Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

Chciałabym się oddalić ino nie wiem jak..;-)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/tIpFRpDaxCTjRoCfbX.jpg

 

Lekko wkurzony Franek przed spacerem (bo to ubieranie...). Tu widać jak kurczak rotuje lewą dłoń. Tak włąśnie zazwyczaj próbuje łapać zabawki - prawa reka idzie ok a lewa stroną grzbietowa do dołu

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/f7n5RHHaNOrFgeUjnX.jpg

 

 

A teraz ziemniaczkowa seria:

Franek chomik :)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/XWGtxXoPXHwMYcBnsX.jpg

 

Franek zjadacz

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/4uyHLBVJkogl6E9QHX.jpg

 

 

uh... nie moge już..;)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/1jK8LUPgVYjhzANHLX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dotarłam już do domku. Więc tak troszkę się naczekałam na pana dr. Przesympatyczny człowiek. Pan dr wszystko tłumaczył i wyjaśniał. I tak dowiedziałam się, że a) Staś się zmiejszył względem wymiarów z Karowej b) żołądek jest mały ale ciągle jest i proporcjonalny do wielkości Stasia (sam Staś oscyluje lekko poniżej 50 centyla). Wg pana dr sama ilość wód płodowych a raczej index wskaźnika jest o kant dupy roztrzaść- indeks ocenia się w zależności od wzrostu mamy. (Wg dzisiejszych pomiarów mam index AFI wartości 19,18 co dla mojego wzrostu jest ok 60-70 centyla). DO tego same AFI w za wysokim centylu o niczym nie świadczy jeśli nie ma innych klinicznych oznak wielowodzia. A u mnie wszelkich innych brak - stąd pan dr orzekł że u mnie wielowodzie nie występuje. Mały wiekowo odpowiada ok 31,1 tc (wg OM 31,4) celuje wielkość ok 3500 w 40 tc co jak powiedział pan dr dla mnie oznacza wielkoluda. Podsumowując: żołądek mały + brak wielowodzia oznacza brak podjerzeń co do ryzyka istnienia wad przełyku. Oczywiście potwierdzenie po porodzie bo nie można wykluczyć zwężeń przełyku lub przetoki (dodatkowej rurki) między tchawicą i przełykiem. Ale to są dużo mniej poważne wady niż zarośnięcie przełyku. Za 2 tyg mam ponownie przyjechać na USG do pana dr na oddział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia Nawet nie Wiesz Kochana jak się cieszę:hug::D:hug::D

Aga a ja myslę, że poprostu Musicie przeczekać ten trudny czas, Franek jest coraz starszy, mądrzejszy, kojarzy fakty...:yes:Na pewno robicie co w Waszej mocy aby Krasnal czuł stabilizację ale nie oszukujmy sie - póki ten cały powiedzmy medyczny cyrk się nie skończy, On nie bedzie się czuł bezpiecznie. A rzygankiem z tego co Piszesz poprostu odreagowuje.Zaprowadz sobie taki zeszyt obserwacji - moze już to Robisz, Zapisuj w nim jak wygladał dzień Małego, co się wydarzyło, kiedy i w jakich okolicznościach wymiotował. To bardzo złożony problem, według mnie to zawcześnie na terapię i jakakolwiek pomoc psychologiczną. Jesli jednak problem rzyganka nie zniknie, takie zapiski pomogą psychologowi i nawet tobie samej zrozumieć lepiej sytuacje. Aga a jak Ty reagujesz na Jego rzyganko, Jesteś wtedy zdenerwowana?uzewnętrzniasz w jakis sposób swoje negatywne emocje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś - Franulek przecudny na tych zdjęciach, po prostu bosssski! I te jego miny - przy pierwszym zdjęciu popłakałam się z radości! :lol2:

Zjadacz ziemniaczków z niego bardzo juz wprawny, jak widać, a wieczorem - nie wiem, może warto Baaaaardzo go wyciszyć wieczorkiem, żadnych mocniejszych wrażeń, zbyt wielu bodźców...

Trudno jest coś wymyślić, kiedy taki maluch ma somatyczne objawy z powodów nerwowych.

 

Sylwia - jesteś wspaniała, podejście masz znakomite! :D

I cieszę się ogromnie, że jednak chyba wszystko w porządku będzie. :lol:

Kciuki trzymam cały czas,a co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia- suuuuper wiadomości, zresztą mówiłam, że tak będzie. Dobrze, że zrobiłaś to usg, bo pewnie jesteś teraz dużo spokojniejsza.

 

Agnes

Franek powala tymi minami. Szczególnie podoba mi się mina wkurzonego Frania. Nie do podrobienia:yes::yes::yes:

Moje maluchy też mają swój ścisły rytuał i dzięki temu nam też jest łatwiej. (ze starszymi tak nie było)

dobrej nocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiadomości bardzo cieszą, szczególnie po ostatnich badaniach Sylwi. Kciuki były trzymane, prośby do Najwyższego szły - mały Staś urodzi sie całkiem zdrowy.:yes:

Agnes - Franio jest wspaniały, zwłaszcza na pierwszym zdjęciu, te nózie zacałować można na amen.a:D

Forumowa babcia Franusiowa .

Fmmen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia - świetne wiadomości przynosisz :)

 

Aga....wiesz,ze Franio to nie jedyny "cwaniak" ? Znam jednego takiego Karolka co to broni się rzygankiem , raczej nikt z tym nie walczy, bo zdaje sobie sprawę ze z góry przesądzonej przegranej.....ale odwracanie uwagi w newraligicznej chwili przynosi (czasem) zadowalający efekt.

A ja pójdę troche pod prąd....sadzę,że psycholog moze pomóc Tobie,a Ty wtedy pomozesz Frankowi :)

strasznie się cieszę ze wczesnego wspomagania,choc szczerze.....nikt łaski nie robi, nalezy się Franiowi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za te zachwyty nad Frankiem. Cudooowne jesteście, serce rośnie:)

 

Wczoraj wieczorem z Frankiem jak z jajkiem.. udało się bez rzyganka. Teraz zaczyna się trudna pora. Może znowu się uda. Wieczór zrytualizowany na maxa, od czasów kliniki we Wrocku ta sama muzyczka (tam mogłam Frankowi puszczać) z pozytywki FisherPrice. Dziś na kolację pierwszy raz dostał kaszke mannę. Ale smakowała:) Ale nie taka oryginalna, ino przemielona na pył. Zupy z grudkami trza było znowu chwilowo odpuścić. Ale uparcie będe wracała do "tematu".

Wkleję dziś jeszcze zdjęcie z Franiem. Z siedzenia:) Pan rehabilitant w Wawie pokazał mi jak go sadzać sobie na kolanach, nie za długo oczywiście.

Lece nadzorowac chłopaków:)

 

Ps. Franek od 2 tyg nie brzybrał ani grama. Mam nadzieję, że te kalorie idą we wzrost..choć tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie się cieszę ze wczesnego wspomagania,choc szczerze.....nikt łaski nie robi, nalezy się Franiowi .

 

Wiesz jak jest, Malka.. co Ci będe pisać. Cieszę się, że po 3 mies mamy decyzję pozytywną.

A z psychologiem zobaczymy co będzie w pakiecie wczesnego wspomagania. Bardzo zalezy mi na tym logopedzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...