Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trzymałam dziś Franka na ręku, klepałam po dupci i myślałam sobie...hm.. prawdziwego mężczyznę poznajemy nie po tym jak zaczyna... :wink: :wink: :lol: :lol:

 

No ale, ale, kurka wodna... Franuś zaczął WSPANIALE!

 

Pomimo zatrucia, pomimo zbyt wczesnego przyjścia na świat (sam tego nie chciał, to nie On zaczął :wink: ), zaczął CUDNIE!

 

i nie schodzi poniżej tej MEGA WYSOKO zawieszonej poprzeczki!

 

On kiedyś będzie KIMŚ WIELKIM. Zobaczycie! :wink:

Znaczy się już jest, ale da temu światu popalić i wpłynie na jego los znacząco :lol: Jakieś takie mam silne przeczucie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowaliśmy:

debridat

espumisan

esputikon

infacol

ab simplex :cry: :cry:

Mam w zanadrzu jeszcze Lefax i olejek kminkowy.

 

To jeszcze okłady z wyprasowanej, ciepłej pieluszki tetrowej!

Mi ponoć pomagały :oops: :wink:

A teraz sobie przypominam, że Tomciowi też robiłam i chyba były bardziej skuteczne niż kropelki nawet :wink:

No i masaż brzuszka i delikatne dociskanie obu nóżek do brzuszka, i kładzenia na brzuszku na nogach i klepanie w pupcię wypiętą :lol:

Efekty bywały czasem dość donośne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o :o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Rany... zatkało mnie :lol: :lol: :lol:

 

Oddalam się od komputera, bo już chrumkanie się zaczęło, znak, że zaraz zacznie się bal.

 

A co do brzuszka, to jeszcze: co wieczór masaż (shantala zawiera też elementy masaży p kolkowego), spanie na brzuszku na ciepłym termoforze. Lekarz powiedział mi, że przy takim niedotlenieniu jak to było u Franka niestety i jelita były b silnie niedotlenione, dlatego te problemy trochę się za nami pociągną. Ja tak tylko martwię się, żeby do operacji przepukliny minęły, wiadomo dlaczego..

 

Dobra, damy radę.

Teraz ząbki, kilka machnięć hantlami na rozgrzewkę i w bloki startowe.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o z tym koperkiem to ja bym uwazala u mnie sie wzmogly kolki po koprze

 

pomoglo mi tez przejscie na nutramigen jako dokarmianie i CAŁKOWITE wykluczenie laktozy i ogolnie nabialu z mojego pozywienia jako czesc cyckowa

na dodatek u mnie okazalo sie ze jest infekcja ukl.moczowego

 

podobno dzieci z asymetria ulozeniowa maja tez slabe napiecie brzuszka cos tam sie im zle uklada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Mój starszy syn wrzeszczał strasznie jako maluch, jadł albo się darł. :-?

Nic nie pomagało, w nocy nie sypiał w ogóle, więc z mężem zmienialiśmy się, dyżurując 24/24.

To był bardzo trudny okres, trwał mniej więcej do 5-tego mieśiąca życia. Jak skończył 5 miesięcy, zaczęło się znacznie polepszać.

Przepuklinę oczywiście też miał, bardzo się denerwowałam w dniu operacji, ale niepotrzebnie - wszystko poszło śpiewająco. :D

Aguś, i u Was się polepszy, na razie trzeba po prostu cierpliwości i snu za dnia, kiedy ktoś inny może chwilkę zająć się Krasnalkiem.

Spróbuj nauczyć go spania rano nieco dłużej, wyciszaj, przytulaj przy sobie, może się przyzwyczai, mnie się wtedy udało. :wink:

Ale, jak piszą dziewczyny - to absolutnie normalne, minie, tylko czasu trzeba... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas na szczęscie ominęły kolkowe dolegliwości ale znajomej córka miała mniej szczęścia, nie pomagały żadne specyfiki. Pomogła suszrka do wlosów :o jak mała płakała mocno to dmuchali tym ciepłym powietrzem po brzuszku no i do tego hałas suszarki też działał kojaco :lol: trzeba tylko uważac z odleglością do brzuszka, żeby maleństwa nie poparzyć :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by wybrać szczególnie wyboiste trakty :wink:

 

skuteczność gwarantowana :)

I koniecznie drogami z pierwszeństwem przejazdu! Nasza pierworodna budziła się natychmiast, gdy samochód się zatrzymywał i dawała głos! A głos miała potężny od samego początku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...