Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brawo Franek! Znalazł swój rytm i teraz już póóóóóóóóóóóóóóóóóóójdzieeee,ostro. do przodu. Nawet nie spostrzeżemy się jak stanie i zrobi pierwszy krok. Czas tak szybko leci. :)Nieustannie wspieram dobrą, jasną myślą i aniołowi też przypominam. Sylwi gratuluję posłusznej szyjki i niech tak zosdtanie do właściwego terminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki kochane, i chłopaki też cześć;-)

My już w blokach startowych na kolejną rehabilitację, znowu stres przed dziurami.. Zaraz chcę dać Frankowi jeść, ale obawiam się, że trochę za wcześnie będzie dla niego:(

Ząbkowy problem lekko się uspokoił, pierwsza jedyneczka ogląda świat, druga szykuje się do ataku. Na noc daję mu jednak paracetamol, żeby spokojnie spał.

 

Aneta, Franek zaczął faktycznie jeść ogromne ilości (ja na niego) - np cały słoiczek zupki zamiast 4 łyżeczek:) A wymioty skąd te ostatnie - na bank te dziurska cholerne.. Ja odkąd jeżdżę z nim z tyłu w aucie to mam problemy :( Szlag mnie trafi na te polskie drogi, ale co zrobić.

 

Poza tym jakoś sie kula.

Ja OCZYWIŚCIE zamartwiam się kolejnymi badaniami, ale...matki tak już mają;-)

 

No nic, czas kończyć...

Aaaaa...nie..jeszcze coś!!! Coś ważnego!!!

Pamiętacie, pisałąm, że ciągle słyszałam od lekarzy, że Franek ma słabą pracę nóg? No i zaczęło sie dotykanie stópek a wczoraj wieczorem wzięłam go pod paszki, bo chciałam sprawdzic jak się zachowa po dotknięciu nogami podłoża (ma wpisaną w epikryzie astazję) i.... po 2-3 sekundach...stanął na chwileńke na wyprostowanych nogach!!! I to prawidłowo - ze zgięciem w stawach biodrowych!!!! Teraz czekami na sprężynowanie!!!:)

Ale to takie obserwacje moim niefachowym okiem tylko w oparciu o literaturę, zobaczymy co neurolodzy za 2 tyg powiedzą.

 

Całusy i pięknego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nam dzisiaj zakleili stópki plastrami Kinezio I MAMY NIEBIESKIE STOPY.

Agnes nie miesci sie Franek w tym wozidełku niemowlęcym? Moja 8.300kg sie miesci i ja ciagle wożę z przodu. W koncu to jest do 13kg....jest najwygodniejsze dla mnie dla niej i nabezpieczniejsze z tego co czytałam te testy crashowe. No i najmniej tłucze u mnie w samochodzie.

 

Może zrobisz sobie kiedys przystanek we wrocku i nas odwiedzisz jesteśmy po drodze na autostradę ;)

 

Nam właśnie idą 4 górne przednie naraz. Jazda bez trzymanki.

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. No i zaczęło sie dotykanie stópek a wczoraj wieczorem wzięłam go pod paszki, bo chciałam sprawdzic jak się zachowa po dotknięciu nogami podłoża (ma wpisaną w epikryzie astazję) i.... po 2-3 sekundach...stanął na chwileńke na wyprostowanych nogach!!! I to prawidłowo - ze zgięciem w stawach biodrowych!!!! Teraz czekami na sprężynowanie!!!:)

 

Teraz wyjdzie na moje.:eek:

Zobaczycie jak szybko zacznie chodzić.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nam dzisiaj zakleili stópki plastrami Kinezio I MAMY NIEBIESKIE STOPY.

Agnes nie miesci sie Franek w tym wozidełku niemowlęcym? Moja 8.300kg sie miesci i ja ciagle wożę z przodu. W koncu to jest do 13kg....jest najwygodniejsze dla mnie dla niej i nabezpieczniejsze z tego co czytałam te testy crashowe. No i najmniej tłucze u mnie w samochodzie.

 

Może zrobisz sobie kiedys przystanek we wrocku i nas odwiedzisz jesteśmy po drodze na autostradę ;)

 

Nam właśnie idą 4 górne przednie naraz. Jazda bez trzymanki.

 

A jakiej firmy masz fotelik? My mamy do 9 kg, przymierzałam go do takich do 13 kg przy okazji zakupu spacerówki, ale pic na wodę.. taki sam rozmiar jak do 9 kg. Franek idzie cholernie w długość.. Dziś w wózku głębokim spał ze zgiętymi nóżkami ..cholera.. Cieszy mnie to tylko przy niesiedzącym dziecku związane jest to z kilkoma problemami technicznymi..

 

 

Zbysiu...A niech wychodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to plastrowanie.

http://www.kinesiologytaping.pl/index.php?kat=62

plastrujemy nózie ponieważ jak pisałam Ci martynka jest wiotka. Na przykład siada ze szpagatu tureckiego i nie zauważa tego nawet, mnie bolą stawy od samego patrzenia.

Dlatego plastrują - żeby ustawić dobrze stopy.Smieszne to jest na razie - bobo z niebieskimi /różowymi nogami.

 

Co do wózka mam bebecar stylo at - gondola starczyła jej na luziku do późnej 74.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francesco, niech Ci tam coraz lepiej te nożyny pracują, kochany nasz! :D

Wieści cały czas pilnie śledzę, choć nie zawsze mam siłę wieczorem jeszcze walczyć z pisaniem na nowym forumie.

Ale myśle i modle się za Was cały czas!!! :lol:

 

Buziaki dla Franusia w stópki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX, to plastrowanie b ładnie wygląda:) Oby małej pomogło. Może już pomyślcie o szkole baletowej dla niej (siad ze szpagatu..no no:) To oczywiście tak żartem, ale wiesz, że trzymam kciuki za małą baletnicę:)

Ja z fotelikiem dla Franka mam naprawdę niezły problem. Krasnal nie siedzi, waży (już!) 6.850 a zaczyna mi wyrastać z ciuszków rozmiar 74!! Z fotelika wystają mu stópki (gdzieś do kostek) a głową zaczyna sięgać górnego rantu. W sumie najważniejsza głowa, żeby nie zaczęła wystawać. Nie wiem za bardzo co robić.. Mam nadzieję, że ta moja glizda nr 2 niedługo zacznie siedziec i będzie można go przerzucić do większego fotelika.

 

Kawiko, po wczorajszej rehabilitacji Franus leniuszek zaczął obracać się sam na podłodze:) Do tej pory robił to tylko na stole rehabilitacyjnym, tudzież jak stało sie nad nim i go jakoś stymulowało:) Zaraz obudzi się z porannej drzemki i troszeńkę go poćwiczę:)

 

Tak ja zawsze buziaki przekażę:)

 

Z nowości: zdaje mi się, że druga jedynka zaczyna ogądać świat:) Musze to jeszcze sprawdzić jak skrzat się obudzi:)

A z mniej fajnych wiadomości: dziś w nocy 2 razy włączył się monitor oddechu. Szlag! Zawał x 2.

 

Pięknego dnia wszystkim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z fotelikiem dla Franka mam naprawdę niezły problem. Krasnal nie siedzi, waży (już!) 6.850 a zaczyna mi wyrastać z ciuszków rozmiar 74!! Z fotelika wystają mu stópki (gdzieś do kostek) a głową zaczyna sięgać górnego rantu. W sumie najważniejsza głowa, żeby nie zaczęła wystawać. Nie wiem za bardzo co robić.. Mam nadzieję, że ta moja glizda nr 2 niedługo zacznie siedziec i będzie można go przerzucić do większego fotelika.

Agnieszko, moi synkowie mieli fotelik maxi cosi priori - on się przesuwa do pozycji półleżącej - może taki model by się nadawał dla Frania? On jest co prawda od 9 kg, ale moi jeździli znacznie wcześniej, bo właśnie byli zbyt dłudzy do kołyski, a 9 kg to osiągnęli tak ok. roku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnesk robiłam rozeznanie

Z najbardziej wygodnych (przymierzone dzieckiem) fotelików rozkładających się mamy

- ISEOS

- CHICCO Zenith

- maxi cosi tobi i priori i te nie rozkładają się tak bardzo.

Osobiscie jak jeszcze Tynka nie siadała a bylo juz jej za duzo w tych zimowych futrach w tym foteliku to chcialam kupic Iseos.

http://dino.sklep.pl/nowy/images/foteliki_9-18/iseos_tt_09_s.jpg

On sie dodatkowo zwęża i poszerza.Rozkłada sie prawie do lezenia i wydaje mi sie najwygodniejszy z tych wszystkich

Wyprobowywałam w ASKOCIE na ul.Św JERZEGO nie wiem gdzie jeszcze to mają.

polecam na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu dzięki:)

 

Dziewczyny, ja mam po natce taki przesuwany fotelik z opcja rozszerzania. Był absolutnie genialny (bebe confort siege cosmos - tego typy pewnie dawno nie ma w sprzedaży, ale to coś takiego jak Iseos). Problem polega na tym, że nawet taki fotelik jest dla Franka nieodpowiedni - można w nim wozić dziecko które ma już pojęcie jakiekolwiek o siadaniu (foteliki te przecież nie dają się przesunąć do pozycji..jak to opisać.. V - rozumiecie, że dupcia jest zupełnie w dole, jak w tych pierwszych fotelikach). No chyba że te najnowsze typy mają taką funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...