Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franuś Waleczny czyli jak trudno jest wcześniaczkom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • AgnesK

    3593

  • DPS

    1303

  • Żelka

    1088

  • EZS

    821

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to zanim o siadaniu będzie, zacznę od świętowania:

 

10 urodziny Natki i pierwszy wypad Frania w góry:)

Alez był szok tlenowy:) Mały spał 1,5 godz podczas wędrówki:) Padł jak kawka:)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/kaM3JqqjImph8k3qnX.jpg

 

A teraz owo siadanie - b liczę na wypowiedx w tej kwestii cioci Malki

Mały podnosi przednią część ciała na wyprostowanych rączkach jak do raczków, nóżki układa w literkę W (zdjęcie 1), odrywa łapki od położa (tu akurat opiera sie o szafkę, ale robi ten manewr także bez opierania się - niestety zdarzyło mu sie dzis przy tym stracić równowagę i wyrżną glową do tyłu... to przy pierwszej próbie było, gdy nie nadzorowalismy go tak bacznie w pozycji "nibyraczków)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/diW2dvy0o7jfWg7Z2X.jpg

 

Potem przekłada 1 nóżkę do przodu

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/kMRFPV0Y1utfvJ62GX.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/aq6mh37yFDcgLekzhX.jpg

 

A potem drugą (przy tym też zdarza mu sie zachwianie równowagi, Bóg wiedziec czemu nie podpiera się z boku, choc to umie), a czasem nie daje rady wyciągnąc drugiej i robi taki obrót:

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/vg/va/50xc/D2lU8xCb08PaL2WQaX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jak na dziecko podobno leżące to świetnie mu idzie!! Ja się nie znam ale moje dziecię robiło bardzo podobnie a nie stwierdzono u niego nigdy żadnych nieprawidłowości

 

Agnes trzymam mocno kciuki ża wyjasnienie sprawy z allegro

 

A tak w ogóle to powiem Ci coś co czuję całą sobą- za kilka lat nie będzie śladu po przygodach Franka- nie wiem dlaczego ale jestem o tym na 100% przekonana!!

I proszę ucałować jubilatkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz, jak zwykle nic nie widzę, a ono jest! :oops:

 

Kochana - skoro sam koryguje pozycję W, to chyba dobrze będzie, nie????

Ech, kobieto małej wiary... ;)

 

Jest dobrze, a będzie rewelacyjnie!!!

No. Ja to wiem, jak zwykle. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak usiłuję sobie przypomnieć... mój Tomcio też tak jakoś blisko W siadał, potem często (aż mnie to niepokoiło) tak jak Franio na ostatnim zdjęciu - jedna nóżka do przodu, druga do tyłu. A potem się wyrównało i teraz to... szkoda gadać ;)

 

Będzie dobrze, będzie dobrze, będzie super! Na pewno! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy ciotki to już chyba na miotłach latacie:yes:

 

Humor mi się poprawił, bo apel wysłany:D

Zacytuje tu ino to, co napisałam na wewątku apelowym:

 

Melduję, że apel poszedł do Allegro.

Czy mogłabym także prosić Was o o podpisy na prośbie o zmianę regulaminu kont charytatywnych? To dopiero, gdy nas odblokują.

Chcę umieścić te propozycję w Allegro Cafe. Teraz jeszcze nie mogę, z wiadomych względów.

Chodzi mi po prostu o możliwość wyznaczania spośród Allegrowiczów 1 pomocnika do obsługi aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aguś, sadzę, że powinnaś mu zawsze te nieprawidłowe pozycje korygować, (no pewnie tak robisz) tłumacząc mu "Franio tak nie, tak jest źle, popraw". Na początek będziesz Ty mu poprawiać do prawidłowej pozycji. Po czasie, zmniejszaj swój udział w tym poprawianiu i zobaczysz, że on sam załapie jak trzeba. Potem juz tylko powiesz, Franio, nie tak" a On juz sam będzie poprawiał..., a potem juz mu sie utrwali to, co prawidłowe. Nauczysz go tego. Najważniejsze, że On rozumie wszystko. Trzeba to wykorzystać i będzie dobrze.

 

 

 

A w ogóle to jest taki słodki, że się rozklejam na każdym zdjęciu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja mogę..... :)

Powiem tylko, jeśli nie jest tak,że stale ta sama noga jest podwinięta, to jest ok, dzieci tak sobie zwiększają płaszczyznę podparcia i stabilizują na obwodzie.

Jeśli stopa nie jest ustawiona koślawie (a na zdjęciu nie jest), to jest ok, reszta patrz wyżej :)

 

Franciszek jak zwykle uroczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/u nas też b. mało siedziała tak- za każdym razem jak siadała inaczej to kazali mi ją własnie tak ustawiać - na półpupkach.

Ale u nas był problem wzmożonego napięcia w barkach a słabego w miednicy i małej rotacji

 

malka mam pytanie dot obuwia możesz poradzić

ortopeda mówi wkładać nogi w domu w obuwie typu twarda podeszwa wiązane wysokie (daniele bodajze)

rehabilitanci radzą patrząc na nogi małej prawie codzień - daniele nie, w domu sandałki - najlepiej emel, ecco, geox ( czyli wysokie owszem ale b. lekkie i zginające się w 1/3 i trzymające kostkę w pewnym sensie trochę profilowane) jedziemy więc na tych ecco od początku (niestety cena zabijająca).

widzę po dzieciakach co noszą te ortopedyczne ze wyginają nogi w siadzie do zewnątrz a moja w tych sandałkach siedzi superpoprawnie jak w pozycjach do aikido;).

i co tu panie robić? kogo sluchac? znowu człowiek musi miec 2 stopien w pediatrii (żart oczywiscie)

Edytowane przez XX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej rotacji to on b rzadko siedzi. Najczęściej z 1 noga z przodu a z druga z tyłu, zawsze jest to ten sam układ nóg - tak jak na zdjęciu 2 i 3.

No dobra, czyli nadal czekamy na rozwój sytuacji:)

 

ten sam układ tzn zawsze prawa do przodu a lewa zagięta, czy zdarza się inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...