Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Franula ma klebsiellę. To wiemy niestety. Zaktywowała się po operacji przy osłabieniu organizmy, dostał ją "w prezencie" w którymś ze szpitali.

Zadzwonię jutro do naszej dr i porozmawiam.

 

Zaraz wkleję kilka zdjęć. Przed jutrzejszym mini-świętem krasnala.

10 miesięcy.. kurcze jak to szybko zleciało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z ulubionych form komunikacji Franka: gadanie plucie

Myslę, że to dobre cwiczenie logopedyczne...:)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/2FGvbBCTnEi24tvu4X.jpg

 

 

Pierwszy dorosły kumpel Franka:)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/Xt2TZwJxSDh8nZxyTX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franiu cudny!!!!:yes:Jak zawsze, dobrze że mieszkam daleko od Was bo bym go schrupala!!!;)Aga ja myślę, że bez paniki z tym rzygankiem, skoro informowałaś lekarzy o tym i skoro to jest przypadłość wczesniaków to poprostu Musisz to zaakceptować i przeczekać, inaczej sama się wykończysz psychicznie. Mam nadzieję, że ten turnus Wam pomoże no i bardzo jestem ciekawa Twoich przypuszczeń co do rzyganka.

Mój Okruszek w marcu 2 lata skonczył a my wciąż przy rozmiarach 80, 86, niektóre letnie ciuszki 92, a u Was juz 80 a Franula duuuuzo młodszy więc nie martw się. chwilowe przestoje wagowe są normalne, często dzieci kiedy rozwijaja się psychofizycznie - tzn zaczynaja siadać, chodzić itd przestaja chwilowo rosnąć i to podobno normalne - psychologia nie potrafi do końca wyjaśnić jak to się dzieje...My to często mamy problem jak mówię lekarzom o problemach Łukaszka ze wzrostem i wagą, oni patrzą na niego i mówią ale co ty chcesz przeciez dobrze wyglada! no dobrze tylko nie za dobrze jak na dwulatka, te jego loczki i okrągła twarzyczka są bardzo mylace. Chcieliśmy dać go do przeszkola, miał nawet zalecenie lekarskie , któro dołączyliśmy do wniosku ale dupa blada, nie ma dla niego miejsca - jestem bardzo zawiedziona bo to byla ostatnia szansa, tam może zacząłby jeść z innymi dziećmi. będę jeszcze interweniować w tej sprawie.

Sylwia teraz to już z górki, Trzymaj się kochana:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń, zadzwoń. Nastaw się na odpowiedzi - jak długo po jedzeniu, po jakim, czy za kazdym razem, w jakich okolicznosciach tak a jakich nie. Z grubsza ja bym o to pytała....

byłby to co najmniej dziwny zbiego okoliczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnesK - cieszę sie ,że Franio rosnie jak na drożdżach .....z ogromną przyjemnością oglądam Wasze zdjęcia i każdy uśmiech Frania to mniód na moje serce - tyle przeciwności pokonuje ten Okruszek ,ale widać ,że sie nie poddaje i ma charakterek ;)

Franio kończy 10 miesiecy a mój wnusio Stasio niedługo 15 ..... to moje słoneczko kochane ....Wy się tu dziewczyny cieszycie z macierzyństwa a musze Wam powiedzieć ,że stan dziadostwa jest równie niesamowity

:)

 

a4..jpg:yes: buziaki dla Frania od Stasia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta, z Franka dłuuga glizda:) Ma taką sylwetkę...piłkarza;) Długi tułów, krótkie nóżki;) (tak sobie myślę, że może to jeszcze pozostałość po hipotrofii? W sumie jak się robaczek urodził to rączki i nóżki miał cofnięte o 5 tyg w rozwoju. Lekarz powiedział mi, że to normalne, bo w przypadku niewłaściwego zaopatrywania dziecka w substancje odżywcze organizm w pierwszej kolejności odżywia mózg. Logiczne przeca. I tak Franule główkę miał ok w stosunku do wieku ciążowego, brzuszek cofnięty o 2 tyg a rączki i nóżki, jak pisałam, o 5 tyg). Albo więc rosnie drugi Pele, albo..taka jego uroda:) W każdym razie pajacyki muszę kupować na 80 cm (podwijam rekawki, stópki dyndają) a koszulki na 74.

 

Ewa, przygotuję się więc do tej rozmowy. Dziekuję za wskazówki:)

 

Ew-ka, jaką Ty jesteś cudną babcią.. Kurcze, aż ..brak słów. Takie babcie powinno się klonować.

Wnioskuję o sklonowanie Ewki, Mamy Asi, Swojaczki i Depsi;)

 

 

Wróciliśmy właśnie od p dr pulmonolog. Jest lepiej:) I trza się modlić by zgniła pogoda nie wróciła, bo - jak powiedziała pani dr - wtedy "takie dzieci" mają problemy oskrzelowe. Na turnus jedziemy z inhalatorem pod pachą. Ale jedziemy:)

 

A tu zdjęcie z wypadu do pani dr. Jeden z tych cudnych uśmiechów krasnala, za które bym go zjadła:yes:

I zęby widać!

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/zZ6fWVmehKZJ9kyOPX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franula przesłodki jest. I jaki opalony. :) Agusia, kobitki, a czy nie trzeba by też alergię posprawdzać? Ja się nie znam, jeno mi tak po głowie chodzi, że dzieciaki czasami mają i od alergii wymioty.

Ew-ka :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojacie, jaki słoooooooodki!!!

On ma naprawdę powalający uśmiech, w nim tyle radości, że w życiu chyba jeszcze nie widziałam. :yes:

 

Za chęć sklonowania dziękuję bardzo, obawiam się jednak, że byłby to juz nadmiar nieszczęścia dla Sołtysa. :lol2:

Jak Ziaba, jak sytuacja u niej? Też zalicza drugą i trzecią falę? :(

 

No i te wymioty - ja jednak mam nadzieję, że to wynika z pewnej niedojrzałości układu poarmowego i z czasem samo się unormuje, za to będę trzymać kciuki - i żeby jak najszybciej przeszło.

 

Ew-ka, ja to zaczynam już aż ciekawa być tego dziadowania... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żelciu, Franiu nie jest opalony, raczej ma pysia niedomytego po pomidorówce:)

 

Aprilka..:hug:

 

Depsiu, Ziaba wychwala pod niebiosa odkurzacz piorący Philipsa, który im przez 7 godzin wodę z przyziemia wypompowywał (prosiła o reklamę na FM;)), generalnie mówi, że to wszystko u nich to nic.. bo jak się patrzy na Sandomierz.. Straszne jest to, co się dzieje..

Tak więc Ziaba trzyma się dzielnie, rodzina do nich przyjechała, dają radę. Myślę, ze niedługo wpadnie tu sama i zda relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalony wszystkim.:)

 

No wreszcie się doczekałam zdjęcia kasownika dolnego.:cool:, ale Franiutek z irokezem w kurtce jeansowej chyba zagości w moich marzeniach ..no tego dziadowania:D

Sylvia, proszę najuprzejmniej się rozpakować w terminie . Bo tu planujemy impreskę opijająco-świętującą na tę okoliczność.;) Więc nas nie zaskakuj..

 

 

Całus taki siermiężny tą razą dla Kolegi Małżonka Agnieszki.

W końcu jemu też coś się należy .:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...