcie:)

Dziś jak patrzałam, jak krasnal wspina się po nodze od stołu i wyciąga rękę do góry, to..jakiś taki spokój mnie naszedł, że..będzie dobrze.

Zawsze tak mam - im więcej czasu mija od wizyt u lekarzy tym spokojniejsza jestem:)

Plan na ten tydzień: wtorek eeg, środa OIOM i synagis.

Wyjazd do stolicy...jeszcze nie wiem. problemy z transportem z dworca:(

 

A tu zdjęcie z dzisiejszego spaceru. To jakies 20 min spacerem od naszego domu w górę. Taaakie widoki mamy:)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/fxmGYMnKynsR5AexgX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, z Natki to już panienka.. Kochana jest i uwielbia Frania. Franek zresztą przepada za nią:)

Ktoś tutaj zaraz na samym początku napisał, że Nata będzie pewnie najlepszym motywatorem do rozwoju dla Frania. I tak właśnie jest:)

Kochana z niej dziewczynka. Sama się zastanawiam jak to sie udało, ze mamy taka fantastyczna córcię:)

 

A widokami bede szczuła. A co:)

 

Czy ja w ogóle pisałam ze w środę podajemy Franiowi na OIOMie Synagis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka, Aneta from Norway:)

A jak Ty sie czujesz Aneta tak w ogóle?

I ciekawe jak tam nasze bliźniaki rosną:)

Swojaczko, u nas tez było wczoraj cudnie, dziś zresztą tez super pogoda. Tylko przed tym ociepleniem dwa dni wiał taki halniak, ze serce w gardle miałam.. Tak sobie pomyslałam, że chyba od strony Śniezki będziemy musieli zamontować rolety zew na oknach bo huk jest niemiłosierny (co Natce i tak nie przeszkadza spac snem sprawiedliwego;-)

Margoth, aż sprawdze jak sie kurczak obudzi co on ma przy tym H napisane:)

 

Udało mi sie zarejestrować Frania do super okulisty w Aninie, na 4.02!!! Prof Prost - może słyszeliście? Mimo że prywatnie, to kolejki są straszne do niego. Ale udało nam sie, jak znam p neurolog to bedzie chciała obejrzec Frania 3.02 a na 6.02 planujemy kolejny turnus. Cieeeszę się bardzo, bo chciałabym żeby i oczka sprawdził mu specjalista z najwyzszej półki tym bardziej ze jedno oczko mu trochę ucieka do środka. Ale o tym mnie uprzedzano - dzieciaczki po ROP często maja problemy z oczkami.

Poza tym pan kierownik hotelu przy CZD zgodził się przechować pożyczony wózek dla nas przez 2 dni (na co wczesniej nie zgadzały się panie recepcjonistki).

 

Filmik z nagraniem Frania trafił takze do dr Masgutowej. Ciekawa jestem jej opinii.

A właśnie - wczoraj dostałam maila z informacją, że od przyszłego roku idzie w górę cena turnusów stacjonarnych - za 5 dni z 2,5 na 3 tys i czy w związku z tym zmieniam plany rehabilitacyjne Frania na przyszły rok. Odpowiedziałam, ze ofkors nie, bo Franiu najważniejszy:) Prawda? Prawda:)

 

No i dostałam informację, ze dostaliśmy się na turnus w Gacnie. Za dużo szczęścia na raz...

Pytanie do Malki, Żelki i Anutki - byłyście? Słyszałyście? Wiem że z "rzeczy" nie dla Frania jest tam hipo i dogo (zakaz od immunologów) i pająk. W grudniu planuje Z jak zwykle.. wiem co nas tam czeka (ten sam problem, który ma Anutka), no i Z jest tańszy o 500 zł.. TVN narazie sie nie odezwał jeszcze.. obiecali że do końca tego tygodnia powinni już dac znac, czy dofinansują Franiowi rehabilitację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak szczerze mówiąc mamy.. Nic nie udalo mi sie jeszcze wymyslić, oprócz opcji taxi.

 

Ale wiecie co..wpadłam tu, bo przed chwila kreciłam filmik dla pani neurolog Frania i krasna wykonał b dziwna ewolucję, którą okresliłam jako..pseudo-raczkowanie!:jawdrop:Ale nawet kilka razy do raczków sie ustawił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wave: I nauczył się dzis pokazywac jakie ma kłopoty:jawdrop::jawdrop:Zgrywam wszystko, ale łącze kiepskie.

Te pseudoraczki chciałam cioci Malce do konsultacji wysłac (a jakże), ale może choc opisze technikę:

ręce wyprostowane jak do klasycznych raczków, pracuja naprzemiennie (!!!!!!!!!!!!), z trudem ale pracują..poooowoli:)

dupcia na podłodze, nogi w literę W

i tak pracując naprzemiennie łapkami ciągnął całą dupcię z nóżkami.

W międzyczasie kilka razy ustawil sie jak do raczków, potem dupcia pac na podłogę i do przodu tylko w tym stylu pseudo-raczkowym.

I wieeeem, że pewnie kolejny wzorzec do ... niczego, ale i tak sie wzruszyłam:)

Edytowane przez AgnesK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję strasznie, że nie mam możliwości oglądania filmików z tak przecudnym AKTOREM w roli głównej :-(

Aguś kciuki trzymam zaciśnięte coby to był pierwszy przysłowiowy "krok" do raczków :-)

i GRATULACJE za pokazywanie kłopotów :-D

a'propos przyjazdu do Warszawy to mam pytanie czy macie już ustalony termin??

ja pracuję jakieś 10-15 minut jazdy autem od dworca więc w razie czego mogę się zwolnić i Was odebrać z dworca w tygodniu, a w weekend ewentualnie przyjechać (mieszkamy poza Warszawą) po Was ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my mamy właśnie w niedzielę przyjechać, bo w poniedziałek o 8 rano mamy się stawić w CZD.

Weekendy są problematyczne. Do IMiDz to żaden problem był, bo to rzut beretem, ale CZD to już kurcze większy problem:(

 

A dlaczego nie mozesz oglądać filmików z Franiem? Kiepskie łącze jak u Depsi?

 

Nie wiem czy mi ten filmik dla Malki przejdzie:( To tylko 2 min ale z kamery nie z komórki a z kamery wyszło ogromnie cięzkie nagranie.

Kłopoty am nagrane na komórce, więc na bank bedą ujawnione:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm Aneta bor i Norge .... Jeg misunner henne :oops: (pewnie niepoprawnie gramatycznie ale bardzo się starałam) :)

 

 

 

Filmu nie dostałam, ale sam fakt naprzemienności pracy rąk mnie mocno uszczęśliwił :D

 

Aga jeśli mówisz o Neuronie, to bardzo dobry ośrodek, ale znam tylko Bydgoski.

Mają tam lokomat, jeden z nielicznych w pl....nie wiem czy nie jedyny w ośrodku reha.

Ale wiesz jak jest z ośrodkami, trzeba je poczuć , co z tego ,że jedne mamy chwalą, skoro inne twierdzą,że więcej tam nie pojadą i nie mówię tylko o neuronie, ale o wszystkich ośrodkach.

 

 

dopiero dziś zobaczyłam Wasze fotki ze spaceru....śliczna rodzinka, dzieciaki cudo, a i mamusia niczego sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka brawo! Alez z Pani poliglotka prosze pani:jawdrop:juz wczesniej chcialam Cie o cos zapytac ale mi ucieklo, co z tymi pantoflami dla dzieci - tuta w Noj i madre ksiazki zalecaja bieganie na bosaka, tak wiec nasze mlode cale zycie tylko w skarpetach antyposlizgowych, Myslisz ze to nienajszczesliwsze rozwiazanie:-?

Aga super wiesci:wave:

U nas ok, ja czuje sie jak slon, nie wiem jak to bedzie przez te ostatnie 10 tygodni ale chyba dam rade ;)mam teraz 2 dzieci w domu i kolejne w drodze - Lukaszek jr skonczyl chorowanie ...na jakis czas, za to duzy Lukasz zlapal ospe od malego - no i mamy niezly sajgon bo ospa w tym wieku to prawdziwy kosmos ale dajemy rade...byle do wiosny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...