Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Aguś cudne zdjątka

 

Staś dziś był kłuty i udało mi sie mocz złapać. Nawet podwójnie jeden na mocz i drugi na posiew... Do pojemniczka. Jestem dumna z siebie. Krasnal płakał bo mu się średnio podobało siusiania na zawołanie i leżenie na golasa ale cóż było zrobić. Wyniki z krwi jutro a posiew jak urośnie i antybiogram zrobią.

 

Octanisept to taki płyn odkażający - działa na bakterie, wirusy i grzyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, robaczki moje, no to poczarujemy...

 

Dla Madzi wywar z jaszczurczych ogonów i sowich łapek, żeby pełną ruchomość odzyskała i sprawność. :strithepot:

Dla Frania już tylko pokrzywa i wężowe języki, świetnie robią na wzmocnienie właśnie dolnych partii. :stirthepot:

Dla Stasia trochę pajęczych nóżek i żabich odwłoków z wrotyczem, będzie dobrze! :stirthepot:

 

Franulek cudny na fotach, Nastka - panna jak malowanie, matka - upaś się trochę, bo zazdrość bierze! :mad:

 

No to buziaki!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam powiedzieć, że czary działają... Dzisiejsza bilirubina niższa o 4 jednostki w porównaniu z tą sprzed tygodnia. Dziś było 12,93 (tydz temu 16,9). :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle: Do tego mocz ogólny b/z morfologia ok CRP 0,0 :jawdrop: Czekamy na wynik posiewu. Nic z tego nie rozumiem ale to najważniejsze że powoli ale bilirubina spada. Za to pani pielęgniarka pobrała za mało krwi i nie zrobili bilirubiny bezpośredniej (czy pośredniej)... :bash: trudno to przy następnym kłuciu...

 

a mały dziś od 15 do 20 wisiał na cycu prawie non stop. Tzn w cyklu 40 min przerwy- 20 min ssania i tak w kółko... O 20 padł i śpi...

 

Kciuki za Frania trzymam mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franeczku ślicznie wyglądasz w tej białej kamizeleczce, siostrzyczka też śliczna dziewczynka.

Przeczytałam na blogu Anutki o zwykłej mamie. Ja jestem taką zwykłą mamą, czego życzę Tobie Agnieszko i wszystkim matkom, aby były tymi zwykłymi mamami. Aby dzieci były zdrowe, by się dobrze rozwijały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpię bo kontroluje Frania z tą gorączką. Zobaczymy do rana jak będzie.

 

Sylwuś, super wieści:)

Niech ciotki miłe dalej czarują:)

 

Anutko, jestes niesamowitą mamą.. Helenka ma ogromne szczęście..

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy i miłości do córci.

Na pewno odezwę sie na priv po rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio cuudowny w garniturze. Widać, że wczuł się w sytuację.

Sakoda, że teraz dopadła go ta gorączka. Agnes, może to rzeczywiście ząbki, a może tak odreagowuje całe to zamieszanie. Jak minęła nocka?

Śliczną masz córunię- widać, że zakochana w braciszku.

Ja też poczytałam sobie o Helence i jej dzielnej Mamusi. Takie Mamy jak Ty, Agnes i Anutka, to prawdziwy skarb. Obydwie wykonujecie ogromna pracę, by Wasze dzieci były szczęśliwe, radosne i czerpały z życia jak najwięcej. A uśmiechy i radość w oczach Waszych pociech mówią same za siebie.

 

 

Sylwia

Coraz lepiej, a my czarujemy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry

 

mam nadzieję że gorączka już opadła

trzymam kciuki przecież jutro impreza!!!

Ponieważ mnie jutro nie będzie to

 

Zyczę Ci Franusiu - forumowy supermenie

Zdrowia jak dzwon (to mamusi marzenie)

I choć Twoja droga powolna i trudna,

I choć Twoja matka czasami marudna :)

Niech wokoło wszyscy Cię bardzo kochają

I Aniołki jak dotąd nad Tobą czuwają!!!!

 

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!!!!!!!!!!!

http://ggmania.eu/Emo/emoty_duze/rozne/baby3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawika, ciotko ty kochana, już się wzruszyłam, nie wiem co to jutro będzie:)

 

Gorączka krasnalowi przeszła tak samo niespodziewanie jak się pojawiła.. To najważniejsze.

 

XX, teraz dużo wirusów w powietrzu kurcze.. Może isoprinesine spróbuj? Ty na urlop laptoka wzięłaś??? FM sprawdzasz?? Normalnie spaczenie forumowe:)

Ciotki kochane, do roboty, warzyć wywar dla Martynki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dla krasnala następujących pomocy (Anutko, może Ty pomożesz? nigdzie w sieci nie znajduję sklepu, który miałby to w sprzedaży):

 

1. Od obrazka do słowa. Gry rozwijające mowę dziecka, WsiP, Warszawa

 

2. Słucham i mówię 2 kasety magnetofonowe z 79 kolorowymi obrazkami, Emart sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, pierwsza pozycja dostępna w medbooku

 

 

http://www.medbook.com.pl/medhome/product.php?pline=3&code=4666&med_id=d89e115a7589cd0c12c2f63c41fecc6c

 

 

i daj mi jeszcze kwilkę ;)

 

kwilkę później

 

skontaktowałam się z panią z centrum logopedycznego i prawdopodobnie da się zamówić tą pozycję u nich. Musi jednak się upewnić,więc prosiła o telefon za chwilkę.

Podaje Ci numerek 44 685 38 01 , uprzedziłam panią, że w sprawie szczegółów będzie dzwoniła super mama :)

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :)

po pierwsze bardzo dziękuję Wam dziewczyny za słowa dodające mi otuchy i łechcące kobiecą i matczyną próżność...ale to nie tak...zawsze mówię, że nie ma co podziwiać bo nikt nie pytał mnie o zdanie , więc z tego co dostałam ...staram się zrobić najwięcej jak się da...

poza tym każdemu życzę takiej radości z bycia mamą , jaką mam ja , będąc mamą wiecznie uśmiechniętej i szczęśliwej Helenki:)

 

a teraz konkrety

AgnesK tutaj kupisz " OD obrazka do słowa" http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php?id=6340

do czego jest Ci to potrzebne..ja kupiłam , kiedy moja mała była taka jak Franuś i do dzisiaj leży albo korzystają z tego inne dzieci...obrazki okazały się zdecydowanie za małe

tego drugiego zestawi prawdopodobnie nie da się już zakupić...kiedyś też szukałam:)

jest coś takiego:

http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php?id=2555

to obrazki i dołączona do nich płyta z dźwiękami

 

uściski dla super syneczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...