Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super wiadomości!! Franuś jak zawsze da radę i postawi na swoim - w końcu odziedziczył po Mamie nie tylko wątpliwą urodę , ale też siłę i determinację! Ja nie mam tyle szcześcia w dziedziczeniu - bo kiedyś jakiś pijaczek w autobusie, jak jechałam z moim wówczas niespełna półrocznym synkiem - powiedział, że chłopczyk ma bardzo inteligentne spojrzenie, popatrzył na mnie i ............................. powiedział: "widać, że po tatusiu".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes napisała;

 

wtedy pani dr spojrzała na mnie z jakims obrzydzeniem w oczach i powiedziała: no ale pani do nazbyt tęgich w sumie też nie należy...).

 

 

 

Tak,tak ,lepiej zebyś miała posturę NRD-owskiej kulomiotki .

To łóżeczo aż sie prosi o takie gabaryty.

A o urodzie Frania niech się lepiej nie wypowiada.

Nie poznałaby się na przystojniaku ,nawet jakby wpadła na ...(tu można sobie wstawić dowolny wzorzec)

 

pozdrawiam serdecznie i cieszę się na dobre wieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, Wy to jesteście lepsi niż najlepsza grupa terapeutyczna:)

 

NIe komentuję Waszych wpisów z osobna, bo...czas. Poza tym nie wiem jak długo bedę miała laptoka (k woli wyjaśnienia: tak Glizdeczka swojego czasu mówiła na laptopa i tak juz zostało:) ) Wszystkie Wasze wpisy dokładnie czytam, działają jak balsam na duszę:) Aż mi głupio chwilami!! I dziekuję Wam bardzo za te wszystkie słowa.

 

Właśnie była pani dr, VFranula dostanie dzis w nocy jeszcze płyny we wlewie ciągłym. Dziś już ie gorączkował, ale słabizna jest straszna - dużo spał, mało jadł, kupy jak stodoła... trzeba kurczaka nawodnić.

 

I wiadomość b ważna: w piątek przyjedzie do małego TA pani neurolog!!

Ma nadziję, że jej zdanie będzie się pokrywało ze zdaniem dr rehabilitavcji..

 

A teraz zadania wievczorne - butelki, pranko itp:)

Dobrej nocy kocvhani:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaak się cieszę!!!! Poryczałam się of korz! Aga.... obiecaj mi coś plizzz.....

obiecaj.....................

 

 

 

 

 

 

 

 

obiecaj że napiszesz książkę o Franulku- bo jak nie to ja to zrobię ale to będzie straszne grafomaństwo ;-)

 

I zgadzam się z przedmówcami- Aga do sklonowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co proszę??? Porąbało tą panią genetyk??? Ale o co jej kaman??? Ja się nie znam, ale moja dusz mi mówi, że ona coś przesadziła!!

 

Dobrej nocy Aga!

Całuski dla umęczonego Franulka w całe plecki! ;-)

 

Hurra, hurra, hurra! Trzymam kciuki za piątek! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak fajnie, e dobre wieści. Tą genetyk to oczy oszukują. Ze Franek wątpliwej urody, toż to prześliczny chłopczyk muratora. Najważniejsza dla nas jest opinia rehabilitanta.

Dużo zdrówka Franeczku z okazji 8 miesięcy. Moja Ola urodziła się w terminie, ważyła 3700 ale bardzo powolutku przybierała na wadze. Jak miała rok ważyła 8 kg, lekarze wysyłali mnie do poradni zaburzeń wchłaniania, ale ja nigdzie nie byłam. Dzisiaj ma 11 lat waży 35kg, jest szczupła ale nie chuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia

hej hej

Przyłączam się do gratulacji dla Was i cieszę się z dobrych wieści.

Też trochę przerobiłam szpitale z moim troszkę za wcześnie urodzonym synkiem. Dopiero tu się dowiaduję że mój synek prawdopodobnie nie dostał jodu po urodzeniu a powinien! Urodził się za granicą, ale TSH dopiero w Polsce mu zbadano gdy nijak nie wychodził z żółtaczki w szpitalu i miał klebsjellę w jelitach... TSH okazało się galopujące, dziś 8, jutro 9. Bierzemy Letrox już prawie 3 lata. Chciałam odstawić ale wynik po ok 10 dniach niebrania wzrósł do 5. W Szczecinie nie ma do kogo się z tym zwrócić. Poradnia tylko nadzoruje podawanie letroxu, prywatnie nie wolno nigdzie iść, a państwowo też się nie da, bo nagle brak wolnych wizyt do końca roku. Chyba fundusz przyznał 5 dzieci rocznie naszej poradni, czy co... Ale czy to znaczy że mogę próbować odstawić leki jeśli będę w tym czasie podawać jod? Oczywiście poszukam coś więcej na ten temat.. Ponadto jesteśmy pod opieką poradni kardiologicznej i pulmonologicznej. Oczka takie sobie, ale nie zezowate, nikt się nie czepia. Ja też nieduża, 156 cm i też synek nie poraża rozmiarami.

Też przerabiałam za każdym razem (z wyjątkiem zagranicy) jedną łazienkę na Oddziale, wspólną dla gości, chorych i kaczek... Co lepsza zazwyczaj łazienka ta służy za palarnię dla pielęgniarek i nawet zimą okna otwarte na oścież żeby dym papierosowy wyleciał... Ale łóżka miałam duże i wygodne i posiłki też. Nie za friko oczywiście, ale niedrogo :-) znam dobrze smutki uwięzienia w szpitalu (a jedna mama to nawet na tydzień uciekła od swojego maluszka! wróciła z telewizorem). A gdy już się wyjdzie ze szpitala to jakby się urodziło na nowo, wszystko wygląda inaczej... Czego wam prędko życzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani genetyk myślała se, że Franio z taką przeszłością to tak cuś pomiędzy meduzą a robaczkiem świętojańskim ( oczywiście na zasilaniu bateryjnym )..a tu paszcza co się śmieje he he

Ojessu, no co się czepiamy pani owej, pani ma skrzywienie, tak jak pan/i proktolog na ten przykład...jak mówi, że wszystko do doopy...

 

Będzie Franek jeszcze dziewczyny w przedszkolu szczypał..jeszcze Aga nie raz oczy ku Niebu wzniesie w ździwieniu he he..

Na razie cieszmy się tym co mamy i wypatrujmy jakiegoś zęba.

Najpiękniejsze są dzieci z kasownikiem na dole, nieprawdaż ??

 

Czymajcie kciuki, za sekundę jadę ze swoim dziecięciem na egzamin prawa jazdy. Wczoraj moje maleńkie skończyło 18 lat. A przedwczoraj przecie byłą taka ciupeńka..naciągane 2500 żeby nie poszła do inkubatora, w porywach 51 cm. I co ? wystarczyło się tylko odwrócić i już wydoroślała..

Lajf kurde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...