Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DPSia (Sylvia to troszkę też do ciebie...) Berodual (i ventolin) rozszerza oskrzela. Jak ktoś ma świsty, duszność, to jest OK. W Berodualu jest w składzie ipatroprium, które ma podobno jakieś działanie przeciwzapalne (którego ja nigdy nie widziałam) ale u dorosłych to za mało. Berodual tak na prawdę tylko przygotowuje oskrzela do właściwego leczenia a leczy steryd. Więc sam ci nie da za wiele. Ale możesz prosić lekarza, żeby ci dawał wziewny steryd przy zapaleniu oskrzeli, bo masz potem długo kaszel. Ja często daję przy antybiotyku. Bez, jak widać też można :), ale samemu lepiej nie brać, bo trzeba wiedzieć jak i kiedy.... No i nie mieć gruźlicy....

Zrobiłam OT we Franiowym wątku :)

 

Agnieszka, a internet będziesz tam miała?

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS dzięki za OT. :D Ja normalnie biorę na stałe serevent + alvesco (obecnie w ciąży tylko pulmicort) a ventolin dostałam właśnie dodatkowo na świsty i zaostrzenie by rozszerzyć oskrzela na cito...

 

Agnes jakby coś to pisz sms będę przekazywała info tutaj...

Edytowane przez sylvia1
dopisano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będe miała dostęp do sieci, ale będę z wami na bank w kontakcie smsowym.

Zaraz Nata dojedzie z zielonej szkoły i wchodzimy w ostra fazę pakowania.

Mamy logopedę w ramach..ehm.."OWI"

Lecę kochani, trzymajcie kciuki za Franka.

ZdrówkaEwa!

Sylwia - trzymaj się ile się da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś będę z Tobą w kontakcie sms. Spokojnie spędzam czas leżąc przy kompie to mogę robić za skrzynkę kontaktową... :D

Tłumaczę Stasiowi że główka na dole na być ale uparciuch jak reszta rodziny ma to w nosie... Dziś dostałam ostatnie wskazówki od diabetologa. Ale wyprawa pociągiem mnie wykończyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia - dzieki za info, chyba dam sobie spokój z tymi wziewnymi, najwyżej jak coś to poproszę lekarza, żeby coś dał.

 

Aguś - koniecznie pisz, opowiadaj, co się dzieje i jakie wielkie postępy Franciszek uczynił.

Buziaki w piętki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Agusia nawet sms nie ma czasu wysłać...

A mnie od wczoraj mały nastraszył skurcze konretne co 20-25 min już się zbierałam na wyjazd na Izbę Przyjęć. :eek: A wcześniej i później mały tak kopał że się nie zdziwię jak jutro się dowiem że jednak główką na dole jest. ;)Na szczęscie nospa brana co 7 godz załtwiła sprawę. Ale dziś nie wzięłam w porę i znowu skurcze. Skończyło się na szczęście po godzinie. Proszę mojemu synkowi przemówić do rozsądku...Ma jeszcze czas. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes, trzymam mocno kciuki, żeby Francesco ruszył ze wszystkim z kopytka, żeby ta kobieta spełniła obietnicę i żebyś miała siłę do tego wszystkiego.

 

Sylvia, za Ciebie też trzymam kciuki, żebyś się za szybko nie rozpakowała. I żeby młode fiknęło na nietoperza.

 

XX, buziaczki dla córuni i życzenia szczęśliwych kolejnych lat życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia - trzymam kciuki, żeby wszystko poszło jak najlepiej, a maluch ułożył się, jak go mama prosi. ;)

 

XX - dołączam do życzeń dla Martynki, wszystkiego najlepszego!

 

AgnsKa - oby jak naklepiej Wam ten turnus posłużył, trzymajcie się! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...