Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O Boziulku, Franulek wie kogo prosić o zdrówko. :)Jestem wzruszona tym zdjęciem i pozytywymi informacjami o prawidłowym rozwoju naszego robaczka.Płakać się chce z radości. Całuski, całuski i jeszcze raz całuski od forumowej babci i Asi bo bidula nie ma inernetu w domu (cosik nawalił):eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie się łezka wzruszenia w oku zakręciła.

AgnesK, no co tu napisać, cieszę się razem z Wami przeogromnie :) :) :)

i zaraz przekażę te wiadomości mojej córce, która od początku za Frania zaciska z całych sił.

Całuski dla Franuli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wieczorem, przed snem, Franula...pomodlił się:rolleyes:[/size][/font]

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ea/vd/fv9b/OITXjaYRFzVSbAlGiX.jpg

 

A może tym razem dziękował? Bo mi wygląda na to, że chciał "przybić piątkę".

;-)

Brawo Franiula, tylko tak dalej, dalej, dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio każdym uderzeniem swojego małego serduszka modli się.Kochany , dzielny chłopiec! Agnes, ja wiem,że Ty musisz robić badania,bo tak trzeba ale wiem też , że Franio gooooonii i (w miarę sił swoich i Twoich- wcześniej lub ciut później) wykona każdy kolejny skok rozwojowy. A patrząc w jego łobuzerskie,bystre oczęta to może to być nawet trójskok! Wyjeżdżam,ale myślami nieustannie wspierać będę. Aniołów opiece Was polecam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poryczałam sie tyle dobrych wiesci... :)

:wiggle::wiggle::wiggle:

a my znowu mocz do powtorki bo w kontrolnym wyszly gram (+) a wydawało mi sie ze dobrze pobralam. nic to jutro znowu łapanie. Pani dr mowi ze juz malego nie kluc i nie bedzie spr biirubiny ani morfologii a w szpitalu kazali w 6 tyg spr. Robic prywatnie?

 

Sylwia, wybacz, nie mam czasu czytać 5 stron wstecz a nie pamiętam co z tą waszą bilirubiną. Była podwyższona ale zaczęła spadać? Czy stała? Czy rosła? Kiedy oznaczałaś ostatnio? Ten mocz wyszedł po leczeniu augmentinem przez ile dni? Czy ktoś robił USG dróg moczowych (brzucha) małemu? Czasem jest jakaś wada wrodzona układu moczowego i mocz zalega w pęcherzu. Wtedy będziesz go leczyć, leczyć, a posiew i tak będzie dodatni. Urolog potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) i ja się medluję..wzruszyłam się czytając o wylewach, torbielach i dobrym rozwoju małego...to wspaniałe wieści...u nas tez były owe torbiele..ale niestety było potem mniej szczęścia...kiedy patrzę na to co już potrafi Franiu to wiem , że na pewno będzie dobrze;)

widziałam , że aukcji przybywa:) może coś uda się wygrać;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, wybacz, nie mam czasu czytać 5 stron wstecz a nie pamiętam co z tą waszą bilirubiną. Była podwyższona ale zaczęła spadać? Czy stała? Czy rosła? Kiedy oznaczałaś ostatnio? Ten mocz wyszedł po leczeniu augmentinem przez ile dni? Czy ktoś robił USG dróg moczowych (brzucha) małemu? Czasem jest jakaś wada wrodzona układu moczowego i mocz zalega w pęcherzu. Wtedy będziesz go leczyć, leczyć, a posiew i tak będzie dodatni. Urolog potrzebny.

 

Ewciu nie no jasne juz opisze: bilirubina zaczęła spadać. Ostatnio było 12,93 w 4.08. Obecnie młody wg mnie wygląda całkiem przyzwoicie. Mocz wyszedł po amoksycyklinie 3 dni po skończeniu (lek był brany 10 dni). USG było nie robione. Posiew do powtórki bo wyszły liczne mieszane gram (+) w mianie 10 do 3 wg labu to zanieczyszczenie. Poprzednio w tym samym labie było tez liczne mieszane a w 2 labie juz tylko klebciella oxytoca (gram -).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobrałabym, choćby po to, zeby się upewnić, że spadła i ile. 12 to jeszcze sporo.

A w badaniu og moczu nadal nie ma żadnych leukocytów, nabłonków itd? To poszukaj urologa. Bo będziesz go karmić antybiotykiem może całkiem niepotrzebnie. Na prawdę często bakteriomocz bez cech zapalenia jest z zastoju moczu gdziś i trzeba to gdzieś znależć. Już nie wspominam o tym, że wyniki w dwóch laboratoriach powinny być takie same! Może ty leczysz brudne probówki? Bo po 10 dniach amoxy nie poowinno być nic, nawet z zastoju!

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, ciotka DPS dawno wiedziałą, że dobrze jest! :cool: :lol:

Franuś, Kochany nasz Maluchu, buziaki wielkie od ciotki, a i matkę uściskaj i ucałuj, bo walczy o Ciebie jak lwica prawdziwa - należy Jej się! :D

 

Ania Klepka - współczuję straty w rodzinie, to smutne, że ktoś odchodzi tak wcześnie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS to pobiore w przyszlym tyg prywatnie zrobie ta bilirubine bo tak mi sie wydaje, ze dopoki nie spadnie to nie ma co szczepic ? co do posioewow to tak: 1c byl z woreczkwiec rozumiem liczne gram + i gram -, kolejny z pojemnika juz tylko konkretna bakteria (klebsiella oxytoca czyli gram ujemna) potem antybiotyk. i probka prawidlowo pobrans a tu liczne gram + wg labu zanieczyszczenie... zobaczymy co teraz wyjdzie... No ja tam skora do podawania antybiotyku nie jestem....poczekam na wynik. ogolnego pediatra nie kazala robic. przepraszam za brak ogonkow mam 1 reke wolna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane kobietki.

Dziękuję Wam z całego serca za dobre słowa:)

Te postępy Frania są jak miód na serce:)

 

 

W skrócie napisze ino: po 3 tygodniach żelaza z De (Ferro Sanol) wynik żelaza z 20 (norma 61-157) skoczył na...90!!!!Pierwszy raz Franek ma prawdłowy wynik!! (kłamię - po czeskim maltoferze był 65).

Byliśmy dziś we Wrocławiu z wizytą na OIOMie - cudnie było spotkać te niesamowite kobiety:) Prawdziwe Pielęgniarki:) Posiedzieliśmy z godzinę w sumie, pogadaliśmy a potem...spotkaliśmy sie z XX i Martynką:) Miało być ZOO, ale pogoda pokrzyżowała nam plany. Ale to nic - strasznie się cieszę z tego spotkania:)

A wieczorem rozpętała się burza (atmosferyczna, żeby była jasność). Już wcześniej zauważyłam, że w czasie burz Franiu bardzo źle śpi. A dziś to chyba emocji w ogóle było za dużo. . Więc i pawienie było i w ogóle..trudny wieczór.

 

Żelciu, dziękuję, że przeniosłaś link:) Z allegro mamy już coś ok 400 zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, już porównałam, ino nie wiem czy fachowo opiszę...

Zacznijmy od polskiego FerrumLek: w 5 ml zawiera 50 mg żelaza (III), czyli na 1 ml wychodzi 10mg Fe (III)

czeski maltofer to też Fe(III), natomiast ferro sanol to Fe(II). I tu jest chyba pies pogrzebany. Zawiera 170mg Fe(II) co odpowiada 30mg Fe 2+.

Oj, ważne, że działa:)

 

XX, to żelazo wg smakuje pomarańczowo-gwoździowo:)

A Natka tak ma - jak za dużo emocji to reaguje płaczliwie.. Taka wrażliwa istotka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...