Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurna, Aga, ja juz nie wiem, co mam pisać na te jego zdjęcia, bo do głowy zawsze przychodzi mi to samo: słodki, cudny, uśmiechnięty, najdzielniejszy i najpogodniejszy na świecie! :lol:

Uwielbiam Franka! :cool:

Dobranoc, oby nasz krasnal nie rzygał i spał dobrze, długo i spokojnie. :D

A od jutra - niech przybiera, a nie tylko gimnastyka i gimnastyka! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za zchwyty nad Frankiem:)

 

Melduję, że drugi dzień bez rzyganka (wasze zaklęcia mają moc sprawczą:D)

 

Franek charczy jak zdezelowany traktor:bash: Inhalacje, oklepywanie pomagają, ale czuję, że jednak będziemy musieli udać się do pulomologa, kurcze.

 

Żelciu, poniewaz na nowym forum droga do poczty dłuuuga, poproszę publicznie: napisz mi na priv (ponownie:oops:) swój nr kom plizz.

A można, tak jak na Twojego Stefcia przeca..

Żelciu, jak Ty załatwiasz turnusy rehabilitacyjne? Pewnie rok do przodu się zapisujecie, co? Czy PCPR dofinansowuje Wam takie wyjazdy? Wyczytałam, że każde dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności ma prawo do dofinansowania turnusu raz w roku. U nas to martwy przepis. Wiem, że we Wrocławiu np ciągle są rozdysponowywane środki, mi powiedziano w naszym PCPRze, że dofinansowanie skończyło się w...styczniu..

Nachodzi mnie taka refleksja, że z dzieckiem niepełnosprawnym to w Pl najlepiej miec kilka meldunków: żeby dostawć wczesne wspomaganie rozwoju zameldowałam się z Franiem u koleżanki w mieście powiatowym, zeby miec dofinansowanie do turnusów, to najlepiej mieszkać w mieście wojewódzkim... No i kto mi powie, że to nie jest chore?? Dziel się doświadczeniami, kochana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do turnusów, to my w tych 16 latach ani razu nie korzystaliśmy z dofinansowania, więc Ci w tym nie pomogę, ale mam taką znajomą co wszystko wie co i jak i gdzie, jakbyś chciała mogę podać Jej numer.

 

 

To mówisz, że na Frania można tez oddawać ten 1%. No to napisz nam tutaj dokładnie imię i nazwisko, bo większość zna Frania tylko jako Franio lub Krasnal, a to nie wystarczy. ;-)

Edytowane przez Żelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Franek miał już tyle prześwietleń płuc.. MAm nadzieję, że tym razem da się obejść.

Jestem po rozmowie tel z nasza panią dr. O 16 mam mu zrobić inhalację z samej soli a po kąpieli, przed snem, z samego pulmicortu. I zobaczymy.

 

Żelciu, ale teraz to już nie ma sensu. Wszyscy po rozliczeniach rocznych przeca. A nr tel do koleżanki mi nie dawaj. To ino taka dygresja była. Ot prowincja najwyraxniej mniej kasy dostaje. I już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelko, ja tu kiedyś pisałam, że nie podawałąm danych Franka, bo uważam, że wszyscy zrobiliście tyle dla krasnala, że jeszcze 1%, to by była przesada, bo jest tyle dzieci potrzebujących..

Tu jest Francio w fundacji:

http://www.dzieciom.pl/10684

 

 

Inhalacja z pumicortu skończyła się na kilku wdechach i..rzyganko..:(Drenażu już nawet nie próbuję robić. To jakiś kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeluś , kochana...wyślesz mi ? zapomniałam na amena. Adres Ci wysyłam na priva.

 

Aga cały zapas energii idzie w zęby. Nie dziwne , że kurczak nic nie poddtył. Od kaszy mannej lepsza kaszka krakowska., jakoś niedoceniana i zapomniana.

Pyszczak całuśny dla Nataly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izi, dziękuję:)

Jeszcze nic nie ma na franiowym koncie w fundacji. Z tego, co słyszałam, to skarbówka przelewa wszysto razem. Myślę, że pewnie zrobią to w sierpniu bo do końca lipca jest czas na zwroty i korekty. dam znac na pewno na ile Synagisów kasiury nam starczy:)

 

Aprilka, no co ty:) Franków trzeba mnożyc, bo fajne chłopaki są;)

A ja sobie Franule wymyśliłam 16 lat temu.. Długo przyszło czekac, ale się doczekałam:)

 

Ziaba, poooowoli:) U nas rozszerzanie diety w dość specyficznym tempie idzie. Jako fanka kasz obiecuję przetestować na Franku wszystkie możliwe gatunki.:)

 

 

 

Byliśmy już u lekarza. Mieliśmy wczoraj z krasnalem jeszcze trochę przebojów, ale oszczędzę Wam opisu, bo co wrażliwsi mogliby nie wytrzymać.. Pani dr zaleciła Berodual i kontakt telefoniczny "w razie W". Zapomniałam spytać, ale rehabilitacje chyba musimy sobie odpuścić w następnym tygodniu bo Franek produkuje straszne ilości śluzu no i kaszle co i rusz.

Poza tym b.z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...